Skocz do zawartości
dr.elich

Upgrade z AM2 na AM2+ i Semprona140@X2 - czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastawiam się nad zmianą w kompie z podpisu płyty głównej na AsRocka AOD790GX - używka, będę miał za 160 oraz Semprona 140@X2(120 pln) - czy ma to sens? Semp z OC typowym jak dla tych procach (3,5Ghz na stock vocre).

 

Abita chciałbym pchnąć za jakieś 80-90PLN (ma feler - wyrobiny wtyk jack), Opterona chyba nie będę wystawiał, bo ludzie bojąs ie kupować takie rzeczy- wrzucę rodzicom do kompa.

 

Komputera używam do wszystkiego, raz na jakiś czas w coś zagram.

 

Chciałbym podnieść wydajność w grach i obniżyć zużycie prądu.

 

Obecny konfig tak naprawdę mi wystarcza, ale płyta raz na jakiś zas przy oc jak w sigu wali bluescreenem - przy niższych napięciach jest stabilna, więc realnie lata całość na 2,7Ghz. Grafa chyba ciut się dłąwi prez proca.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie gra nie warta zachodu.

Lepiej już kupić jakieś tanie mobo na 1155 i np. G530. Tu dopiero będzie chłodno i oszczędnie.

Swój ram sprzedasz, kupisz 4GB DDR3 i jeszcze zostanie kasy.

Takie zestawienie będzie na pewno wydajniejsze od jakiegokolwiek Semprona.

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę celerona g530 + mobo na H61.

Nie zrażaj się nazwą celeron, poszukaj testów, zwróć uwagę na wydajność, pobór energii.

 

Będziesz musiał sprzedać pamięć, cenowo to jednak żaden problem wymienić 4GB ddr2 na 4GB ddr3, jeszcze na tym zyskasz parę groszy.

 

@up, po co mój post? ;)

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem do rozważenia.

Sempron - poza odblokowaniem na x2 będzie pozwalał na OC, poza tym płyty na H61 są generalnie dziadowskie i mało stabilne (powoli zaczynają się pojawiać narzekania na nie w internecie- nie wiem jaka jest przyczyna)

g530 nie podkręci, choć to prawda, że na stock będzie wydajniejszy, chłodniejszy, itp. Przy takim OC semp powinien dogonić g530.

Reasumując - wybierz konkretny model płyty na H61 i zrób wywiad w internecie jak się sprawuje -pogrzeb w komentarzach na zachodnich forach - jak będzie OK, to możesz pchać się w s.1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale komp bez możliwości OC? jakoś mnie to nie przekonuje..muszę przemyśleć sprawę dokładniej..

 

Powiem jednak szczerze, że jako komp na przeczekanie, aż obecny setup przestanie spełniać moje oczekiwania jest to fajna opcja. Pewnie kilka wentyli przy okzji wywaliłbym z budy z racji mniejszej produkcji ciepła.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale komp bez możliwości OC? jakoś mnie to nie przekonuje..muszę przemyśleć sprawę dokładniej..

 

Powiem jednak szczerze, że jako komp na przeczekanie, aż obecny setup przestanie spełniać moje oczekiwania jest to fajna opcja. Pewnie kilka wentyli przy okzji wywaliłbym z budy z racji mniejszej produkcji ciepła.

 

Zdecydowanie jak polecali przedmówcy tania płyta + najtańszy procesor na LGA1155. Dużo wydajniejsze od Jeśli budżet pozwoli kup coś na P67 pozwoli na OC jak wymienisz procesor.

Nawet jak kupisz na H61 to procesory na LGA 1155 to inna liga.

 

Dwie tanie i dobre płyty na P67:

ASRock P67 PRO3 (B3) LINK

MSI P67A-C45 LINK

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cenowo to też inna liga. Szukam taniego rozwiązania na przedłużenie żywota kompa o ok. rok, wtedy wymienię cały konfig. Choć muszę przyznać, że to kusząca propozycja.

 

Zastanów się czy taka zmiana coś Ci daję moim zdaniem w grach praktycznie nic a net, filmy, office itp nadal będą chodzić na starym sprzęcie.

Jak coś kupować to tak aby to miało jakąś przyszłość to co proponujesz moim zdaniem właściwie nic Ci nie daje.

 

Może poszukaj czegoś używanego ale wydajniejszego, jeśli budżet nie pozwala to moim zdaniem daj sobie spokój, jeśli za rok chcesz kupić coś nowego.

 

Propozycja P67 + najtańszy procesor jest bardzo przyszłościowa, daje możliwość włożenia i5 2500K i podkręcenia do 4GHz i masz spokój na 3 lata. Oczywiście jest drożej ale dużo bardziej sensownie. H61 + najtańszy procesor też nie jest złym pomysłem ale rezygnujesz z podkręcania procesorów.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałes mnie do intela.

 

Ale mimo wszystko skorzystałem z okazji i kupiłem AsRocka 790GXH/128M za 80 PLN - dopłata do obecnej płyty przy odsprzedazy zadna a zabawa z OC i ew. odblokowania rdzeni strasznie mnie kusiła (jest dla mnie warta wydania tych paru groszy). OC w nowych intelach jak poczytałem jakos mi się wydaje malo fajne, postanowilem wiec wymienić cały konfig jak ceny spadną i kasy będzie więcej (pewnie za jakis rok), a ten sprzęt będzie jako nr 2.

 

Teraz się zastanawiam jaki proc do @- Sempron? kusi cos mocniejszego z potencjałem do @X4 i cache L3. Przy stanie wiedzy 2011 przy jakim procu są najwieksze szanse? Phenom II X2 555 i pokrewne czy cos się zmieniło? Swego czasu była mowa o X2 5200 jako niemal pewniaku, ale okazało się buc inaczej - dobrze kojarzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się na AM2+ : kupiłem płytkę AsRock A790GXH/128M - za 70 pln oraz paczkę uszkodzonych proców za 60 pln. Większość okazała się być trupami, jedna kilka imało po 1 brakującej nóżce i kilku powyginanych: dpoprostowałem, skorygowałem to i m.in jeden z proców _ Phenom II 720BE zaskoczył bo dorobieniu nóżki z efektem jak poniżej:

 

Dołączona grafika

 

Mało tego, pewnie jeszcze coś sprawnego utrafię w tych złomach - dorobiłem nóżki do Athlona II X3 - tyż zaskoczył.

 

Ale co bym nie miał za dobrze z niewiadomych powodów zapaliła mi się wtyczka zasilająca SATA w HDD - zdołałem na szczęście sam naprawić

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...