Skocz do zawartości
Z_Man

AMD Athlon 1333MHz i VCore 18,5V zamiast 1,75V Pomocy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam nadzieje że ktoś pomoże, mam aktualnie AMD Athlon 1333MHz (A1333AMS3C) i płytke ASRock K7VT2, i rozchodzi sie o to iż standardowo procek jeździ na 1,75V a ja mam 1,84V-1,86V a jak wiem 1,85V jest maxymalnym napięciem tegoż procesora, sprawdziłem nawet mostki L7 na procesorze czy może coś sie nie przerwało ale nic wszysrtko jest tak jak być powinno, niestety płyta nie ma mozliwości zmienienia ani mnożnika ani napiecia procesora w BIOSie (jedyny minut tejże płyty). Może ktoś miał podobny problem prosze pomóżcie nie wiem wogóle czy cos może się stac z prockiem czy mi się nie zagotuje (na jakimś tam Cooler Master super silent temperatura w spoczynku około 59*C a przy pracy sięga nawet około 70*C, wiem że obudowa proca wytrzyma ale czy czasami nie jest to zadużo).

Więc jeśli ktoś miał taki problem lub ktos potrafi rozwiązac problem bardzo prosze o odpowiedź....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka temp jest stanowczo za duża, a co do napięcia to jest ono chyba prawidłowe (mój T-bird 1.4 siedzi u brata w kompie) bo np mój palomino ma 1.77 a T-birdy były strasznie prądożerne :twisted:

Zmień badziewny cooler na Titana DT5B i po krzyku (mogłem pomylić oznaczenie bo wczoraj napoje lały się strumieniami.....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 1333MHz i VCore 18,5V zamiast 1,75V Pomocy...

Przy takim napięciu to on odleci w kosmos.

 

A tak na serio, przedmuchaj soketa (albo jeszcze lepiej pryśnij kontaktem). Jeśli dobrze pamiętam 1,85V oznaczało wszystkie mostki przecięte, czyli jedynki logiczne. Podobny efekt nastąpi jeżeli nóżki VID proca nie będą kontaktować z podstawką. A tak wogóle to współczuje ci tego kaloryfera. Nie ma to jak 0,13u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny kaloryfer i w stresie w lato nie przekracza 48*, a w zime w stresie nie przekracza 44* :D Kręcony na 1496Mhz na 1.85V miał max 52* w stresie...

Może wogule nie masz pasty termoprzewodzącej na procku ?! Bo byś musiał mieć okropnie małe chłodzenie, żeby mieć takie temperatury...

Sam mam słabe chłodzenie, a widzisz jakie temperatury...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam 1,85V oznaczało wszystkie mostki przecięte,

o ile ja pamietam to 1,85 oznacza wszystkie zamalowane , a co do podwyzszonego napiecia to mam to samo u brata na tej samej plycie co twoja, tylko ze jest ono 0,05-0,06V wieksze , weic da sie przebolec , tam sa temeratury w okolicach 50C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nadzieje że ktoś pomoże, mam aktualnie AMD Athlon 1333MHz (A1333AMS3C) i płytke ASRock K7VT2, i rozchodzi sie o to iż standardowo procek jeździ na 1,75V a ja mam 1,84V-1,86V

AsRock ma taka polityke, ze po cichu ich plyty podwyzszaja napiecia dla procka wlasnie o ~0.1 V (dla chipset'u i ramu chyba tez).Tlumacza to checia poprawy stabilnosci itp.

 

Wyczytalem to kiedys na jakims forum, gosc pokusil sie o sprawdzenie napiec na plycie i wyszlo mu ze wszystkie sa nieco podbite przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Mam antka 1Ghz i to chyba dziedziczne ze ma miec napiecie 1,75 a w Via mobo monitor pokazuje 1,82-83. I nic sie nie dzieje zlego, tesz chcialbym sie dowiedziec co nieco o tej anomalii. Temperatury sa dobre od 41-46*C max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile ja pamietam to 1,85 oznacza wszystkie zamalowane , a co do podwyzszonego napiecia to mam to samo u brata na tej samej plycie co twoja, tylko ze jest ono 0,05-0,06V wieksze , weic da sie przebolec , tam sa temeratury w okolicach 50C.

Zgadza sie, przepraszam za pomyłke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobnra dzięki wam za wasze uwagi, opinie. Postaram się to jakąs przełknąc tzn. te napięcie, zmienie coller'a i pomyśle nad OC, a co do pasty to jest ona założona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...