Skocz do zawartości
dbq

Modernizacja, PDC 2160 na ??? [800-1000zl]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, podłączę się do tematu..

 

też planuję wymianę i odświeżenie środka w miare możliwości, więc zacznę od tego co posiadam:

 

Intel Core 2 duo E2160 1,80@3,20ghz + scythe mugen

MSI P35 NEO2-FR

Kingston 2GB DDR2 633mhz@740 jakoś

Zotac 8800GT AMP! Edition

Corsair 450W

 

powiedzmy, że muszę się zmieścić między 800 a 1000pln. co można z tego ukręcić? liczę na fachową pomoc znawców ^_^ pomińmy ewentualnie ramy, bo wiem że trzeba dokupić te 2gb ;) dlatego dałem widełki 800(bez ram)-1000(z ram).

 

z gory dzieki za pomoc ! jesli pominalem cos waznego to dajcie znac.

Edytowane przez dbq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica po przesiadce na q6600 będzie bardzo odczuwalna. Sam przesiadłem się z c2D e4300@3GHz. Płyta spokojnie da radę. Q6600 (do 300zł)+ 2GB Ram to najtańsza sensowna opcja upgradu.

Jednak mając 1000zł lepsza opcja to przesiadka na 1155.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóżmy, że środków jednak jest mniej na przeznaczenie i muszę pozostać na tej podstawce.. wiem już, że q6600 to dobra opcja i że moja mobo sobie z nią poradzi. ramu mam dosyć. w takim razie na jaką grafikę mógłbym się przesiąść, tak rozsądnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro nie ma ani jednego q9400.. w ogóle jest tylko 12 aukcji z procesorami quad :(

 

w każdym razie myśle, że q6600 nie dostanie sie poniżej 350.. także zostaje mi na grafe maxymalnie wyżyłowane 450zł.. zawsze moge poczekac miesiąc czy dwa dłużej i wtedy zakupić coś z półki 550zł, czyli gtx460 / gtx 550ti / hd6790 .

 

co wy na to ? jeśli nie ma sensu na taką półke graficzną wchodzić "tylko" z tym quadem to zapodajcie jakieś tańsze grafiki, które nie będą ograniczone przez proca i uda sie zgrać cały komplet na maksimum wydajności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jest na forumowej giełdzie q9550 .. czy mój zasilacz go ogarnie, stockowo widze że q6600 i q9550 ciągną po 95W, jak sytuacja będzie wyglądała po OC? czy jeśli zakupię kartę "z półki 550zł, czyli gtx460 / gtx 550ti / hd6790" (lub coś lepszego jeśli okazja się trafi), to czy mój zasilacz nie pójdzie z dymem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...