Skocz do zawartości
forttres

Modernizacja Komputera Płyta, Procesor, Pamięć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do przesiadki z athlona 2500 i płyty epox 8rda3i plus radeon hd 3850 na Zestaw:

 

Procesor - Intel Core i5 2500 3.3 GHz BOX

Płyta - Asus P8H67 R3.0

Karta graficzna - Sapphire Radeon HD 6870 1GB DDR5 PCI-E BOX

Pamięć - G.SKILL DUAL DDR3 2x4GB 1333MHZ RIPJAWS X CL7 FOR SANDY BRIDGE

 

Parę pytań

 

1. Posiadam zasilacz Chieftec 450W GPS-450AA-101A czy da rade uciągnąć ten zestaw czy lepiej cos mocniejszego ?

2. Jak to jest z tym zasilaniem do płyty chodzi mi o to gniazdo 8pin czy tam musi być wpięta wtyczka z 8 pinami

3. Wiem ze karta graficzna posiada 2 złącza 6 pinowe czy do obu mam wpiąć zasilanie ?

4. Co sądzicie o pamięciach będą szybsze niż CL 9 i czy nie będą współpracować z płytą i procesorem ?

5. Jeśli chodzi o dyski to planuje 1 dysk SSD plus z czasem 2 x ok. 1TB

 

Czekam na odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego używasz komputera? Jeśli do gier, to nie ma sensu kupować drogich pamięci z mniejszym CL i napisem "For Sandy Bridge". Kup zwykłe GoodRamy 2x4GB 1333MHz CL9, a dopłać do i5-2500k i AsRocka P67 PRO3 B3. Nawet jeśli teraz nie podkręcisz mocniej procesora (z powodu zasilacza), to możliwości OC z pewnością przydadzą się w przyszłości. Zasilacz sprosta takiemu zestawowi, nawet z małym OC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...