Skocz do zawartości
LuKe

Najlepszy cfg do 3500zl

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

tak mnie wkrecilo aby zmienic mojego 7 letniego starucha na cos bardziej przyszlosciowego, podstawa to abym w przyszlosci mogl podkrecic moc kompa i dokupic druga grafike, buszowalem dluuuugo po necie i poskladalem na dzisiejszy dzien cos takiego:

 

GRAFIKA - GIGABYTE lub ASUS HD6870 1GB DDR5 256bit - 915/4200 MHz OC - 750zl

TWARDZIEL - WD LUB SEAGATE 1TB SATA III 6Gb/s 64MB - 430zl

RAMY - CORSAIR 8GB 2x4GB DDR3 1600MHz - 210zl

PLYTA - ASRock Z68 EXTREME3 GEN3 LGA1155 - 540zl

PROCEK - INTEL I5-2500K 3.3GHZ - 900zl

ZASILACZ OCZ ModXStream Pro 600W - 260zl

OBUDOWA Aerocool PGS STRIKE-X Red - 220zl

 

co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do OC procka i dwóch kart? Coś co ma te min 600W na 12V

 

Bo CrossFire to masa problemów począwszy od microstutteringu, przez temperatury i pobór energii, po niedziałające gry. W jednych działa zacnie, w drugich generuje super FPS, którego nie widać, w trzecich są spadki do poziomu czasami gorszego od pojedynczej karty, a są jeszcze czwarte przypadki gdy grać musisz na jednej karcie. Ponadto łączenie kart z małą ilością pamięci je ogranicza i jest powodem wielu przycięć etc czego też na wykresach w testach nie widać. Teraz kupisz PSU za 350, a nie za 220 zł i płytę za 540 zamiast takiej za 380 zł po to by w przyszłości kupić tanio drugą kartę. Pokrętna logika, bo w czasach gdy w sklepie będzie nowoczesny, oszczędny i wydajny HD 8870, Ty kupisz drugiego starocia :P Jeśli chcesz się pobawić, poznać coś nowego itp to proszę bardzo, ale jeśli mowa o sensowności takiego rozwiązania to zarówno CrossFire jak i SLI warto robić z najwydajniejszych konstrukcji, bo już nic lepszego nie można kupić. Wtedy wiadomo, że jak nie zadziała lub będą spadki FPS to do poziomu np. jednego 7970 czyli i tak bardzo wysokiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do laczenia dwoch kart to tylko przyszlosc w ktorej moge sie znalezc za 2, 3 lata i takiego hdka uzywke kupie za grosze i wtedy jest sens sie pobawic za te 100-200zl

 

zostanmy przy tym zasilaczu zeby spokojnie mozna bylo procka podkrecac , juz bez dwoch grafik...

ten co podalem OCZ ModXStream Pro ma 600W przeciez...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten proponowany przezemnie zasilacz do podkrecenie samego proca wystarczy?

 

jesli nie, to jaki proponujesz do podkrecenie samego proca

 

a drugi taki ktory by tez pociagnal dwie karty graf, jezeli zasilacz do uciagniecia dwoch grafik bylby drogi to kupie narazie zasilacz do samego podkrecenia proca bo i tak niewiedomo czy bede kiedykolwiek kupowal i sie bawil w dwie karty, zreszta za taki czas 2 do 3 lat to juz mi sie zasilacz spali, ja juz w swoim kompie mam 4ty zasilacz a mam go dopiero 7 lat

 

 

wiec zostanmy przy zasilaczu aby mozna bylo podkrecic proca...jaki proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...