Skocz do zawartości
Fxspin

2x 9600 GT 512MB ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam w domu 2 identyczne komputery z karta graficzna PCI Express 2.0 x16: Gigabyte GeForce 9600 GT 512MB i procesorem DualCore Intel Pentium E5200, 2650 MHz (12.5 x 212)

Mam zamiar żonie kupić nowy komputer a sobie z tych dwóch złożyć jeden. Moje pytanie to czy jest możliwość podłączenia tych kart graficznych w crossfire i procesorów? Jestem noobem w tych sprawach potrzebował bym wiedzieć jaką płytę gł. trzeba kupić by połączyć te 2 karty graficzne oraz procesory. Oraz jakiej mocy zasilacz.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowane przez Fxspin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w domu 2 identyczne komputery z karta graficzna PCI Express 2.0 x16: Gigabyte GeForce 9600 GT 512MB i procesorem DualCore Intel Pentium E5200, 2650 MHz (12.5 x 212)

Mam zamiar żonie kupić nowy komputer a sobie z tych dwóch złożyć jeden. Moje pytanie to czy jest możliwość podłączenia tych kart graficznych w crossfire i procesorów? Jestem noobem w tych sprawach potrzebował bym wiedzieć jaką płytę gł. trzeba kupić by połączyć te 2 karty graficzne oraz procesory. Oraz jakiej mocy zasilacz.

 

Z procesorami nie dasz rady, a z kartami graficznymi odpuść sobie.

SLI w przypadku takiego sprzętu nie ma sensu (CrossFire to konkurencyjne rozwiązanie od ATi/AMD).

Konfiguracja multi-gpu sama z siebie powoduje spory narzut na procesor (a że go nie masz za mocnego, to najprawdopodobniej odczujesz spadek wydajności zamiast wzrost). W dodatku nie każda gra dobrze się skaluje do technologii współbieżności.

Sprzedaj oba 9600GT i kup jedną porządną kartę. Dużo lepiej na tym wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...