Skocz do zawartości
lukasollo

Lenovo z560 grzeje się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam całkiem nowy laptop (6 miesięcy) Lenovo z560 z serii ideapad z Windows 7 SP 1 64 bit, NVIDIA GeForce 310M, procesor Intel Core i3 M370 2,4 GHz, 4 GB RAM.

Mam pytanie odnośnie przegrzewania się komputera. Dzieje się to w przypadku użytkowania gry komputerowej, która jest stara i nie posiada żadnych specjalnych wymagań (Stronghold 1).

Po ok. 10 minutach grania komputer robi się gorący (stoi na płaskiej i twardej powierzchni więc wszelkie kratki wentylacyjne są odkryte) a następnie – jeżeli gry nie wyłączę – komputer się wyłącza (to pewnie zabezpieczenia przed przegrzaniem).

 

Wentylator chodzi bez zarzutu, jest dobrze słyszalny oraz czuć powietrze wychodzące z kratek wentylacyjnych.

Może ktoś z Was posiadający takiego samego lapka ma lub miał podobny problem i jakoś go rozwiązał?

Zastanawiam się nad kupieniem podkładki chłodzącej.

Myślałem też o przedmuchaniu kratek sprężonym powietrzem, ale nie wiem, czy czegoś tam nie zepsuję (w końcu wilgoć i elektronika) i nie utracę w ten sposób gwarancji.

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

lukasollo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Y560A i też się strasznie grzał podczas grania w cokolwiek. Pierwszy raz padł po 2 miesiącach, wymienili mi płytę główną, potem kupiłem podkładkę zalmana niestety znów padł po 2 miesiącach od temperatur. Sprzedałem go od razu, nie miałbym nerwów wysyłać go trzeci raz (za drugim razem zostawili mnie miesiąc bez komputera). Już nigdy nie kupię laptopa tej firmy. Tobie radze też go sprzedać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak by radiator nie byl dobrze przytwierdzony do procesora i gpu albo pasty byly zle nalozone, bo raczej nie powinny sie zeschnac. Nie ma mozliwosci zeby sprawny laptop tak sie grzal. Najlepiej jak sam przeczyscisz radiator i nalozysz nowe pasty. Jak dalej bedzie szalal to do serwisu. Jak sie boisz sam to zrobic tez oddaj do serwisu. Ewentualnie jakis lokalny serwis, przeczyszczenie lapka nie powinno kosztowac wiecej niz 100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku dziękuję za odpowiedzi i powiem tak: przedmuchałem wszystkie otwory wentylacyjne, włączyłem opcję "wydmuchiwania kurzu ze środka" (taki bajer, że niby wentylator wydmuciach!e kurz ze środka laptopa) i niby jak ręką odjął. Nagle wentylator przestał głośno chodzić a lapek się nie grzeje. Aż dziwne trochę no ale ważne, że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba wymienić pastę termo przewodzącą na cpu. Robiłem to już na kilku laptopach po prostu programem HWmonitor sprawdź temperatury pewnie na cpu będą ok 90stopni przy obciążeniu. Zazwyczaj okazywało się, że oryginalna pasta była silikonowa czyli najgorsze co może być, a po wymianie na Arctic cooling MX-4 temp. spadała o 30stopni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dw10

 

Ja bym nie był taki szybki jeśli chodzi o wymianę pasty - kolega ma laptopa chyba 7 miesięcy teraz, jeśli dobrze przeczytałem. Otworzenie laptopa, żeby wymienić pasty może się równać z utratą gwarancji. A jakiekolwiek odesłanie po takiej wymianie past skończy się zwrotem laptopa z dopiskiem, iż ingerencja w sprzęt spowodowała jego niepoprawne działanie i tyle będzie z gwarancji i jakichkolwiek napraw

 

I jeszcze odnośnie odpowiedzi "skus'a" - sam miałem kiedyś laptopa, Acera, modelu nie pamiętam, bo to było ponad 2 lata temu - przy graniu też osiągał po 100 stopni na grafie i się wyłączał, żadne podkładki nie pomagały, wysyłanie do serwisu na czyszczenie tak samo... Po pół roku został sprzedany w komisie... Dużo problemów z chłodzeniem laptopa wynika chyba już z błędów na etapie projektowania... A jeśli coś jest źle zrobione od podstaw to nic Ci nie pomoże. Moja dziewczyna posiada Samsunga R522 i mimo katowania różnymi rzeczami on nigdy się nie przegrzewał, ani nie wyłączał. Także pozbycie się tego sprzętu i na następny raz dokładniejsze sprawdzanie jakości chłodzenia - opinie na forach, notebookcheck i ich testy - jest dosyć dobrym rozwiązaniem. Bo jak spalisz sprzęt to już nie będziesz miał ani laptopa, ani pieniędzy

Edytowane przez wasilii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVidia pierniczy każdy notebookowy chip jaki wypuszcza. Przegrzewające się grafy to u nich norma. Ale dobrze zaprojektowany lapek sobie z tym radzi, u Lenovo ostatnio dziwnie to wygląda. Tutaj tylko zdjęcie chłodzenia, oderwanie sreberka z radiatora (takie dziadostwo zamiast pasty) wstawienie miedzianek podkładki 0,5mm i dobrego termopada mogłoby załatwić sprawę.

 

Mieliśmy ostatnio G560, starsza konstrukcja. Ale o ile w żadnym lapku nie ma kłopotów z identycznymi GPU tu w Lenovo była porażka. I też, chłodzenie nie było zbyt dobre, powyginanie, podociskanie coś pomagało trochę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem wystarczyło oddać komputer do czyszczenia i wymienić pastę termo przewodzącą nic więcej 

 

 

Na początku dziękuję za odpowiedzi i powiem tak: przedmuchałem wszystkie otwory wentylacyjne, włączyłem opcję "wydmuchiwania kurzu ze środka" (taki bajer, że niby wentylator wydmuciache kurz ze środka laptopa) i niby jak ręką odjął. Nagle wentylator przestał głośno chodzić a lapek się nie grzeje. Aż dziwne trochę no ale ważne, że działa.

jak to włączyłeś 

Edytowane przez dudek13d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...