Skocz do zawartości
mateo175

i52500K kontra 955BE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zastanawiam się nad konfiguracją komputera.

Ma ona być jak najcichszy, w miarę tani i na długie lata... Myślę o programach, całodziennej pracy np. serwerowej i grach typu graturismo, NFS i GTA IV i V

Z grafiką na razie się wstrzymam, dysk posiadam. Resztę trzeba kupić. Oto moje dwie konfiguracje. Stać mnie na obie, ale chodzi o to by mądrze wydać pieniądze.

 

955BE:

http://www.morele.ne...ry/info/mOCASB/

 

i5:

http://www.morele.ne...ory/info/b4QWt/

 

A teraz pytania:

-Czy i5 na boxowym chłodzeniu będzie cichszy od AMD?

-Czy warto aż tyle dopłacać do i5? Wybieram sprzęt na długie lata, ma być mocny i oszczędny, ale czy warto??

-płyty główne można zmienić, wybrałem pierwsze lepsze. Zmieszczą się do Brutusa 410? Może zmienić obudowę?

-odnośnie płyt głównych: czy warto dopłać do UD3 (obecnie U3 w konfiguracji AMD)

-i5 ma wbudowaną grafikę... Jak ona się spisuje? I... gdzie mam wpiąć monitor? Może lepiej dobrać płytę z grafiką pod AMD?

 

To 300zł różnicy...

 

P.S: Przewidywana grafika HD6850 i chłodzenie Macho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Czy i5 na boxowym chłodzeniu będzie cichszy od AMD?

Tak box Intela jest cichszy od AMD

 

-Czy warto aż tyle dopłacać do i5? Wybieram sprzęt na długie lata, ma być mocny i oszczędny, ale czy warto??

Moim zdaniem warto,procesor dużo wydajniejszy,w przyszłości będziesz mógł wsadzić do niego dużo mocniejszą grafikę,do tego pobiera mniej prądu.

-płyty główne można zmienić, wybrałem pierwsze lepsze. Zmieszczą się do Brutusa 410? Może zmienić obudowę?

Oczywiście że się zmieszczą,każda płyta główna wejdzie.

 

-i5 ma wbudowaną grafikę... Jak ona się spisuje? I... gdzie mam wpiąć monitor? Może lepiej dobrać płytę z grafiką pod AMD?

Tak,musisz sobie przejrzeć testy w internecie,monitor wpisana się normalnie. klik

 

Co do płyty głównej musisz pamiętać o różnicy między chipsetami:

H67-Obsługa zintegrowanej grafiki,brak możliwości OC

P67-Brak obsługi zintegrowanej grafiki za to możliwość OC

Z67-Obsługa zintegrowanej grafiki i możliwość OC

Edytowane przez Adrian_Culés

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz dopłacić do i5 to warto to zrobić, procesor wymienia się zazwyczaj rzadziej niż np. kartę graficzną.

Poza tym Phenom II X4 955 jest nieopłacalny, za ok. 30 zł mniej w morelach jest i3-2100, który jest od nieco trochę wydajniejszy, a LGA 1155 stwarza także większe możliwości dla przyszłej modernizacji, jak późniejszą wymianę procesora na jakiegoś i5 / i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Zdecydowałem się na taki zestaw. Mam nadziję, że płyta da radę pod ivy bridge (możliwość OC) i sli 3.0

Szkoda, że zostałem się bez dysku... :( Więcej niż 200 nie dam za 500GB

 

http://www.morele.net/inventory/info/tWSmLO/

 

Coś jeszcze zmodyfikować? Grafa będzie ASUS 6850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zmień na XFX Core 450W za 216 zł, ModXStream to słabizna.

Jeśli chodzi o kartę, to wg. mnie HD6850 od Asusa jest mało opłacalny, jako jedyny HD6850 wymaga dwóch wtyczek PCI-E (co przy XFX Core 450W na szczęście nie będzie problemem) i można trafić na rewizję z terkoczącym wentylatorem (nowsza, poprawiona rewizja ma w końcówce nazwy dopisek "v2".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta obsłuży oczywiście każdego procka z rodziny Sandy Bridge(Ivy Bridge być może nikt nie ma pewności) lecz nie wykorzystasz na niej możliwości procków z końcówka "k" które można spokojnie przetaktować w okolice 4.5ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś tania płyta (najlepiej z Asusa) nadająca się do ivy, OC i obsługi grafiki? Zmieniłem koncepcję na i3 2120. :) Później przesiadka na i7 2600K lub ivy.

 

Nie mam dysku, ale posiadam zewnętrznego Seagate Expansion 2GHLAR1J i mógłbym go wydrzeć z obudowy. Pytanie tylko czy będzie to operacja nieodwracalna? Czy stracę gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś tania płyta (najlepiej z Asusa) nadająca się do ivy, OC i obsługi grafiki? Zmieniłem koncepcję na i3 2120. :) Później przesiadka na i7 2600K lub ivy.

 

Może ten artykuł pomoże Ci w wyborze:

Polecane płyty główne dla Sandy Bridge - TOP 10 - Listopad 2011 | PurePC.pl

Procesorów i3 nie da się podkręcać poprzez mnożnik, więc nawet płyta na P67 / Z68 nic tu nie zdziała. Obsługę zintegrowanego GPU umożliwiają płyty na H61, H67 i Z68. Tych pierwszych dotyczy to chyba tylko częściowo, tj. nie wszystkie to chyba umożliwiają. Ivy Bridge ma ponoć wspierać tylko chipsety P67, H67 i Z68.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już dysk 1TB za 309zł Dawca to Verbatim Desktop 47658 zewnętrzny.

Widzę, że nie znajdę płyty umożliwiającej OC do 300zł...

 

Tak to obecnie wygląda: http://www.morele.net/inventory/info/ctEpPH/

dysk w innym sklepie, grafy na razie nie biorę.

Gdyby ktoś polecał inną MOBo, lub obudowę, to niech przedstawi propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ta płyta główna nie ma obsługi karty graficznej. Zopłata do niej to 180zł, więc nie byle jaki wydatek. Do i3 nie potrzeba mi możliwości OC, a obsługę grafiki - tak.

Gdybym zdecydował się na i5 to owszem. Nie zastanawiałbym się nad nią...

 

Czy zmieściłbym się z tymi gratami z koszyka + dysk + 6850 + karta TV w... obudowie micro ATX ? Ta mi się strasznie podoba: http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-core-1000-fd-ca-core-1000-bl-400137

 

Nie wiem jeszcze czy brać i5 czy i3... W moim wieku powinienem poważnieć, a nie zajmować się grami. :) Kuszą mnie jednak takie tytuły: GTA IV i V, samochodówki Granturismo itp... Grałbym w nie rzadko.

Poza tym 580 za grafę to dużo. Wolę poczekać z zakupem do przyszłego roku. Może ceny spadną o jakieś 200zł.

 

Nie wiem nadal czy brać i3 czy i5... Warto dołożyć te 400zł? Czy przyda mi się ta dodatkowa moc?

 

Ja składam sprzęt na lata. Nie jestem zbyt skłonny do zmian. Mam 6 letniego laptopa i 3 letnie eeepc901. Dlatego ważne jest to co kupię teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...