Skocz do zawartości
Skyfire

Modyfikacja zestawu na styczen do 3200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Jest to mój pierwszy post jak i zarazem temat więc mam nadzieję, że wszystko zrobilem jak należy. Zwracam sie z prośbą o rade co do zakupu zestawu komputerowego, skupilem sie na tym zestawie do 3200 zł:

 

Procesor: Intel Core i5-2500K

Płyta Główna: ASRock P67 PRO3 B3

Pamięć: Kingston 2x4GB 1600 MHz HyperX Blue

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 560 Ti

Dysk Twardy: WD Blue AAKX 500GB

Napęd: LiteON iHAS124

Zasilacz: Seasonic M12II-520

Cooler: Enermax ETS-T40-TB

 

Lecz chciałem wprowadzić pewne zmiany i tu rodzi sie pytanie czy warto to robić. Chce kupić zamiast tego procesora i płyty, to:

 

AMD Bulldozer FX-8150 Eight Core - Black Edition 3.60Ghz

Asus Crosshair V Formula

 

Mysz, klawiature, system operacyjny mam więc na tym mi nie zależy. Komputer ma służyć praktycznie tylko do grania, części mogą być nowe jak i używane jeśli dostane jakąś inną sugestię. Mam zamiar także podkręcać podzespoły. Mieszkam w Anglii i nie preferuje żadnego konretnego sklepu i mogę wykorzystać naped oraz dysk 160 GB z starego komputera lecz co do drugiego to raczej nie warto z powodu awaryjności mojego starego dysku.

 

Szczerze, wolałbym wydać mniej to oczywiste, ale z drugiej strony nie chce za chwile być zmuszany do wymiany kolejnych czesci, bo odnosze wrazenie ze tak moze dosc szybko sie stac więc mogę troche dołożyć jak zobacze, że warto zmienic coś innego na lepsze. Dodam, że jestem amatorem wiec jesli palnąłem jakas glupote to prosze o poprawienie mnie. Licze na cenne rady.

 

 

Dzieki i pozdrawiam,

Marek.

Edytowane przez Skyfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zmienić procesor na gorszy a do zestawu cpu + mobo dopłacić kupę kasy? Twoje prawo. Mądre posunięcie to nie będzie.

 

Zapoznaj się z MINI REGULAMIN DZIAŁU - PROSZĘ KONIECZNIE PRZECZYTAĆ ! - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne i uzupełnij pierwszy post.

 

Zaktualizowałem jak prosiłeś, mam nadzieję, że teraz jest ok.

 

Czyli jednak to co mi sie wydaje lepsze, wcale takie nie jest. W takim razie pozostane przy tym zestawie jeśli nikt nie ma żadnej propozycji gdzie można by coś lepszego wsadzić.

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycję :) Mianowicie pamięci zmień na jakieś z napięciem 1,5 V, np. na Corsair XMS3 lub Vengeance LP. Ważne przy tym, by miały niskie radiatory. Zasilacz zmień na XFX Core 550W, Seasonic M12II-520 jest nieopłacalny. Podstawki na AM3+ oczywiście nie zmieniaj, wyjdziesz na tym znacznie gorzej niż kupując i5-2500k i płytę na P67.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznalem sie z zestawami na luty i skorzystam po prostu z tego co jest za 3500 zł zmieniając dodatkowo to co mi proponujesz. Mimo, ze rozumiem zmianę zasilacza to jestem ciekaw co daje zmiana pamięci na tą co zasugerowałeś.

 

Mam natomiast jeszcze jedna prośbę, o której zapomniałem. Będę miał osobny budżet na monitor i prośba jest taka, jaki polecili byscie z przedziału 24 do 27 cali pod ten zestaw?

 

Nie powiedziałem rownież, ze oprócz tego, ze komputer ma być dla gracza to chciałbym, żeby był jak najcichszy.

Edytowane przez Skyfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznalem sie z zestawami na luty i skorzystam po prostu z tego co jest za 3500 zł zmieniając dodatkowo to co mi proponujesz.

 

Mała uwaga - ten GTX 570 od Gainwarda ma raczej przeciętne chłodzenie, jeśli zależy Ci na czymś lepszym, to dobrze byłoby rozejrzeć się za niereferencyjnymi modelami Asusa / Gigabyte / MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Sandy Bridge dopuszczalne napięcie dla pamięci wynosi 1,65V. Zaleca się stosowanie pamięci o napięciu pracy 1,5V

 

Teraz rozumiem, dzięki.

 

Mała uwaga - ten GTX 570 od Gainwarda ma raczej przeciętne chłodzenie, jeśli zależy Ci na czymś lepszym, to dobrze byłoby rozejrzeć się za niereferencyjnymi modelami Asusa / Gigabyte / MSI.

