Skocz do zawartości
Hradoholik

Athlon II x2 pływający mnożnik

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt jak w podpisie czyli:

 

CPU: Athlon II x2 240 (2x2.8GHz)

MOBO: Gigabyte GA-MA785GT-UD3H

RAM: 2x4GB Corsair Vengeance CMZ8GX3M2M2A1600C9 (niedawno wymienione)

GPU: Gigabyte R3850 (wersja z chłodzeniem Zalmana)

PSU: Corsair 450 VH

 

przy ustawieniu ww pamięci na profilu XMP, czyli 1600 MHz CL9 procesor nie trzyma mnożnika - pływa między x4 - x16 (zabawy napięciami procka/mostków nie dały żadnego rezultatu - chyba że za mało podniosłem)

w trybie auto płyta na proc daję napięcie 1.35V (sprawdzałem do 1.45V) i pamięci 1.58V (mimo nominalnego 1.5V - szybkość/timingi obojętne - w trybie auto napięcie bez zmian bez ręcznej ingerencji)

 

czy ktoś się spotkał z takim problemem i ma jakąś radę...

 

sytuacja jest tymczasowa, bo niedługo na pokładzie będzie dużo mocniejszy procesor, ale chciałbym, żeby chociaż do tego czasu pamięci chodziły tak jak powinny (dla moich zastosowań niestety jestem wstanie wykorzystać dowolną ilość pamięci - z nowym procem na pewno na pokład wjedzie drugi taki komplet pamięci), mam nadzieję, że ktoś jest wstanie mi pomóc z tym problemem...

 

BTW poprzednio mialem 2x2 GB OCZG1333LV4GK - nie sprawiały żadnych problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym przeprosić za zamieszanie bo właśnie znalazłem przyczynę ...

 

właśnie wspomniane w poprzednim poście cool`n`quiet ...

 

proszę o wybaczenie tworzenia zbędnych wpisów na forum (normalnie, aż wstyd się przyznać, że tego nie zauważyłem, zwłaszcza że po złożeniu nowego sprzętu najpierw wyłączam wszelkie opcje oszczędzania energii, bo to ma latać a nie próbować działać przy minimalnym poborze prądu... - musiał się ten badzie włączyć po niedawnej aktualizacji bios`u)

 

jeszcze raz przepraszam za zbędne zamieszanie i proszę Władców Forum o usunięcie tego tematu, ewentualnie zostawienie zamkniętego jako przestrogi dla osób mających trudności z czytaniem...

 

 

Pozdrawiam

 

D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...