Skocz do zawartości
benyn

Komputer do gier 2500zł +/-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukuje się powoli do złożenia komputera, który zapewni mi w więkości sytuacjach stałe 250 fps w grze Call of Duty 4, przy rozdzielczości 1270x820 lub ciutko większej. Że dawno wypadłem z obiegu stacjonarek, bo lapka mam, przepraszam za tak wiele błachych pytań. Dodam, że nie jestem maniakiem podkręcania. Jednak w przyszłości, jak by coś było można podkręcić byłbym zadowolony. Sklepy internetowe, polskie. Co do używanych części nie jestem przekonany stąd, preferuje nowe. Poluje na samą skrzynkę, bez peryferi.

 

Na początek chciałbym Wam przedstawić przygotowany/wymyślony przeze mnie zestaw(bez systemu). Jednak wzorowałem się trochę Waszymi przykładami:

 

procesor: Intel Core i5-2500K 4x3,3 / 900zł

karta graficzna: GTX 560 Ti / 900zł

RAM: Corsair 4GB 1333 MHz / 75zł

zasilacz: XFX Core 450W / 215zł

płyta główna: Płyta główna MSI P67S-C43 (B3)

ATX, P67, 4x DDR3, 1x PCI-E 16x, RAID, S-1155 / 400 zł

nagrywarka: mam ze starego PC jeszcze

 

Szukam jeszcze:

obudowy: w miare taniej, normalnej, dopasowanej

dysku: jakiś ze 400GB starczy, jeśli by dało radę np coś tańszego za to kupić

 

Pytania:

1.Czy zestaw jest dobrze dobrany, czy byście coś np. innego doradzili, jakąś zmiane. Coś równie dobrego, a może trochę tańszego.

2.Czy muszę do tego dodatkowe chłodzenie kupować ?

3.Czy starczy ten zasilacz ?

4.Może jest trochę tańsza, pasująca również oczywiście, ale podobnie dobra płyta główna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy, z ciekawości sam zobaczę ile mam na swoim sprzęcie fpsów,

Zasilacz starczy do tego ale na przyszłość może będzie trzeba go wymienić jeśli będziesz kręcił proca i wymienisz grafikę na mocniejszą, jak chcesz mieć zapas to weź mocniejszego o 80W Seasonic M12II-520

Chłodzenie tylko jeśli zamierzasz podkręcać procka, płyta wydaje się być dobra i tania więc za bardzo nic innego nie dostaniesz za 360zł

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będe kręcił, to pewnie tak nie od razu po zakupie. To wtedy, jak wspomniałeś wymienie zasilacz na lepszy. Chłodzenie wtedy też bym dopiero dokupił, jak wyżej z powodu nieprędkiego kręcenia.

To teraz taka mała prośba: mógłbyś mi pokazać w miarę dobrą i tanią obudowę? Nie zależy mi na kolorowym świeceniu i bajerach na obudowie itp. Ma być odpowiednio duża, i praktyczna po prostu. Gdyż w przyszłości chciałbym dołożyć jakiś dysk SSD na system.

I kolejne pytanie wiecie może mniej więcej, jak długo te wysokie ceny dysków twardych będą się utrzymywały? Lub czy mają może jakieś spadki cen któryś podzespołów nadejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam 2 obudowy:

SilentiumPC Brutus 410

oraz

Cooler Master Elite 430 z oknem

i moim zdaniem to dobre i wygodne obudowy szczególnie polecam CM430 bo z oknem wygląda ładniej poza tym jest tam miejsce na wentylator i ma lepiej umiejscowione złącza usb, są to już obudowy z zasilaczem montowanym na dole co ułatwia montaż i chłodzenie procesora.

Co do cen dysków to gdzieś czytałem że nawet przez rok się taki stan rzeczy może utrzymać.

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze, co do obudowy: Znalazłem Cooler Master Elite 430 (RC-430-KWN1). Jednak w nazwie nie ma tej "CM". Mimo wszystko to ta sama?

A co do Twojej wypowiedzi na temat dysków, to po prostu moge powiedzieć tylko: normalnie masakra i szkoda , że aż do roku.

Edytowane przez benyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,ok. Tak, z tego co widziałem, to właśnie te są z okienkami. A co do dysku, to jakiś 320-400GB myślałem. Do tego: żeby 7200 miał. Tylko, że znowu laptopowiec, ze mnie. Nie wiem jakiej firmy można dobre dyski kupić. Bo może moje informacje się przestarzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline.pl, Morele.net, Techplanet.pl.

Z reguły jedne przedmioty są tańsze w jednym sklepie, inne w drugim. Sprawdź jak wychodzi w poszczególnych sklepach.