 

Różnica w cenie to około 200 złotych więc nie ma tragedii i z tych trzech wezmę werjsę Gigabyte, ponieważ jako jedyna ma 3 radiatory. Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Skyfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mam prawie gotowy zestaw, który prezentruje się tak (postanowiłem troche dołożyć)

 

Procesor: Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB

Płyta główna: ASRock P67 PERFORMANCE

Karta graficzna: Asus GeForce GTX 570 1280MB

Pamięć: Corsair 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, XMS3 Heat Spreader

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM

Zasilacz: Be Quiet! STRAIGHT POWER E9-500W BN192

Chłodzenie: Be Quiet Dark Rock Advanced CPU Cooler BK014

 

Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi to proszę o wskazówki. Natomiast pomocy potrzebuje z doborem obudowy, która to pomieści i którą będę mogł dobrze chłodzić dodatkowymi wentylatorkami. Zależy mi przede wszystkim na ciszy i najlepszych osiągach w grach za tą cene.

 

Przepraszam za double post ale gdybym edytował poprzedni post to chyba nikt by tu nie zajrzał.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: Be Quiet! STRAIGHT POWER E9-500W BN192

 

Kopiując zasilacz z polecanych zestawów trzeba było przynajmniej zobaczyć, co to w ogóle jest. Moc na linii 12 V to ledwie 456W, ja bym takiego zasilacza nie pchał do i5-2500k i GTX 570, zwłaszcza jeśli myślisz o OC. Certyfikat 80+ Gold to nie wszystko, różnica w cenie i tak będzie się zwracać latami. A pewnie i tak się nie zwróci, bo przy następnej modernizacji i wymianie podzespołów na bardziej prądożerne zasilacz będziesz musiał wymienić na mocniejszą jednostkę. Samo chłodzenie na procesor od Be Quiet też jest zresztą raczej średnio opłacalne.

 

Ile możesz przeznaczyć na obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obudowę mogę przeznaczyć do 600 zł, w sumie na cały zestaw po małym zastrzyku mam 4500 +/- zł bez napedu CD, bo mam.

Jestem już całkiem zielony, bo nie ukrywam, że jakiejś ogromnej wiedzy na te tematy nie mam więc bardzo sugeruję się gotowymi zestawami. Skoro mówisz, że ten zasilacz słabo nadaje sie do i5, to co dopiero robi on przy i7, który to z reszta jak zapewne widziałeś chce wziąć. Wydaje mi się teraz, że już sam nie wiem co wybrać, a chce mieć pewność, że tą nie mała dla mnie kwote zainwestuje w najlepszy w tej cenie sprzet. Dlatego tak licze na pomoc od Was tutaj. Jestem otwarty na wszelkie sugestie, a nawet na kompletnie inny zestaw części, byle by było dobrze.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX 841.00 zł

Asrock Z68 Extreme3 Gen3 Intel Z68 LGA1155 (PCIE/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) 507.00 zł

Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz XMS3 CL9 173.00 zł

Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002) 302.00 zł

XFX ATI Radeon HD7950 DOUBLE DISSIPATION EDITION 3GB DDR5/384bit DVI/HDMI/mDP PCI-Express 1951.00 zł

SilentiumPC Regnum L50 Pure Black 315.00 zł

Zalman CNPS10X Performa 136.00 zł

XFX Core 550W 264.00 zł

4489.00 zł techplanet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alin06 stworzył w miarę sensowny zestaw, z tym, że moim zdaniem HD7950 i tak jest nieopłacalny. Na referencyjnych taktowaniach wydajność ma niewiele wyższą od GTX 580 (a warto wspomnieć, że tego kiedyś można było wyrwać za niecałe 1700 zł, ale te czasy niestety minęły), kosztuje sporo, a sam model od XFX też ma przeciętne chłodzenie. Gdyby ta karta kosztowała ~1500 zł, to rzeczywiście warto byłoby tyle na nią wyłożyć. 2 tys zł to jednak trochę za dużo. W zestawie alina06 proponuję więc zmienić kartę na GTX 570 i dołożyć do dysku SSD (Crucial M4 64GB / Samsung 830 64GB). Nie wiem jakie ma być zastosowanie komputera, ale w grach i7-2600k nie wykorzystasz, zakup SSD z kolei sprawi, że prędko już nie wrócisz do zwykłych HDD.

 

Oczywiście warto jeszcze wspomnieć, że jeśli nie śpieszy Ci się z zakupem komputera, warto poczekać na obniżki cen HD7950, ale to może trochę potrwać, gdyż Nvidia nie śpieszy się z wypuszczeniem Keplerów, a AMD chce tymczasem wydoić od klientów jak najwięcej pieniędzy dopóki jest taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...