Skocz do zawartości
qwerty_99

Jednostka do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję Waszej pomocy. Muszę złożyć zestaw do 2000zł. Przeznaczenie komputera to głównie internet, pakiet biurowy, filmy, czasem jakaś gra. Ponieważ od dawna już nie jestem w temacie (tj. nowości na rynku) to skorzystałem z konfiguratora ze strony jednego ze sklepów.

 

Procesor: Intel® Core™ i5-650 (3.2 GHz, 4 MB Cache, 2.5 GT/s)

Płyta główna: MSI H55M-E23

Pamięć: Corsair DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9 XMS3 Core i5 and Core 2

Dysk: WD Caviar Blue 500 GB WD5000AAKS 16MB cache SATA-II

Zasilacz: be quiet! Pure Power L7-350W

Obudowa: CoolerMaster Elite 331 Black-Silver

Karta graficzna: ???

 

Proszę o wszelkie sugestie. Każda będzie bardzo pomocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zwyczajnie zły, bo wybrałeś dwurdzeniowy proces, którego jedyną zaletą jest niepotrzebna Tobie zintegrowana grafika, a tak w ogóle jest to stara już platforma, której sens zakupu jest zerowy.

W jakim sklepie planujesz dokonać zakupu? Jakieś wymagania szczególne - max wydajność, cisza, wielkość skrzynki? W jakiej rozdzielczości grasz i działasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie poprosił o pomoc w złożeniu komputera. Jako, że nie bardzo się w tej chwili orientuję w tym temacie (tak jak pisałem) proszę o pomoc na forum. Nie traktuję tego w taki sposób, w jaki to ująłeś.

Podałem wybrany przeze mnie zestaw prosząc o ew. korekty i sugestie. Tak jak wspomniałem, główny warunek to cena - 2000zł. Zestaw ma być najbardziej wydajny w tej cenie. Co do rozdzielczości, nie jestem w stanie tego powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem wypadałoby tego kogoś poinformować, że takie zakupy zwykle kończą się kupnem dóbr niespełniających powierzonych im zadań. Czasem jakaś gra, ale jaka, co to znaczy czasem i w jakiej rozdzielczości nie wiadomo.. Do BF warto brać polecany, ale do CS'a na CRT raz w miesiącu szkoda 200 zł nawet wydać i bądź tu mądry. Wielu znajomym pomagałem i dla mnie podstawą jest poznanie wymagań i oczekiwań, bo dla wielu ludzi 2k na komputer to bardzo dużo i głupio potem gdy się nie sprawdza. Szkoda na przykład pakować komuś "prądożernego" HD 6790 do przeglądania internetu tylko.

 

Zestawy

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...