Skocz do zawartości
Khallister

Mój zestaw dla gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam ostatnio w planach kupno nowego komputera, mianowicie złożenie własnego zestawu i dla tego zwracam się do was z prośbą o opinie na temat tego co udało mi się do tej pory znaleźć

 

AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz

ASROCK 870iCafe R2.0

Corsair DDR3 2x 4GB 1600MHz CL9 Vengeance Blue

MSI Radeon HD6950 2048MB 256bit Twin Frozr III OC

Dysk WD10EARS 1TB SATA II (Z aktualnego PC)

OCZ StealthXStream 2 600W SLI Active PFC 80Plus

Obudowa I-Box LION 607b

 

Zestaw dobierałem sam więc możliwe są nieścisłości z dopasowaniem poszczególnych elementów więc proszę o poprawkę, jeżeli macie swoje opinie proszę bardzo.

Oczywiście zestaw ma być do gry w nowinki jak BF3 czy MW3 (jak się wszystko zgadza to myślę że powinno chodzić jak trzeba)

 

Czekam na wasze opinie, piszcie czy to w ogóle jest warte 2500 zł (mniej więcej tyle za to wychodzi).

 

/ Szczęśliwego nowego roku dla wszystkich ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Obudowa to nieśmieszny żart

2. Bez cen nie ma czego oceniać i sugerować

3. W większości sklepów ten 6950 jest znacznie droższy od 560Ti, a nie wiele wydajniejszy w związku z czym proponuję kupno LGA1155 i tańszej karty. Poza tym bez cen można jedynie zjechać obudowę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Obudowa to nieśmieszny żart

2. Bez cen nie ma czego oceniać i sugerować

3. W większości sklepów ten 6950 jest znacznie droższy od 560Ti, a nie wiele wydajniejszy w związku z czym proponuję kupno LGA1155 i tańszej karty. Poza tym bez cen można jedynie zjechać obudowę :P

 

1. Jeśli można, podasz coś godnego uwagi skoro ta jest zła? :) (Najlepiej do 200 zł)

2.

Procesor 490

Płyta 290

Pamięć 180

Grafika 1100

Zasilacz 265

No i ta marna obudowa 113

Ceny z Ceneo.pl więc mogą sie wachać

 

3. MSI NVIDIA GF 560 GTX-TI, 2GB GDDR5 będzie lepsza (na tą chwile kosztuje 998 zł)? Co do płyty - LGA1155 jest pod intela, a ja wole AMD więc jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wolisz AMD to nie ma tematu, ale jak chcesz kupić 200% mocniejszy zestaw to proponuję:

 

ASRock P67 PRO3 B3 - 378

i5 2500K - 859 zł

Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 - 74

Gigabyte GeForce GTX 560 OC 1GB DDR5 - 688

Fortron HE-500 - 205

Dysk - używka z allegro na SATA II - 150 ?

SilentiumPC Brutus 310 - 115

 

razem: 2469 zł ceny z agito.pl

 

Ewentualna rozbudowa w przyszłości:

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC - 991

SilentiumPC Fera - 115

CRUCIAL SSD m4 - 64 GB - 480 zł

Goodram DDR3 4096MB 1333MHz CL9.0 - 74

 

Osobiście proponowałby od razu dołożyć do 560 Ti i będzie to bardzo mocny zestaw już teraz

za jakiś czas chłodziwo + maksymalne podkręcnie proca, potem SSD i ram

i będzie super sprzęt

 

nawiasem mówiąc ten zestaw co podałeś na początku to średnia półka wydajności i3-2120 będzie wydajniejsze od P955

 

i wielka prośba poczytaj wątki z pierwszej strony przynajmniej 3 są na identyczny temat w tym samym przedziale cenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mltumolek

Brednie jakieś. Podany przez Ciebie zestaw będzie znacznie mniej wydajny od tego opartego o Phenoma. Procesor pokaże moc w trudnych momentach, ale to tylko podniesie minimalny FPS, a grafiki 3 segmenty niżej nie podgonisz. GTX560 do HD6950 ma daleko także raczej -20% a nie +200 :unsure:

 

Autorowi proponuję wybrać sklep, bo chyba nie planuje kupować każdej części w innym i dopiero można składać coś. Inaczej polecę X - ups nie ma w danym sklepie, polece Y - ups w tym sklepie jest idiotycznie drogi itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock ma radiator na sekcji zasilania, może będzie lepszy pod tym względem.

O tym Asrocku jest mało informacji, MSI była swego czasu dość popularną płytą, wtedy częściej przewijają się informacje w sieci, w tym negatywne.

Sam brałbym ASRocka jeśli byłbym skazany na P II 955.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zastanowiłem nad zestawem i wprowadziłem małe zmiany ^^ na chwilę obecną wygląda to tak:

 

ASRock 870 Extreme3 300zł (Poczytałem wątek o płytach głównych i myślę, że ta nie będzie najgorsza)

Kingston DDR3 8GB PC1600 2x4GB CL9 160zł (Myślę, że wezmę Kingstony - dla większości bardziej zaufana firma, oczywiście możecie wyrazić własną opinię)

AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz S-AM3 BOX 490zł

MSI Radeon HD6950 2048MB 256bit Twin Frozr III OC 1100zł

OCZ StealthXStream 2 600W SLI Active PFC 80Plus 265zł

Cooler Master Elite 430 146zł (Raczej ta obudowa będzie spełniała moje wymagania)

 

Ze względu na płytę głowną będę zmuszony zakupić nagrywarkę pod SATA, tak więc jeżeli wszystko wyżej jest w porządku to możecie coś zaproponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest ok. Masz świadomość tego, że zestaw ten nie będzie podlegał żadnej rozbudowie w przyszłości?

Proponowałbym mimo wszystko i3 2100. Do tego w okolicach 350-390zł dostaniesz płytę na P67. Możesz w przyszłości wymienić cpu na dużo wydajniejszy i5 2500k.

Na dzisiaj dokładasz mniej niż 100zł, masz taką samą wydajność jak na Phenomie (raz minimalnie niższą, raz wyższą) ale zachowujesz możliwość upgradu.

Jak doliczyć, że w ciągu miesiąca do Phenoma będziesz dokupował chłodzenia za 130zł to i3 wychodzi taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku raczej rozbudowa nie będzie konieczna przez długi czas.

 

Ja też chcę być takim optymistą ;)

Kupujesz trzyletni procesor i wierzysz, że wystarczy na długo. Mocna karta graficzna wskazuje, że komputer składany z myślą o grach. Do tego w chwili gdy procesory konkurencji miażdżą tego Heńka, konkurencja zapowiada już następcę Sandy Bridge.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...