Skocz do zawartości
stahurski

Asus M5A78L-M LX+Athlon II 260

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam Asrock 785GMH/128M (DDR2)i Athlon II 260 i gr.9500GT.

Wzwiązku z niesamowicie niskimi cenami pamięć DDR3 ,kupuję 2x4GB Kingstona.

Teraz pytanie czy 8GB(tylko 2 sloty pamięci posiada mobo ,które chcę kupić)

czy wystarczy na teraz i na przyszłóść,czy jednak szukać moba z 4 slotami pamięci ?

I zamiast 8 GB kupić 12GB DDR3 albo więcej.

Gram w gierki mniej wymagające niż Baterfield 3.

Edytowane przez stahurski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już tą płytę, to nie widzę sensu kupować nowej tylko dla większej liczy slotów na RAM.

Moja obecna płyta jest na DDR2,a nowokupowana ma DDR3-2 sloty.

 

To może jescze o memkach,które chcę kupić:

http://www.arest.pl/produkt/Pamieci/3,52,,,0,0,0,,/24306/DDR3-KINGSTON-8-GB-1600-2x-4-GB-CL9-HyperX-Genesis-Grey/

jakie są wasze opinie pod kątem cena/parametry

I jescze czy mobo z automatu będzie podawać napięcie 1.5 i 1300Mhz zamiast 1.65v -1600.

Edytowane przez stahurski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też cały czas siedzę na DDR2 - wyliczyłem, że ogólna wydajność systemu po przejściu na 1333MHz wzrosłaby o 7-15% i nie zawsze byłaby zauważalna, więc stwierdziłem, że średnio się opłaca... jak dopłata do tej imprezy ma Cię wynieść więcej, niż 200zł (sama zmiana mobo + pamięci, bez liczenia zwiększenia jej wielkości), to wolałbym dołożyć to do innych komponentów, w Twoim wypadku proca i grafy.

 

8GB na co dzień wystarczy. Zauważ, że gry cały czas są zasadniczo 32bit, więc w najlepszym przypadku są w stanie wykorzystać 4GB ram (bardzo rzadko), a typowo tylko 2GB. Do odpalenia system+gra 4GB wystarcza w zupełności, 8GB wystarczy Ci do czasów, gdy wchodzić będą DDR5 przynajmniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...