Skocz do zawartości
iamthekacper

core i7 problem z HT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w innym dziale rozpocząłem temat przycięć gdy wykorzystywałem GPU przy odtwarzaniu filmów. Odkryłem że przy wyłączonym HT nie ma problem z odtwarzaniem filmów z akceleracją GPU jaki i renderowanie przez CPU.

Zauważyłem też że np gra NFS the Run też mi lepiej chodzi bez niz z HT. Samo intro z początku kampanii na włączonym HT czkało a podczas gray już było mniej to zauważalne jednak widoczne po przypatrzeniu.

Znajomy mający i7 920 doświadczył tego samego jeżeli chodzi o NFS i HT. Dodam ze nie ma różnicy ile rdzeni jest włączonych i czy jest OC , zawsze z HT są przycięcia podobne jak występowały w konfiguracji sli kiedyś.

Zna ktoś rozwiąznie problemu??

 

Intel core i7 860 3,8 1,27v(bios)

MSI p55 gd-80

4x2 Gb a data 2000x @1810 Cl 8-8-8-20 1,7 V (bios)

2x samsung 500 Gb F3

MSi gtx 470 do grafiki

Sparkle gts 450 PhysX

Chieftec 850W (CFT-850-14C)

Win7 64 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iamthekacper

 

Cos w tym musi byc , bo w takim BF3 ktorego gram dosc duzo po wylaczeniu HT mam wprawdzie ten sam framerate ( +/- 90fps ) ale ogolnie mozna odczuc ze jest plynniej ,

widac HT powodowalo jakies mikro przestoje w wyswietlaniu klatek. Tak jak na gry DX11 trzeba bylo czekac 2 lata to teraz podobnie bedzie z HT

moze za rok cos w tym temacie dopracuja :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie uroki HT. Pewne procesy próbują się dostać do tych samych zasobów procesora i to sprawia problemy.

 

Czy zmienią coś w tej kwestii? Raczej nie. Aplikacje profesjonalne są pod HT dostosowywane, a gier nie ma sensu (obliczenia tam wykonywane raczej słabo się nadają do używania HT).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupno i7 nie było dobrą decyzją?? Trzeba było brać i5 i resztę kasy mieć w kieszeni?:(

Tu możesz sobie o HT poczytać; tak więc jeśli tylko grasz, to raczej tak. Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...