Skocz do zawartości
MordorTHC

Najlepsza obudowa do max 800 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o info jaką obudowę wybrać do 800 pln. Dobrze by było, żeby mieściła wszystkie karty graf. Nie będzie na dzień dzisiejszczy chłodzenia wodnego, nie musi być cicha, ważne aby była chłodna (oc będzie :). Najlepiej jeśli będzie czarna ( musi być ciemna- grafit, brąz, granat itp.). Najbardziej lubie wersje bez badziewia w stylu trans-formers i inne wstawki, czyli wersja minimalistyczna (ale też bez przesady).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tego linka, ale te obudowy które są w zestawach ( już jakiś czas zresztą) nie rzucają mnie na kolana. Ta antec 1200 nawet nawet ale potrzebuje do porównania coś jeszcze, 800 pln piechotą nie chodzi i nie chce żałować.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian Li PC-A71FB i inne A7x. Klasyczne, pojemne, aluminiowe i bogate big-towery. Plusem jest to, że jeśli potrzebujesz zaślepki, innych przycisków Power/Reset, okna, USB 3.0, kontrolera obrotów, koszyka, filtrów czy nawet całych elementów jak górna powierzchnia bez lub z jednym/dwoma/trzema wentylatorami to wszystko możesz spokojnie dokupić.

Silverstone Raven 2 lub Fortress 2 z obróconym mobo poprawiając tym samym odprowadzanie ciepła. Dobre wykonanie, zacny wygląd, wiele wersji kolorystycznych + okna, podświetlenie itp.

Xigmatek Elysium - fajny moloch, konkurent dla LL względem konstrukcji, ale plusuje przy wersji z oknem, bo inaczej przepusty i czarne wnętrze na niewiele się zdaje.

NZXT Phantom USB 3.0 czyli "hummerykański" gigant o dobrych opiniach. Poza wersją czarną, białą i czerwoną można nabyć różową, czarno-pomarańczową i biało-czerwoną (ciekawe dwie ostatnie.

Corsair 600T i 650D to dwie odmienne wizje, ale obie konstrukcje warte uwagi. Kolega wyżej poradził używanego 800D i to byłaby bdb opcja, ale łatwo pewnie nie będzie.

 

Ogółem mało precyzyjnie się wyraziłeś i wygląda na to, że potrzeby masz niewielkie, ale nie będę zarządzał Twoimi funduszami ;) Z pewnością w tej kwocie ciężko o coś wybitnie niewartego tej ceny, ale to czy wykorzystasz atuty za które płacisz to już inna sprawa. Niewątpliwie są ludzie, którzy mogą kupić coś tylko po to by cieszyło oko jak ja :P Wymienione wyżej łącznie z Define XL przy okazji mają też zacną funkcjonalność także przeglądaj, szukaj recenzji i pytaj. Samych obudów możesz szukać między innymi w yooki.pl cooling.pl angela.pl itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na te obudowy:

Xigmatek Elysium

li-pc-a70fb

Cosmos RC 1000

Cubitek XL Tank

SilverStone SST-FT02B

Cosmos RC 1100 z oknem

 

Wszystkie wyżej wymienione obudowy spełnią Twoje wymagania, teraz pozostał walor estetyczny, tu musisz już sam zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli nie będzie WC to nie warto przepłacać. Ja kupiłem Fractala Define XL i jestem bardzo zadowolony. Wysoka jakość wykonania, gruba blacha, wszędzie maty wyciszające, i filtry przeciwkurzowe. Do tego wentylatory 2x 120mm oraz jeden 180mm, który jest zamontowany u góry obudowy lekko pod kątem. Skutecznie odprowadza temp. z procka. Istotne jest również to, że ma ładny prosty design bez "elo pimp my nyga ride" udziwnień. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wasze sugestie/porady tutaj na gorąco moi faworyci (kolejność przypadkowa:) :

1. Antec 1200

2. CM ATCS 840

3. Corsair 800D (ale cena wysoka, ktoś wie czemu aż 1000 pl ?)

4. Ewentualnie ten Corsair 650D (bardzo podobny ale mniejszy z tego co widzę).

5. Corsair 600T i CM Cosmos (dość podobne do siebie są ale może mi się tylko zdaje)

6. Fractal Define XL - rzeczywiście minimalizm totalny.

 

Teraz muszę na spokojnie pooglądać i coś wybrać, zakup będzie w grudniu także może się jeszcze coś do tego czasu pojawi ciekawego.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Silverstone Fortress FT02. Bardzo minimalistyczna, nadaje się do LC, a w AC ma chyba najlepsze wyniki, szkielet z aluminium, stoi wysoko w kategorii cichych bud (bardzo dobra ocena w spcr). Jest wersja z i bez okna, może kosztować lekko ponad 800. Dostajesz za to najlepsze wyniki w kategorii chłodzenia powietrzem, odpowiada też dzisiejszym standardom, czyli miejsce na kable, środek pomalowany. Fajne jest też to, że nie wystają z niej kable jak z normalnej obudowy, wszystko jest pod panelem zamaskowane.

