Skocz do zawartości
Eladril

Komputer wyłącza się po krótkiej chwili

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim, mam problem z kompem. Po wcisnieciu przycisku power wszystkie 3 wiatraczki k. graficznej, procesora i zasilacza kręcą się 3-4sek. po czym przestają, potem znów, i jeszcze raz, potem nie dzieje się już nic, gdy ponownie wcisne przycisk power następuje pare takich nieudanych prób i nic. Płyta nie wydaje żadnych dźwięków. Od czasu do czasu wiatraczki pokręcą się na 7-8sek, pika, i wydaje się że w końcu się odpali i znów siada. Po wielu próbach, w nadziei że w końcu pójdzie, ze 2 razy odpalił się, przeszedł przez procedure post biosu i siadł na etapie wczytywania windowsa. Żaden ze znanych mi tricków mających na celu zindentyfikowanie problemu nie pomógł (podłączanie od nowa podzespółów, zmiana banku ramów, czyszczenie i nakładanie nowej pasty na cpu, czyszczenie grafiki, reset CMOS, zmiana monitora .... ). Płyta już swoje przeżyła i wytrwała, mam nadzieje że nic śmiertelnego jej nie dolega.

 

Wydaje mi się że problem pojawił się jak dość dużo razy w ciągu paru dni komputer został odłączony od prądu (nie gdy był włączony, no może raz). To dlatego że gniazdko jest tak umieszczone że jak się stanie na łóżku (patrz: rodzeństwo) to często odłącza się wtyczka.

Przedtem ten problem był, ale za drugą lub trzecią próbą w końcu się odpalił, więc zignorowałem to, teraz już nie włącza się w ogóle.

 

pc: foxconn p35a (s775), e4400, 8800gts (już pieczona też w piekarniku), bequiet 450w

 

PS

To chyba nie problem temperatur, gdy raz się odpalił wszedłem do biosu i temp były niskie.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawdziłeś już tyle możliwości niewiele pozostaje nam podpowiedzi...

 

Kondensatory na mobo nie popuchły?

Jeśli masz miernik- sprawdź napięcie baterii.

Problemy z grafą wykluczasz na 100%? (piekarnikowa)

Zostaw mobo + proc + grafa + jedną kość i spróbuj.

Próbuj na innym zasilaczu.

Jakie napięcia zasilacza (miernik)?

 

Tyle natenczas wymyśliłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie praktycznie wszystko wykluczylem.. kondensatory są OK, nie mam miernika, ale nawet jeśli napięcia były byt wysokie lub zbyt niskie to chyba taka wiedza w niczym by nie pomogla, skoro zmiane napiecia mozna dokonac wylacznie z poziomu biosu, przynajmniej z tego co wiem, bo jak inaczej. Dziwne zachowanie ten płyty, jak ją troche poszturchałem i ustawiłem w pion, to wiatraczki kręciły się długo, z minute, zanim przestały, ale komputer i tak się nie odpalił.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem zmierzył byś napięcie baterii- jeśli zbyt niskie bios gubi ustawienia i mobo wariuje.

 

Skoro jej "szturchanie" coś zmienia- może to uszkodzenie mechaniczne- może coś niechcący urwałeś, zwarłeś, może po latach ujawnił się zimny lut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...