Skocz do zawartości
ban

Komputer do 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po raz kolejny proszę was o pomoc. Mam zamiar kupić komputer stacjonarny do 4tys zł. Komputer będzie głównie przeznaczony do gier. Nie zamierzam go podkręcać. Sugerując się "zestawami komputerowymi na luty" zastanawiam się nad wyborem:

- Procesor: Intel Core i5-2500 -765zł

- Płyta Główna: ASRock P67 PRO3 B3 - 349zł

- Ram: Kingston 8gb 1333Mhz -266zł

- Karta Graficzna: Gainward GeForce GTX 570 - 1160zł

- Dysk twardy: Seagate Barracuda ST1000DM003 - 395zł

- Napęd: LiteON iHAS124 - 65zł

- Zasilacz:Aerocool Strike-X 600W - 265zł

- Jakaś obudowa ~120zł

Za całość wychodzi 3385 zł.

Moje pytania są następujące:

1. Czy warto dołożyć 690zł do Gigabyte GeForce GTX 580, a może lepiej 404zł do Intel Core i7 2600K.

2. Czy ta płyta główna będzie wystarczająca, słyszałem też nie najlepsze opinie o ASRock.

3. Czy zasilacz jest dobry, czy może polecacie jakiś inny.

4. Czy ogólna konfiguracja zestawu jest dobra, czy zupełnie nie pasuje.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wasza pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Warto dołożyć, ale do HD7950. Na przykład PowerColor PCS+ za 1790 zł. Wydajniej, nowocześniej i oszczędniej.

2. Opinie poparte argumentami czy coś w stylu w 2000 roku kupiłem komputer w osiedlowym sklepie za 1000 zł i się spalił, a tam na pewno był ASRock?

3. Polecamy inny. Jaki? Zależy w jakim sklepie chcesz dokonać zakupu.

4. Ogólnie gra, ale 8GB DDR3 to koszt ~150, a nie 266 zł. Ponadto zasilacz i obudowa to również bardzo ważne elementy zestawu, a sformułowanie "jakaś tam" pozytywnie nie nastraja.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym w takim razie o pomoc wyboru zalicza, który dałby rade do takiego zestawu z tym HD7950. Sklep za bardzo nie ma znaczenia, może być np. esc.pl. Co do ASRocka to rzeczywiście opinie z paru lat wstecz, ale jak najbardziej poparte argumentami, po porostu spalił się po roku. Przez obudowę za 120zł miałem na myśli np. SilentiumPC Brutus 410. Chciałem się także dowiedzieć, czy radeon nie sprawia jakiś dziwnych problemów z niektórymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Musisz przejrzeć testy i podjąć decyzję czy warto dopłacać. W każdym razie moim zdaniem jeśli już brać zamiast GTX 570 to tylko HD 7950. Problemów na pewno nie więcej niż konkurencja, a z osobistych doświadczeń wynika, że nawet mniej.. (rzadko kiedy oczekuje logiki i sensu w działaniu elektroniki, ale to co mi zaserwowało kilka razy Fermi przerosło moje oczekiwania :D).

2. Od kilku lat ASRock to inna firma (samodzielny koncern, a nie część spółki Asusa) i od kilku lat jest polecana bodaj od M3A770DE chociażby na naszym forum i w poradniku polecanych zestawów. Problemów większych sobie nie przypominam, a nawet prędzej wymieniłbym wpadki innych producentów (palące się Gigabyte i MSI czy multibooty Asusa etc). Przy czym konkurencja mimo, że nie wielka (cztery marki mamy ;] do 6 jak się poszuka mniej popularnych w niszowych sklepach..) to można wybrać zbliżone oferty innej marki np. dla 3 lat gwarancji.

3. ESC odpuść. Polecamy morele.net jako, że portal nawiązał z nimi współpracę lub inne polecane jak techplanet, agito czy proline, ale sprawdzaj ceny zestawu jako całości, bo bywa, że w jednym sklepie chwytliwe ceny mają CPU i GPU, a inne komponenty +20% względem konkurencji. Jaki budżet na zasilacz? Jest XFX Core 550W, Thermaltake Thoughpower XT 575W czy be quiet! Straight Power E9 450W BN191

4. Brutus ok ;) Swoją drogą planujesz podkręcać procesor tak w ogóle? