Skocz do zawartości
Slayer

LCD- ostateczne podsumowanie wyboru monitora

Rekomendowane odpowiedzi

To już pewne- będę kupował w poniedziałek monitor LCD. Tylko, że po kilku recenzjach i tekstach m.in. o oszustwach, zawyżaniu realnych parametrów itp. gwarancjii jestem trochę ogłupiony ;). Na pewno nie będę brał Samsunga, NEC-a ( oszustwa w matrycach). Czy ktoś miał do czynienia z Acer-ami? Bo teraz już wiem, że nie można wierzyć w liczby- no, ale 16 ns jak nawet jest zaniżoną wartościa, to do 25 ns MAX najwyżej dojdzie, hm? Bo wiecie, strach jednak brać nawet i 20-25, bo tutaj moze dojść nawet do 40 ns :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna reklama zaręczam !!!

AG Neovo F15 !!! za 1299 zł np. w www.monitor.pl albo lorienie....

może gdzieś jeszcze...

Nikt go nie przebije nawet monitorki LCD za 1800 zł innych firm !!!

Specjalnie zamawiałem z Warszawy do Mielca !!!

Jakie cechy i argumenty(?):

- złącze D-sub (w tych wszystkich z DVI trzeba dokupować kabel za 150 zeta !!! )

- reakcja łączna ok. 23 ms (zapala 15, gaśnie 8)

- KOLORY - LUUUUXXX !!! Nie widziałem jeszcze lepszych w żadnym LCD!!!

( a widziałem parenaście marek)

- nie smuży,

- ręczny balans bieli,(automatyka też jest...)

- regulacja mocy lamp (dowolna) !!! - jak cię oczka rozbolą od jasności Lcdika to zmniejszasz natężenie - dowolny konfig mocy!!! Nawet SONY ze swoim ECO odpada (SONY może tylko w 2 trybach, Neovo jak chesz do woli !)

- obudowa biała, albo czarna ... polecam czarną !!! - sam mam- lepszy efekt...

- gwaranca na pixelki !!! Panele Neovo mają 100% dobrych pixelków - ZAWSZE bez wyjątku, żadnych plam i spaleń !!!

- no i jeszcze bajerki ...za dopłatą możesz mieć radiową czarną klawiaturkę i mysz do kompletu !!!

 

To nie jest żadna reklama ... ja poprostu jestem coś winny tej mało znanej w Polsce firmie !!!

Stronki....

www.neovo.de

www.neovo.pl

www.neovo.com

itp. itd.

NIE POŻAŁUJESZ !!! AG Neovo F15 (black)

Jak to Cię nie przekonało to przejrzyj testy na www.monitor.pl albo zapytaj na info@monitor.pl o najlepszy panelek LCD do 1500 zł !!!

UDANYCH ZAKUPÓW !!! ;) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłacznie DVI, 17 i wiecej cali itp. Parametry conajmniej takie jakie ma Acer AL 732 ( domyślny mój wybór)

Cena do 2500 zł.

 

Myślę o sklepie www.astrada.pl, bo tam mają zdecydowanie najtaniej (chyba?). AL 732 kosztuje tam 2370 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"- złącze D-sub (w tych wszystkich z DVI trzeba dokupować kabel za 150 zeta !!! )"

 

Bzdury kabel DVI mozna spokojnie kupic od 40 zł (ostatni sprzedawalem je za 44 zł). Poza tym jaka to zaleta ze ma tylko D-sub przeciez wszystkie monitory to maja:) Na DVI jednak obrz jest lepszy a przy okazji monitor lepiej sam sie dostraja.

 

" - regulacja mocy lamp (dowolna) !!! - jak cię oczka rozbolą od jasności Lcdika to zmniejszasz natężenie - dowolny konfig mocy!!! Nawet SONY ze swoim ECO odpada (SONY może tylko w 2 trybach, Neovo jak chesz do woli !)"

 

Oj widze ze sony to jednak nie widziales :) . Tryb ECO jest tylko dla wygody aby za kazdym razem nie bawic sie z ustawianiem. Sony maja płynna regulacje podswietlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak to jest konkretnie z tymi panelami, bo każda osoba którą pytam twierdzi co innego. Ja gdzieś za miesiąc chcę zakupić jakąś 17-tkę, poczytałem więc trochę grup dysk. przeszedłem się po sklepach i:

1. Belinea 101741 - słyszałem dużo dobrych rzeczy o tym panelu. Matryca MVA (to dobrze, czy żle?), większy rozmiar - 17,4 '' ale sprzedawca w sklepie mi go zdecydowanie odradzał twierdząć że w trybie tekstowym DOS obraz jest tak nieostry, że nie da się go czytać. Tryb tekstowy jest dla mnie dość ważny, gdyż ok. 30% czasu spędzam pod konsolą linuksa.

2. Nec 17xxNX - polecano mi go ale inny sprzedawca ze sklepu twierdzi że model z oznaczeniem VM jest znacznie lepszy, a NX-y przy nich wysiadają.

3. Teraz czytam tutaj że są jeszcze ciekawe monitorki Acer i Neovo, przy czym jedna osoba mowi że acer jest super, a druga że do [gluteus maximus]...

4. Jeszcze inny sprzedawca twierdzi, że w ogóle nie ma sensu kupować teraz LCD, lepiej kupić za tę kasę 19'' CRT, bo na wszystkich LCD nawet EIZO gry oraz filmy wyglądają wprost tragicznie w porównaniu z CRT. Tyle że ja nie chcę takiego 30kg pudła na biurku...

