Skocz do zawartości
Gość

Renesas / NEC Usb 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zły dział wybrałem to proszę przenieść.

 

Pytanie do użytkowników płyt z kontrolerem renesas / nec na usb 3.0. Czy też macie problemy z dyskami podpiętymi pod usb 3.0? Prędkość 40MB i spada na łeb na szyje, podczas transferu danych a nawet w bezczynności urządzenia się rozłączają aby po chwili (dosłownie sekunda lub mniej) ponownie pojawiły się w systemie?

 

Problem jak widać spory:

 

http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/t/19353745.aspx?PageIndex=1

60 stron

http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/p/19379756/19876357.aspx#19876357

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=50008

Myślałem, że to wina dysków, niestety dwa modele wd nie mogą być walnięte. Smart ok, po usb 2.0 właśnie przerzucam 120gb danych bez żadnego rozłączenia transferem 34MB/s.

 

Jest to wina ewidentnie z płytą/kontrolerem lub biosem (stąd moje pytanie), chyba czeka mnie droga przez męke z producentem.

 

Moja płyta gigabyte ga-h67n-usb3-b3 - stery kontrolera usb 2.1.27.0 fw 4015

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, kupiłem kontroler usb3 firmy MSI i dysk twardy transcend storejet, dysk znikał z systemu i zaraz się pojawiał, skopiowanie dużej ilości danych w jednym ciągu było niemożliwe. Próbowałem różnych wersji starowników i FW (w tym czasie chyba 3.x wersja była najnowsza) do kontrolera jednak z mizernym skutkiem. Poddałem się i sprzedałem kontroler. Kilka tygodni temu kupiłem ponownie kontroler usb3 tym razme firmy digitus (ten sam chip nec/renesas) z tym, że miał on wgrane oryginalnie FW w wersji 4.x podłączyłem dysk i zero problemów :) Gdzieś czytałem, że może to też być wina kontrolera w obudowie dysku, konkretnie chodzi i chip marvella - wejdź na stronę producenta dysk i sprawdź czy nie ma jakieś aktualizacji.

Edytowane przez pajdek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje z happy endem.

Nie mogłem reklamować płyty z racji że nie miałem zastępczej jednostki a sprzęt jest mi potrzebny.

 

Gigabyte wypuścił nowy bios z changelogiem

 

F9 1.6 Mb 27/03/2012 Improve USB3.0 compatibility

 

po flashu i zainstalowaniu najnowszych sterowników RENESAS/NEC Drivers & Firmwares te same dyski śmigają z prędkością zapisu 60-70MB/s bez rozłączeń.

 

Nareszcie rok po zakupie płyty mogę się cieszyć z usb 3.0 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...