Skocz do zawartości
Gość Dresiarz_biczysz

SilentiumPC Fera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dresiarz_biczysz

Mam chłodzenie silentium pc Fera. Jako że mam podstawkę am3 to wiatrak jest skierowany w dół, jakieś 5cm nad kartą graficzną. Grafika to gtx 460 a więc trochę się grzeje i wtedy fera chłodzi procka gorącym powietrzem. Stres w OCCT rozgrzewa procka do 48 stopni, podczas, np: battlefield 3 do 61. Co zrobić w takiej sytuacji ? Obudowa to silentiumpc brutus 310.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też Fera od dwóch dni na AM3 i tez się nieco zdziwiłem,ze wentylator mam skierowany tak jak ty.Ale mam inną obudowę i mam jeszcze sporo miejsca między karta a Ferrą.Zasilacz mam u góry więc wyciąga mi to co Ferra nadmucha.Sam nie wiem jakie rozwiązanie jest lepsze.To co ma Ferra czy jak miałem poprzednio na Arctic freezer 7 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Inaczej się nie da, chyba żeby na górze obudowy wiatrak 120mm wciągał do obudowy chłodne powietrze a fera by wydmuchiwała na grafikę. Skoro ona rozgrzewa się do 48 stopni a grafika do 78 to nic się nie stanie ?

 

Umiejscowienie grafiki zależy od płyty głównej.

Edytowane przez Dresiarz_biczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Są bardzo w porządku, ale podczas gry fera wciąga gorące powietrze z nad karty graficznej. Z przodu obudowy mam silentiumpc zephyr 92mm i z tyłu fabryczny wiatrak 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo w porządku, ale podczas gry fera wciąga gorące powietrze z nad karty graficznej

Będzie tak przypadku każdego coolera CPU, który może być na AMD zamontowany tylko w taki sposób ;) A jak widać mimo wszystko temperatury są bardzo ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo w porządku, ale podczas gry fera wciąga gorące powietrze z nad karty graficznej. Z przodu obudowy mam silentiumpc zephyr 92mm i z tyłu fabryczny wiatrak 120mm.

 

Przesadzasz.

Ja kombinowałem kiedyś z chłodzeniem, montowałem pentagrama karakorum jak i fortisa horyzontalnie i wertykalnie...różnica to 1 stopień (buda Nox Raiden)

Czytałem że układ wertykalny jest nawet lepszy, bo wtedy HP są w jednej płaszczyźnie...

Poza tym tył grafy nie grzeje się jakoś ekstremalnie,

 

Stres w OCCT rozgrzewa procka do 48 stopni, podczas, np: battlefield 3 do 61

Sprawdz jak wygląda wtedy temperatura ogólnie w obudowie...poprostu przy grze wszystko sie bardziej grzeje, no i grafa podgrzewa powietrze w środku... to nie jest tak że tył grafy podgrzewa powietrze wprost dla Fery..

Ide o zakład że gdybyś obrócił Fere o 90* temperatura nie spadnie więcej niż 1-2stopnie

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Ale na spartanie było w takich przypadkach max 58 stopni. Teraz na fera mam 64 stopnie. Za mało pasty ? Warto dołożyć 9 łopatykowy dodatkowy wentylator na ferę z drugiej strony ? Do tego 120mm na górę i dół obudowy ? Z tyłu mam 120mm zephyr z przodu 92mm zephyr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na spartanie było w takich przypadkach max 58 stopni. Teraz na fera mam 64 stopnie. Za mało pasty ? Warto dołożyć 9 łopatykowy dodatkowy wentylator na ferę z drugiej strony ? Do tego 120mm na górę i dół obudowy ? Z tyłu mam 120mm zephyr z przodu 92mm zephyr.

Fera jest wydajniejszym coolerem CPU niż Spartan więc powinno być lepiej o kilka stopni a nie gorzej. Sprawdź czy któryś z push-pinow nie jest poluzowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fera jest wydajniejszym coolerem CPU niż Spartan więc powinno być lepiej o kilka stopni a nie gorzej. Sprawdź czy któryś z push-pinow nie jest poluzowany...

 

Montaż na am3 jest za pomocą push-pinów?

 

Dlaczego na tej SilentiumPC / Fera HE1224 stronie nie ma do pobrania instrukcji montażu chłodzenia? Możnaby przez zakupem stwierdzić, że na am2/3 chłodzenie montuje się na opak.

 

Można się przebijać poprzez recenzje aby coś znaleźć, nie o to jednak chodzi. Chciałbym wiedzieć za przed zakupem jak wygląda montaż. Jest co prawda filmik ale pokazuje tylko montaż na lga.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Hała na maxa. Mój hd4890 rozgrzewa się do 70 kilku sstopni i fera chłodzi procka nagrzanym powietrzem znad grafiki. W occt gdy grafika nie nie jest nagrzana mam 48 stopni - a więc o 10 mniej nież na spartanie. Podczas gry 64 stopnie - 6 więcej niż na spartanie. Silentiumpc brtus 310, z tyłu obudowy wentylator 120mm z przodu 92mm. Cała obudowa się nagrzewa, mogę siobie o nią ogrzewać ręce. W lato przecież komp nie wyrobi. Co może być nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

120mm z tyłu obudowy, dmucha powietrze na zewnątrz z tyłu sp fera. 92mm z przodu obudowy. Ciągnie powietrze z przodu w stronę zasilacza. Myślałem że miana na ferę się opłaci, a jest odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakich obrotów rozkręca się się wentylator na SPC Fera? Może zbyt rygorystycznie jest ustawione wyciszanie w biosie?

 

Spróbuj ten wentylator z tyłu dać do góry, otwór wentylatora z tyłu zaklej czymś (taśma klejąca, papier) prowizorycznie na próbę.

 

Jakie obroty mają poszczególne wentylatory w trakcie stresu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Jakim programem to zmierzyć ? Obudowa w miejscu tych dziur na wentylator na górze parzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Ok zamówiłem 3 1200m 11 łopatkowe abb cooling. Będą z tyłu obudowy, górze i na dole. Z przodu zephyr 120mm. Jako że od podłogi bęzie brał zimne powietrze to do nóżek obudowy dokleję nakrętki po coca coli, będzie łatwiej łapał zimne powietrze, mam panele, zawsze są zimne więc będzie git. Ogólnie to obudowa cała się nagrzewa , i to strasznie. Jak to nie pomoże to trzeba wymienić grafikę na coś co do max 50 stopni się rozgrzewa.

 

Tutaj screen z HW

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Dresiarz_biczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

2 stopnie mniej. Zresztą phenom już wymieniony na athlona ii x4. W końcu to 45wat poboru prądu mniej. Do tego phenoma w 100% nie wykorzystywałem. Zobaczymy co będzie jak dojdzie + te 3 wiatraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

okazało się że źle zakładałem ferę, teraz mam max 51 stopni w stresie + te wendtyle na przejściówkach z 12v na 9v. Jest bardzo cicho, takiego cichego kompa jeszcze nigdy nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się że źle zakładałem ferę(...)

 

Czemu mnie to nie dziwi?

te wendtyle na przejściówkach z 12v na 9v. Jest bardzo cicho, takiego cichego kompa jeszcze nigdy nie miałem.

 

Jeszcze dużo przed tobą. Ja zatrzymałem się na etapie 140mm&120mm @5v w idle starczy/stress = CAL! na głowie. Ale obstawiam że póki wydajność nie skoczy jak przy premierze C2D pozostaje mi jeszcze jakiś zgrabny kibel zintegrowany nawiewem z zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...