Skocz do zawartości
ms2br

GF 9600GSO TOP + AC Accelero S1 (rev. 2)

Rekomendowane odpowiedzi

Spoglądając na test chłodzenia Arctic Cooling Accelero S1 (rev. 2) postanowiłem na próbę zamontować je na na moim Asus'ie EN9600GSO TOP. Ponieważ producent chłodzenia w przypadku tej karty zaleca bezpośredni nawiew na radiator, test pracy pasywnej przeprowadziłem wyłącznie w spoczynku. Na standardowym chłodzeniu karta w trybie idle osiągała temperatury rzędu 51 st. Celsjusza. Ku mojemu zdziwieniu po zamontowaniu wspomnianego chłodzenia temp. wzrosła aż do niemalże 80 stopni... W linkowanym teście użyta została karta 8800 GT (wynik to 49 st. pasywnie). Czy różnice w tych kartach są na tyle duże, że temperatura mogła wzrosnąć aż tak bardzo?

 

Dodam że do pamięci karty zostały doklejone taśmą termo-przewodzącą małe radiatory z zestawu, a do połączenia głównego radiatora z rdzeniem użyłem pasty Zalman ZM-STG2. Dodatkowo z radiatora zdjąłem ozdobne plastiki, co raczej w tym przypadku jest nieistotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda cyrkulacja powietrza w obudowie?

Jeśli jest ok, to źle zamontowałeś Accelero.

 

Obudowa to Antec 300, w tej chwili bez żadnego wentylatora. Udało mi się znaleźć kupione wcześniej AC Twin Turbo dedykowane do tego chłodzenia. Po ich podpięciu temperatury drastycznie spadły - około 45 st. w spoczynku i 65 st. w stresie (vs. 51 i 91 st. na referencie). Jestem mocno zdziwiony jak mocno spadła temperatura. Chyba nie bez powodu producent przy tej karcie wymaga nawiewu na radiator. :P

 

Staram się wyciszyć PC maksymalnie i z dwojga złego wolę już chyba te wiatraczki wprost na GPU niż dodatkowe wentyle w obudowie. Dojdzie jeszcze tylko wiatrak 140mm na wierzch obudowy wyciągający powietrze z rozgrzanej Ninjy i czy to będzie wystarczyło to się przekonam.

 

Nigdy nie miałem problemu z zamontowaniem chłodzenia, ale nie twierdzę, że jestem nieomylny. Czy takie wyniki z nawiewem nadal mogą potwierdzać złe przymocowanie radiatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w obudowie muszą pracować co najmniej dwa wentylatory (przód i tył) bo inaczej będzie się wszystko "gotować". Naprawdę lepiej zamontować jakieś ciche wentylatory bo one tylko pomogą a "śmigiełek" pracujących @ 500 RPM (np. Scythe Slip Stream 500) raczej nie usłyszysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z przedmówcą. Dołożenie w wyżej opisany sposób dwóch wentylatorów pozwoli obniżyć obroty AC Twin Turbo do minimum i obniży temperaturę wszystkich podzespołów.

 

Robiłem dzisiaj przetasowanie wentylatorów u siebie. W zasilaczu wylądował wentylator @450obr/min, na cpu Enermax T.B. Silence UCTB12 @900obr/min (wcześniej był z tyłu obudowy jako wyciągający), z tyłu chwilowo brak wyciągającego. Wyciąga tylko 120mm w zasilaczu, zasilacz u góry.

Co się okazało? mimo tego, że na cpu wentylator ma dwa razy szybsze obroty niż poprzednio, temp. na cpu wzrosła o 5st. C, wskazywana jako "Płyta główna" wzrosła o 10st. C. Mowa o temp. w idle, stresu nawet nie sprawdzam, dopóki nie zamontuję wyciągu z tyłu.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...