 

Co do obsidiana 800d, czemu tak drogo za stalową budę z aluminiowym panelem? Ciężko powiedzieć, to bardzo popularny model mimo wszystko, jest spora. Chociaż jak na to co oferuje zgadzam się że trochę za droga, powinna kosztować gdzieś 700-800 max. Część tej ceny prawdopodobnie brze się z faktu że ma system hot-swap z drzwiczkami, podbija nieco cenę.

 

650D ładna obudowa, lepsza cena, średnio nada się do LC z racji na ograniczone miejsce do montażu chłodnic. Jest raczej pomyślana o gotowych kitach w stylu corsair H100.

 

CM ATCS 840 to już trochę starszy model, przez to oferuje dużo za swoją cenę, ma np. wysuwaną tackę na płytę. Jednak brakuje w tej obudowie malowania. Jest za to bardzo solidnie zbudowana, nie ma plastikowych części, przedni panel grube aluminium, łącznie z jego wykończeniem na topie (nawet Lian Li stosuje tam często plastik). Przy czym ostrzeżenie, ta obudowa jest bardzo duża.

 

Z Lian Li w tej cenie dostaniesz tylko podstawowe big towery (nie znaczy że złe), A70F. Najwyższa możliwa jakość, ale high-end to jeszcze nie jest, jak na LL.

 

Co do fractala XL, bardzo ciekawa obudowa w dobrej cenie. Jednak nie należy spodziewać się powalających materiałów, stal + plastik, te błyszczące nóżki są z plastiku, podobnie jak imitujący szczotkowane aluminium przedni panel drzwiczek - to plastik.

 

Swoją drogą, mówisz że nie lubisz "transformersów" a twój numer jeden to antec 1200? :) Ta buda ma dość agresywny design mówiąc delikatnie (przekombinowane okno, oświetlenie, wentylator na górze jak lądowisko ufo itp.).

Ja osobiście za takie pieniądze bym brał SS FT02 szczególnie pod chłodzenie powietrzem.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to że bronię swojego, jednak stalowe nóżki i aluminiowy front to już domena obudów za ponad 1000zł (Lian-Li). Żeby być w miarę obiektywnym, to na twoim miejscu jako alternatywę brałbym Corsair Obsidian 650D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Silverstone Fortress FT02..... Swoją drogą, mówisz że nie lubisz "transformersów" a twój numer jeden to antec 1200? :) Ta buda ma dość agresywny design mówiąc delikatnie (przekombinowane okno, oświetlenie, wentylator na górze jak lądowisko ufo itp.).

Ja osobiście za takie pieniądze bym brał SS FT02 szczególnie pod chłodzenie powietrzem.

 

Dzieki za post, co do Antec 1200 - to jest max co moge znieść :) oczywiscie bez oświetlenia, które jakoś można wyłączyc ( mam nadzieje). Najbardziej podbo mi sie Corsair 650D (800D - lepsza bo większa ale max 800 to max 800 i tyle, potem bede składał kompa i wiesz jak to jest tu 50 zł tu 20 i wychodzi 1000 więcej a na to sobie pozwolić nie mogę).SS Forteca jakoś z zew. mnie na kolana nie rzuca przynajmniej ze zdjęć. Silverstone Raven 2 bardziej mi się podoba (bez tego dziwnego niebieskiego podświetlenia - po co to komu ??)

Edytowane przez MordorTHC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem Ravena jest właśnie ten front, który w modelu Fortress jest aluminiowy i łatwiej utrzymać go w czystości. Z Corsairów jest jeszcze 700D (bodaj w morele.net był), a jako użyszkodnik A70 podtrzymuję kandydaturę PC-A71F o ile nie przerażają Cię drzwi :lol: Swoją drogą pomijaj podświetlenie LED, bo w znakomitej większości przypadków dla dobra uszu lepiej wymienić fabryczne wentylatory..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven to niestety plastikowy przód (ale odpowiednio tańszy). Ale cóż, kwestia gustu, mnie sie fortress właśnie podoba, ciężko dobre zdjęcia znaleźć. Np. tutaj kilka: [H]ard|Forum - View Single Post - New Silverstone FT02

 

Corsair 650d to bardzo fajna obudowa pod normalny config, chłodzenie powietrzem. Nie jest może liderem jeżeli chodzi o wyniki, część osób narzeka na dość głośny przedni wentylator. Z innych wad bym wymienił np. dość niefortunnie umieszczone okno (zakrywa sporą część płyty, za to pokazuje.. zasilacz). Nie ma też filtra na topie, będzie sypał się tam kurz.