 

Pamiętaj też, że najtańszy sklep nie oznacza najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu propozycje Intelków...

odradzam wersje Caviara Blue/green :) lepiej dać to 50 zł i mieć poczciwego Black'a

 

Propozycja mojego zestawu :

 

Ceny esc.pl

AMD X4 FX 4100 /3.6GHz, 95W, 12MB, BOX, AM3+/ 450zł

Gigabyte GA-970A-UD3 /AMD970, AM3+/ 390zł

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 OC PLUS+ 135zł

Palit GeForce GTX 460 V2 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI (*SLI? - chodź tu radził bym wybranie w innym sklepie bo tu ten GeForce drogawy jest za 560zł się kupi ;) a tu 620zł...)

Western Digital Black 500GB 7200rpm 32MB cache SATA600 399zł

ModeCom Gamer (b/z) 130zł ( tu starałem się zmieścić z w miarę dobrą budą za nie wysoką cenę i mieścić się w kwocie 2500zł z całym komputerem ;) ) aczkolwiek może być jakaś inna w tej cenie ten SilentiumPC Brutus 410, wygląda całkiem nieźle i cena jest podobna.

OCZ StealthXStream2 600W (niestety nie jest modularny...) 269zł

 

** z chłodzenia (którego nie wymieniałeś w swoich wymaganiach) ale po pewnym czasie uzywania tego komputera stwierdzisz ze jest za głośno tak więc z tańszych - SilentiumPC Fortis HE1225 ~120zł, albo polecany przez mnie Scythe Grand Kama Cross [sCKC-2000] ~159zł

 

 

 

Razem: 2393zł (bez * karty SLI i **- chłodzeń )

 

Dodam, że Call of Duty 4 z tego co pamiętam ma zakładke SLI w ustawieniach graficznych :)

 

@Klaus - tak to jest ze sklepami internetowymi z reguły, nie mają nic na magazynach (bo praktycznie takich nie miewają, sprzęt ściągają na konkretne zamówienia.) Co do gwarancji w wiekszości wypadków jest Door-To-Door, i wymagany jest tylko dowód zakupu, uwzgledniana jest gwarancja nawet gdy sklep w którym coś się kupiło przestanie istnieć. 

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie tak:

1. Dziękuje Simonn za Twoją propozycje, na pewno i jak najszybciej ją rozpatrze.

2. Odnosząc się do grafiki, a mianowicie SLI. Cóż to takiego pokrótce?

3. Co to znaczy, przy zasilaczu: "nie jest modularny" ?

4. I jak patrzyłem na tą Palit GeForce GTX 460 V2 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI to pod spodem w opisie jest napisane, że "Szyna pamięci: 192-bitowa". To jednak nie 256bit? Czy to nie to samo?

 

A rozumiem, że żeby mi taki sklep złożył to muszę wszystko u nich zamówić?

Edytowane przez benyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma problemu, w razie pytań możesz walić śmiało ;)

2. SLI to łączenie ze sobą kart graficznych Nvdii (w ATI zwie się to CrossFire ) (tu google pomoże ;) )

3. Modularność w zasilaczach oznacza odpinane kable, tzn. podstawowy główną wiązkę zasilającą ma wyprowadzoną a resztę można dopinać w miarę potrzeby, jest to przydatne, bo pozwala utrzymać porządek w obudowie (i co za tym idzie lepszy przepływ powietrza).

 

4. Są dwie wersje tej karty, ta akurat jest wersja 1GB i ma 256bit są tańsze edycje tej kary i one mają wtedy 768mb/192bit :)

Co do składania nie wiem (bo ja robię zakupy w sklepie lokalnym i komputery składam sam. ), pewnie dałoby się z nimi tą kwestię uzgodnić. 

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kabel w pokoju to karta sieciowa jest zintegrowana w płycie głównej, więc nie ma problemu, chyba że masz router i nie chcesz kolejnego kabla to trzeba kupić karte WiFi, cena ‘takiego czegoś’ zaczyna się od ~30 zł .

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   własnie o tym wspominałem, że są tańsze wersje tej 1gigowej (zapomniałem dodać, że innych marek, ale czytaj opinie... Dobre są np. : Gigabyte, Asus, Gainward itp. ), w innych sklepach [sferis?], akurat w ESC była tylko ta w "dobrej" cenie, następna GTX 460 była już za 720zł...  

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE GeForce GTX 460 SE 1024MB DDR5/256bit DVI/HDMI PCI-E (730/3400) - sklep komputerowy Sferis.pl

 

To samo tylko wersja SE, troche okrojona wydaje mi się że mają dobrą cene na tego palita w Esc ; )... [patrz różnicę w porównywarce Benchmarka ;) ]

 

Apropo zamawiając ze sferisa do punktu, nie płacisz za transport. Dołączona grafika

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ benyn patrząc na wszystko jest to wersja dokładnie taka sama jak 1024 (ta zwykła - podstawowa) powierzchnie rdzenia, liczbe tranzystorów, technologie wykonania i chip maja takie same, kwestia więc ustawienia sobie samemu takich parametrów taktowania jak w tej zwykłej i powinno być po sprawie ;-) ) Pamietaj, że przy przetaktowywaniu nie tracisz gwarancji ;- ). Chyba że chcesz mieć spokój i pewność to wykosztuj się i kup tego Palita w ESC. ;)

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...