Skocz do zawartości
kazyk7777

Jaką mogę kupić kartę graficzną?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z moją psującą się kartą graficzną i nie wiem, czy wejście ma jakieś znaczenie, czy można włożyć kartę jaką się tylko chce, a możę sprzęt musi być kompatybilny do karty! proszę o pomoc!

 

Mój sprzęt to:

Płyta główna: ECS RC410-M (Asterope), Urządzenia zintegrowane z płytą główną: Audio, Video, LAN, IEEE-1394.

 

Procesor: Typ procesora Intel Pentium 4, 2933 MHz

CPU #1 Intel® Pentium® 4 CPU 2.93GHz, 2932 MHz

CPU #2 Intel® Pentium® 4 CPU 2.93GHz, 2932 MHz

2 rdzenie

 

Pamięć: 2GB RAM DDR2 1x2GB RAM: bo drugie wejście nie działa :(

Liczba gniazd pamięci: 2 DDR2 DIMM

 

Karta graficzna NVIDIA GeForce 6200 TurboCache

Asus EN6200TC Video Adapter:

to jest chyba wejście, ale nie wiem, bo to mi pisało w programie AIDA64 Extreme Edition!?

 

Proszę o pomoc! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet i wymagania. Niestety okres świąteczny i szklane kule mają przeciążone linie komunikacyjne.

 

PS. Nie masz 2 rdzeni tylko HT. To zdecydowanie nie to samo. Drugie wejście zapewne działa, ale BIOS ma ograniczenie do 2GB więc dlatego nie wykrywa 2 kostki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet i wymagania. Niestety okres świąteczny i szklane kule mają przeciążone linie komunikacyjne.

 

PS. Nie masz 2 rdzeni tylko HT. To zdecydowanie nie to samo. Drugie wejście zapewne działa, ale BIOS ma ograniczenie do 2GB więc dlatego nie wykrywa 2 kostki.

 

Pozdrawiam

 

 

Jak ma ograniczenie do 2 gb! to czego jak od kolegi wziąlem 4gb w 1 kostce i dzialalo! to nie ma ograniczen, tylko druga jest zepsuta! bo jak do niej wloze to nie dziala! niestety ale to nie jest takie wazne ja chce wiedziec w jaka lepsza karte graficzna moge zainwestowac!

Edytowane przez kazyk7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce wiedzieć do czego chcesz wykorzystywać komputer i jaki masz budżet. W innym wypadku bierz GTX590.

Wiedza o zasilaczu też by się przydała.

To co było w PS było dodatkiem. Używanie wykrzykników zamiast kropek nie spowoduje, że znajdziemy odpowiedzi na pytania w zasadzie niezbędne do określenia jakiej karty potrzebujesz.

 

Zadawanie pytan w miejscach do tego przeznaczonych też byloby cool: LINK

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce wiedzieć do czego chcesz wykorzystywać komputer i jaki masz budżet. W innym wypadku bierz GTX590.

Wiedza o zasilaczu też by się przydała.

To co było w PS było dodatkiem. Używanie wykrzykników zamiast kropek nie spowoduje, że znajdziemy odpowiedzi na pytania w zasadzie niezbędne do określenia jakiej karty potrzebujesz.

 

Zadawanie pytan w miejscach do tego przeznaczonych też byloby cool: LINK

 

Pozdrawiam

 

Komputer chcę wykorzystywać np. do gier(w zdecydowanej większości), budżet prawie nie gra roli. Zasilacz to: liteon pe-5251-7.

A podejdzie mi GTX590? Tam wejście nie robi różnicy?

Edytowane przez kazyk7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób jaj z pogrzebu. Jak śpisz na banknotach to dlaczego masz starego jak świat Pentium 4? To się nie nadaje do gier już nawet gdybyś wsadził kartę za milion złotych. Taki zestawik styknie do gier -> Zestaw za 3700 zł.

Edytowane przez DejwiT11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer chcę wykorzystywać np. do gier(w zdecydowanej większości), budżet prawie nie gra roli. Zasilacz to: liteon pe-5251-7.

A podejdzie mi GTX590? Tam wejście nie robi różnicy?

 

No i zaczynamy sensowną rozmowę.

Budżet nie gra roli -> zmień całą platformę. Polecam ten ARTYKUŁ

Na tym co masz poootężnym ograniczeniem jest procek. I niezależnie czego nie będziesz robić w nowe gry na tym nie pograsz. Płyta główna umożliwia co najwyżej upgrade do Pentium D. Niestety to tez nie wystarczy.

Co do zasilacza to nie kojarzę, żeby był na czarnej liście, ale poszukałbym na "necie" co to za jeden. Niejednemu zasilacz "zażarł" komputer.

 

Do tego co masz maksymalna sensowna grafa to 8800GT, a i tak będzie ograniczana w wielu wypadkach przez ten procesor. Niestety P4 nie były zbyt wydajne same z siebie(tak zwane puste megaherce), a gry w dzisiejszych czasach wymagają często 2+ rdzeni.

IMHO jeżeli nie chcesz zmieniać całości to zainwestuj w GF8600GT(i ewentualnie w dobry zasilacz). Karta powinna wystarczyć do tytułów działających płynnie na P4.

 

Warto też sprawdzić jaką masz obudowę. Wentylacja, wymiary itd. Może się okazać, ze wchodzą tylko karty low-profile (dość duże prawdopodobieństwo zważając na "budżetowość" płyty głównej).

 

PS. Twoje złącze na kartę graficzną to PCI-Express x16, bo doczytałem w pierwszym poście, ze nie bardzo wiesz ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...