Ale to już "czepiając" się, ogólnie to udana konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolog , mógłbyś powiedzieć ile jest u Ciebie miejsca za tacką. I czy można kabel EPS pod płytą poprowadzić. Kolejne pytanko mi przyszło do głowy , czy można górną kieszeń spokojnie zdemontować.Chciałbym tam 3x120mm chłodnice wstawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można z góry wywalić wszystko w tej obudowie. Ale lepsza opcja moim zdaniem, pod chłodnicę, to dać zasilacz na górę, i wycinać pod chłodnicę w podłodze. Oszczędzisz na grillu, i generalnie łatwiej to wyciąć, górny panel wymaga dużo precyzyjniejszego cięcia, jeżeli zależy ci na wyglądzie.

 

Coś takiego (z tym że tutaj chłodnica 3x140)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info jaką obudowę wybrać do 800 pln. Dobrze by było, żeby mieściła wszystkie karty graf. Nie będzie na dzień dzisiejszczy chłodzenia wodnego, nie musi być cicha, ważne aby była chłodna (oc będzie :). Najlepiej jeśli będzie czarna ( musi być ciemna- grafit, brąz, granat itp.).

 

Silverstone Fortress/Raven jest najchlodniejszy (chlodzenie powietrzem) z dotychczas wymienionych w tym temacie obudow. Edytowane przez Czarnodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te obudowę w ogóle można rozebrać całkiem. W każdym razie jak wyżej - lepiej PSU wykoptować na górę choć tutaj wolna wola. Zarówno na górze jak i na dole po odkręceniu blaszek dla zasilacza lub zaślepki można wkładać nawet 4x, a nie tylko "trójki". Tacka niestety nie posiada przepustów ani otworów na kable, ale jak kolega wspomniał wnętrze w przeciwieństwie do szczotkowanych paneli jest podatne na obróbkę i łatwo sobie zaplanować okablowanie jak się tylko chce. Dla ułatwienia cała tacka z mobo jest wyjmowana (nawet bez śrubek, przesuwasz w lewo o 1,5cm i gotowe), a mieści się za nią na spokojnie "grubas" czyli ATX 24pin skrzyżowany nawet z innym kablem, u mnie z EPS 4. Gdyby dodać poprzecznego śledzia lub dwa i dzielone koszyk pod 5.25" jak tutaj to byłoby idealnie :P No może jeszcze przydałoby się poprowadzenie okablowanie front panelu w stelażu.. Czekam aż ktoś wpadnie na to by te kabelki poprowadzić w konstrukcji obudowy i wyprowadzić krótkie kabelki na dole płyty, przecież te złącza na każdej płycie są przy dolnej krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Z Corsairów jest jeszcze 700D (bodaj w morele.net był), a jako użyszkodnik A70 podtrzymuję kandydaturę PC-A71F o ile nie przerażają Cię drzwi :lol: ...

Witam, co do tej Lian Li to coraz bardziej mi się ona podoba (ogladalem troche na youtube filmiki),ale mam 3 pytania do Ciebie:

 

- czy żeby włączyć kompa trzeba otwierać drzwiczki ? (bo tak to wyglądało na yt)

- cena, na allegro jej nie ma, na ceneo znalazlem za niecałe 900 pln. Jak wygląda cena tej budy ??

- nie ma USB 3.0 - czy jest jakaś nowsza wersja z 3.0 ? (Może sie przydać do nowego zestawu).

 

Pozdr.

Edytowane przez MordorTHC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącznik jest pod klapką. Ale możesz ustawić zawsze np. włączanie z klawiatury, dzisiaj wszystkie płyty to oferują.

Cena tej budy jest wyższa niż A70f (bez klapki), dochodzi pod 1k pln.

Co do usb, zobacz akcesoria lian li, sprzedają różne adaptery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście 70'tka z tymi wentylatorami z LED nie ma klapki i ma Power na topie, a obudowa z drzwiczkami takiego rozwiązania nie ma.. Minus. W yooki.pl jest bodajże za 800 zł. USB 3.0 możesz mieć na panelu za klapką bądź dokupić I/O od LianLi np taki choć jest to droga zabawa i USB występuje jako przedłużka także panel 5.25" byłby znacznie lepszy jeśli potrzebujesz tego standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...