Skocz do zawartości
Gość

Przeciag w kompie :)

Ile masz wentylatorow o kompie ?  

  1. 1. Ile masz wentylatorow o kompie ?

    • 3 lub mniej
      14
    • 4-5
      19
    • 6-7
      5
    • 8-9
      8
    • 10 lub wiecej
      3
    • co to jest wentylator ?
      3


Rekomendowane odpowiedzi

hej ludzie to gdize wy je macie

no to ja wymienie gdzie moim zdaniem można mieć:

 

CPU

grafa

chipset

zasilacz

obudowa

obudowa 2

RW

HDD

 

no naciągłem jak mogłem ale naliczyłem tylko 8, więc gdzie wy macie ten 9-ty czy nawet 10-ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ludzie to gdize wy je macie

no to ja wymienie gdzie moim zdaniem można mieć:

 

CPU

grafa

chipset

zasilacz

obudowa

obudowa 2

RW

HDD

 

no naciągłem jak mogłem ale naliczyłem tylko 8, więc gdzie wy macie ten 9-ty czy nawet 10-ty

CPU - 1

Grafa - 1

Chipset - 1

Mostek poł. - 1

Zasilacz - 1

HDD - 1

Obudowa - 3

Spawarka - 1

W planie jeszcze 8) er na pamiątki :)

starczy chyba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha

to terasz łapie

no to extra

hej a wy do podłączenia ich robiliście jakies specjalne kombinacje czy podpinaliście do wtyczek napięcia (hdd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec po kolei :? :

 

- 2x nagrzewnica

- 1x zasialcz

- 1x chipset

- 2x HDD

- 1x GPU

 

Nie jest ich duzo ale i tak halasuja :cry:

Musze jakos to powyciszac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezuuu, ale Wy musicie miec halas w domu. Ja na takie cos bym nie poszedl nigdy. A niech sie grzeje, mam to gdzies :P

Ja mam 3 wentyle.

1x zasilacz

1x grafa

1x procek

 

I tak mam juz za glosno.

Jakbym mial 11 to bym oszalal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko na procku , zasilaczu i chipsecie wentylatory chodzą na pełnym napięciu.Reszta to:

2x obudowa 7V

2x grafinczna 6V (połaczaone szregowo)

2x dysk ok 9v (połączone równolegle i 10 omowy rezystor w szereg)

 

Jeżeli chodzi o hłas... nie można nażekać ,jak wytne dziury w obudowie bedzie prawie bezgłośny.

Do niedawna stosowałem układ własnej roboty który przełączał wentylatory w obódowie na większe obroty po przekroczeniu określonej temperatury procka. teraz to on mi się nie sprawdzi bo UD agent w tle 24 na dobe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę się całkowicie pozbyć wiatracków. nie mam tylko narazie odpowiedniej pompki :( bo ta chłodnica co mam to powinna styknąć i bez witraczków (o ile nie podkręcę w danej chwili procka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jej. Ja mam 4 i nie moge wytrzymać.

 

chłodnica - 1 (prawie nie słychać)

zasilasz - 1 (też nie słychać)

hdd - 1 (jest to wiatrak od soolera)

chipset - 1 (też od coolera)

 

Te dwa małe wiatraczki robią tyle chałasu że sie wnerwić można. No ale co na to poradzić. Jużdałem wyciszenie ale działa mizernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie jak zastosować chłodzenie wodne do zasilacza? :oops:

1 w zasilaczu jest taki aluminiowy radiatorek (albo2) do którego przykrędone są grzejace się półprzewodniki. zmieniasz go na miedziany z przylutowaną rurką miedzianą albo (lepiej) do płytki o grubości 5mm z wywierconymi otworami w środku i przepuszczasz przez nie wodę.

2 Widziałem gościa w internecie który uszczelnił zasilacz i wlał do niego oleju transformatorowego wyprowadził z obudowy 2 przesody do pompki i chłodnicy. Pomysłowy...I odważny gostek.

 

ja wybiorę raczej ten pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze są dwa radiatory które są na różnych potencjałach przez co trzeba zastosować najlepiej 2 osobne bloki wodne. Nie daj bóg żeby się styknęły ze sobą 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też się pochwalę:

 

- zasilacz - 1

- pocesor - 1

- grafika - 1

- chipset - 1

- obudowa - 2

----------------

- razem - 6

 

w obudowie mam dwie 80

muszę tylko wyciąć te p**przone sitka...

bo narazie jest ZA głośny

a co najgorsze, to coś w środku (nie wiem co...) wpada w wibracje i wydaje taki wysoki metaliczny dźwięk...

jak przechyle obudowe to przestaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze są dwa radiatory które są na różnych potencjałach przez co trzeba zastosować najlepiej 2 osobne bloki wodne. Nie daj bóg żeby się styknęły ze sobą   8O  8O  8O

Słuszna uwaga. U mnie jest jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to masz ciekawy zasilacz :) . Ale jakby się zastanowić ... to nawet dwa osobne bloki mogą nie załatwić sprawy... woda też przecież w pewnym stopniu przewodzi prąd szczególnie zanieczyszczona.Mogą się dziać nieciekawe sprawy jak np. elektrolizia itp.

Adam ty bedziesz chyba sie lepiej orientował.

Będzie lepiej przymocować te bloki przez paski termoprzewodzące co wyeliminuje problem przenoszenia się na nie potencjału .Wtedy można się pokusić o zastosowanie jednego bloku ... i kólko się zamknęło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to masz ciekawy zasilacz  :)  . Ale jakby się zastanowić ... to nawet dwa osobne bloki mogą nie załatwić sprawy... woda też przecież w pewnym stopniu przewodzi prąd szczególnie zanieczyszczona.Mogą się dziać nieciekawe sprawy jak np. elektrolizia itp.

Adam ty bedziesz chyba sie lepiej orientował.  

Będzie lepiej przymocować te bloki przez paski termoprzewodzące co wyeliminuje problem przenoszenia się na nie potencjału .Wtedy można się pokusić o zastosowanie jednego bloku ... i kólko się zamknęło  :D

tak a'propos paskow termoprzewodzacych : gdzie je kupic ? tylko nie hurtowe ilosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a'propos paskow termoprzewodzacych : gdzie je kupic ?

w kazdym sklepie elektronicznym to sie stosuje pod wszelkiego typu elemety ktore trzeba odizolowac od radiatora..

no i oczywiscie w hurtowniach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się przyznam ,że mam teraz 9 wentyli. W planie jeszcze 1 ,może 2  :lol: .

ja ma lacznie 5 i mysle ze wystarczy no ale jeszcze mysle na dodaniem jednego wentyla 92x92 tylko nie wiem jakiego moze Sunona, Thermaltakera lub jeszcze cos innszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...