Skocz do zawartości
devil162

]post #12] Grafika do C2E X6800 do 450zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałbym zakupić nowy dysk do mojego komputera , aktualnie posiadam dysk WDC WD1500AHFD-00RAR5 ATA Device Raptor X 160 GB , potrzebuje coś większego, maxymalnie 1,5 TB

 

za jakimi dyskami mam sie rozgladac na allegro ? ktora kategoria 3,5" PATA (IDE/ATA) czy 3,5" Serial ATA (SATA)

 

co możecie mi polecić ? co myslicie o czyms takim np. KLIK

 

co decyduje o tym jaki dysk musze kupic ? muszę patrzeć na płytę główną , procesor , ram itd itd ? czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ma to być dysk systemowy czy na magazyn danych?

 

Czemu max 1.5TB? Za 500 zł są przyjemne 2TB jak np F4EG w morele.net

 

Wypadałoby podać płytę główną, bo jeśli ma tylko ATA i nie ma SATA to jest nieciekawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostało pierwsze pytanie aktualne ;)

 

mysle ze zainstaluje na nim system , ale ogolnie kupuje go aby mieć więcej miejsca na dane , chyba że będę miał podłączone dwa dyski :) bo ten co mam teraz jest dobry , na tym 160 gb zostawil bym system tak jak teraz mam , a ten 2 tb bym dopiął

 

Myślę że po prostu ten dysk dopnę do komputera

 

Na starym 150 GB dysku będzie system i dane a na tym 2 TB będą dane

Edytowane przez devil162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź programem HD Tune jaką prędkość osiąga Twój aktualny dysk ;)

 

HDD są obecnie bardzo drogie (mniej więcej 2x tyle co pół roku temu) przez powodzie w Tajlandii i spekulacje także czas średni, ale jeśli zakupu chcesz dokonać to osobiście polecam F4EG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł były 1TB F3. Podany wyżej model kosztował mimo wszystko około 300-350 zł także nie podrożał dwukrotnie jak większość. Czekać można, ale w grudniu ponownie podlało Tajlandię i ponownie ruszyli spekulanci także nie podejmę się stwierdzenia do kiedy musiałbyś czekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze poczekam tak do marca :) jesli wtedy ceny beda nadal takie same no to kupie i tyle :) co do tego programu hd tune to zaraz podam wyniki testu

 

edit

 

ok oto wyniki testu

 

Dołączona grafika

Edytowane przez devil162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaką grafikę kupić tak do 450 zł do takiego komputera

 

Kolega mi mówił abym kupił Radeona Sapphire HD5830 Xtreme 1 GB , coś takiego Nowy Sapphire HD5830 Xtreme GDDR5 1GB (2167131039) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

 

będzie to pasować do mojego kompa ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest jakas roznica miedzy tymi kartami ? jedna jest lepsza od drugiej ?

 

bo przy tym za 380 zl , pisze ze to sa nowe karty i na zdjeciu widac ze zafoliowane pudelko jest

Edytowane przez devil162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5830 jest wydajniejszy od HD6790 , ale nie jest to jakaś przepaść tak gdzieś ok. 5-10%

 

oczywiście za 380 zł HD5830 to będzie bardzo dobry zakup

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gando a od hd6790 lepsza opcja nie jest hd5830? a od hd6850 nie bedzie lepsza hd5850??

 

jaka jest w sumie roznica miedzy tymi kartami bo w ostatnim rankigngu wydanjnosci jaki widzialem z tych kart najlepsza opcja jest hd5850 a prawde mowiac jak warto jest dolozyc te kila zl to wole dolozyc jesli nie to wole kupic tansza jesli roznicy nie bedzie

 

pozniej mysle nad zmiana lcd 19 cali na tv 32/42 cale (ale nie wiem jeszcze ktora wielkosc i jaki bo w sumie wieszkosc czasu spedze siedzac kolo 1-1.5m od wyswietlacza) a nie chce mi sie wydawac kasy na troche wiekszy monitor gdzie w tej cenie bede mial tv

Edytowane przez Atk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej rozdzielczości i w jakie gry. Ograniczeniem jest tu procesor i tylko 2 rdzenie. Oczywiście można na tym pograć w BF3, ME3 czy tam jakaś inną wymagającą grę. Ale nie zawsze w wysokich detalach. W ciągu 2 lat może się coś zmienić. Zależy kiedy M$ wprowadzi swoje konsole, a potem i $ONY zresztą. Jednym słowem do tego procka 5830 będzie w sam raz. Powinno Ci to starczyć na jakiś czas, ale ja sądzę że nie więcej niż rok. W kóńcu wyjdzie coś niezależnego. Może przyspieszą premierę konsol w co wątpię zważywszy na takie bonusiki jak PS Move Kinect czy ostatnio PS Vita. Obecnie zostaje ze swoim GTX 460, który jest mniej więcej na poziomie 5830 +/-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...