 

Generalnie mam mętlik w głowie... może coś doradzicie?

Chciałbym aby 17'' LCD sprawdził się w grach, filmach, trybie tekstowym linuksa, miał DVI i można było go powiesić na ścianie. Nie obraziłbym się też na pivota (ale nie musi być).

czy lepsza jest matryca TFT czy MVA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o najlepszym wg mnie monitorze. Pewnie nie tylko wg mnie.

Nie patrze na kategorie cena/jakosc bo niczego ciekawego sie z tego nie dowiem. Przykladem moze byc ECS zawsze wysoko oceniany w tej kategori a jak spojrzec na inne firmy to za niewielka roznice w cenie mozna kupic znacznie lepszy sprzet.

Nie neguje neovo. Moze i jest dobry. Jednak EIZO robi majstersztyki a nie monitory. I jeszcze drobny szczegol na galach nie nalezy oszczedzac. Ja za moj kineskopowy 17" dalem 2800 niecale 3 lata temu. I to bylo i tak tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neovo F-17 . Ja i tak obstaje przy swoim. A to że jakość obrazu lepsza na CRT to ja w to nie wierze. Facet w sklepie monitor.pl pokazywał mi jednoi zdjęcie na moim Neovo i 17' CRT (LG chyba). Różnica taka że LCD ma jakieś takie żywsze kolory. A z tym 30 kg na biurku to sie zgadzam, dlatego właśnie kupiłem LCD. Moim zdaniem wzrok też mniej męczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujesz monitor Lg w cenie 700 do swojego w cenie 2500 ?

Chyba nie tedy droga.

Jesli chcesz porownac Crt do LCD wez ta sama cene. (zgryz co nie?)

Kolory zaleza od ustawien. Ja mam u siebie kontrast na poziomie 60 a jasnosc na 30 kolory ustawione na 50.

Kwestia kolorow to rowniez kwestia karty grafiki.

Jedyna racja to wielkosc i waga. To fakt.

LCD jeszcze przez jakis czas nie beda dorownywaly CRT np czas odpowiedzi matrycy, jasnosc, dead pixel, rozdzielczosci i wiele wiele innych niuansow.

Zastanawiales sie np dlaczego profesjonalny grafik nie kupi sobie LCD???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Czas reakcji 25 ms, DVI nie ma :cry:

Ładnie wygląda jak wisi na ścianie... poza tym nadal powtarzam - nie mówie, że jest on najlepszy, ale jest na tyle dobry, że zaspokaja moje potrzeby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pracowałeś kiedyś baaardzo dużo na CRT i tak samo dużo na LCD to napewno stwierdziłeś, że na LCD oczki Cię nie zabolą, a z CRT różnie bywa. I nie tylko waga i wielkość, w ogóle LCD są ładniejsze a jeżeli ma się mało miejsca na biurku to wielkość jest priorytetem.

PS> Skończmy tą dyskusję, Ty wolisz CRT za 700, ja LCD za 2100 i wszyscy happy. Miłego dnia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi CML174 17" LCD o ile jest dostepny w polsce to polecam znajomy sobie go z niemiec przywiozl. Obraz zyletka i zero smog nawet w grach FPP nie mowiac o filmach dvd.

 

Na twoim miejscu powaznie zastanowil bym sie nad jakims Nec co prawda podaja jakiesik dziwne czasy ale pracowalem na NEC MultiSync LCD 1700V normalnie panelik wymiata. Choc moze wyglond ma troszke skopany i obraz byl troszke czerwonawy to i tak spox.

 

Dobrze ci radze wez sobie jakiegos Nec-a sa naprawde b.dobrej jakosci, jednak problemem moze byc cena bo sa duzo drozsze od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli o to chodzi to ma dwa lata i jest 17 calowy.

Z tego co piszesz znasz ludzi w sklepie monitor.pl mozesz sie ich zapytac ile bedzie kosztowal EIZO 566. Nie sadze aby cena byla ponizej 2000. Wez tez pod uwage ze przez ten czas monitory bardzo stanialy ale wysokiej klasy modele dobrych firm zawsze beda drogie. To jest dokladnie tak samo jak z samochodami Wybierz sobie model dowolnej marki i zapytaj ile kosztuje z podstawowym wyposazeniem a ile w pelnym wypasie czesto zdarzy sie ze ten sam model ale z lepszym silnikiem bedzie kosztowal 2 razy tyle co podstawa. Co wiecej oba jezdza, wygladaja identycznie a jednak jednym jedziesz a drugim sie toczysz. Takich przykladow jest wiecej. Monitor dla grafika, projektanta musi miec idealne parametry. Idealne odwzorowanie kolorow. Nie jestem zdania ze LCD sa do bani w porowaniu z CRT. Najwyzsze modele dobrych firm tez wiele potrafia choc i tak jeszcze troszke im brakuje do CRT. Za jakis czas sytuacja sie zmieni LCD to przyszlosc w ktora zainwestuje napewno za 2 -3 lata kiedy LCD bedzie mial dynamiczna rozdzielczosc, poprawia sie matryce i beda mialy wieksze rozdzielczosci i czestotliowsci odswiezania. Poki co tak nie jest a ja nie moge sobie pozwolic na prace np tylko w 1280 x 1024 czy 1600x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...