Skocz do zawartości
xODIx

Wymiana MOBO+CPU+RAM albo i nie - prośba o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Zastanawiam się nad małym upem kompa, który posiadam

Mam:

AMD BE 965BE

Cooler MUGEN 2

GA-MA790X-DS4

6GB RAM FSB800MHz

GF 8800GTS

PSU OCZ 750WATT

Kilka dysków twardych w tym 2 pracujące w Raid 0,

Komputer wykorzystuję w zasadzie jedynie do Photoshopa i Capture One, czyli obróbka zdjęć, gry nie odpaliłem żadnej od ponad 2 lat, chociaż lubie to niestety czasu brak:(

 

Moje pytanie, czy jest sens zmieniać ten konfig na

CPU 2500K

MOBO Asrok P67 PRO3 B3

DDR3 CORSAIR 16 GB / 1600 (4x 4 GB), CL9 ( CMZ16GX3M4A1600C9 )

SSD OCZ Vertex 3 120GB

 

na całość mogę przeznaczyć max 2500 - sprzedaży starych podzespołów pod uwagę nie bierzemy

Zakładam, że zmiana grafiki nie przyniesie mi skoku wydajnościowego w PS.

Zastanawiam się nad sensem tej zmiany - czy odczuję różnicę w pracy. Pracuję na dość dużych plikach, około 100MB każdy, uruchamiane są po kilka jednocześnie w PS, zatem ram mi sie przyda spory, bo pliki w najbliższym czasie na pewno urosną jeszcze tak mniej więcej 3x (przez zakup nowego aparatu).

Zastanawiam się nad tym, czy nie olać tych zakupów i nie wsadzić jedynie dysku SSD do starego konfiga i ewentualnie dołożyć ze 2 giga ramu (ale to cholernie boli, bo bym musiał sprzedać swój, bo mam 2x2 i 2x1, a ostatnio jak wkładałem 4 takie same kosći (tzn kupione do duala 2x2 i 2x2 ale tej samej firmy, to mi się gryzły i komp się resetował, jak działały pojedynczo to było ok) Zatem musiałbym kupić 4x2GB wyselekcjonowane, tak aby nie było problemów, a to niestety wali po kieszeni.

 

Proszę o Wasze sugestie w tym temacie.

Aha i jeszcze obudowa - mam Coolermastera jakiegoś MIDI Tower z aluminiowym frontem i zasilaczem na górze. Wkurza mnie ona, bo się mi dyski wzbudzają - nie wiem czy nie pokombinować z ich wyciszeniem zgodnie z tutkami z forum, bo budy sensu zmieniać nie ma chyba? - MOBO mi się zmieści, mam 5 kieszeni na napędy 5 1/4, więc upcham tam 4 dyski w obudowach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie OCZ

czizas...rozejrzyj sie w temacie o SSD, wystarczy FAQ

 

 

Ok, może być inny, choć z tego co wiem, to OCZ po początkowych problemach jest już ok, no chyba że sie mylę?

W takim razie co innego? Crucial M4 128 GB ?

 

 

Co do zmiany MOBO na ASRock 870iCafe R2.0 - dam radę na tym podkręcić procka jakoś rozsądnie?

 

Czy nie ma sensu kupować szybszego ramu niż 1333?

Edytowane przez xODIx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może być inny, choć z tego co wiem, to OCZ po początkowych problemach jest już ok, no chyba że sie mylę?

W takim razie co innego? Crucial M4 128 GB ?

 

OCZ to grupa podwyższonego ryzyka, więc od razu polecam ci zmienić firmę, a najlepiej wybrać SSD z innym kontrolerem. Nie każdy ma problemy z SSD OCZ, ale lepiej ich unikać jeśli można.

 

Wielki test SSD 120 GB - Przegląd dysków SSD z SATA 3 | PurePC.pl - tutaj znajdziesz wszystko.

 

Natomiast w kwestii obudów komputerowych w sensownej cenie, to możesz zerknąć na to: http://www.purepc.pl/obudowy/obudowy_komputerowe_dla_graczy_test_modeli_do_300_zl

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz wydać na sprzęt nadmiernej ilości keszu, to opcja podana przez Tesla jest najlepsza.

Ta płyta główna ma bardzo dobry stosunek cena/jakość, umożliwia przyzwoite oc, no i jest dosyć przyszłościowa jak na am3 (min. usb3, sata 3) w tej cenie.

Do tego co podał Tesel warto dodać dysk SSD, który da sporego kopa w pracy. Poczytaj opinie i testy.

 

Inwestycja w DDR2 mija się z celem.

Karta graficzna spokojnie może zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ to grupa podwyższonego ryzyka, więc od razu polecam ci zmienić firmę, a najlepiej wybrać SSD z innym kontrolerem. Nie każdy ma problemy z SSD OCZ, ale lepiej ich unikać jeśli można.

 

Wielki test SSD 120 GB - Przegląd dysków SSD z SATA 3 | PurePC.pl - tutaj znajdziesz wszystko.

 

Natomiast w kwestii obudów komputerowych w sensownej cenie, to możesz zerknąć na to: Obudowy komputerowe dla graczy - Test modeli do 300 zł | PurePC.pl

 

 

Ja to przeglądałem, Szczególnie artykuł o dyskach SSD, ale nawet w teście ten OCZ dostał dobre opinie.

 

No nic, to akurat mniej ważne, bardziej mnie interesuje sens zmiany sprzętu.

Teraz zacząłem się zastanawiać nad wymianą MOBO pod AMD na taką która obsługuje DDR3 i pozwoli mi zrobić OC procesora np polecana przez PurePC GIGABYTE GA-990XA-UD3, plus dołożenie RAM i SSD. Tyle że wtedy czy już nie lepiej dołożyć do tego 2500K? bo płyta wyjdzie mi podobnie, a koszt to "jedynie" koszt zmiany CPU

Muszę poczytać coś o tej płycie ASRock 870iCafe R2.0 nie widziałem jej testów ani opinii na jej temat. Sprawę muszę przemyśleć.

 

 

 

 

Czy tego ramu nie lepiej kupić na 1600 zamiast 1333?

Zatanawiają mnie jeszcze możliwości OC na tym asroku, na obecnym gigabyte procesor chodził na 4,0, asroku problemów nie będzie?

Edytowane przez xODIx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nic o tym cudzie (ASRock 870iCafe R2.0) znaleźć nie moge:( NIe wiem jak to się kręci niestety:(

 

Na temat GIGABYTE GA-990XA-UD3 mogę coś znaleźć, co prawda o 100zł droższy, ale chyba pewniejszy ??

 

Jeszcze kwestia tego RAMU, z tego co czytałem - różnicy między 1333 a 1600 nie odczuję - zatem przepłacać nie ma sensu - dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...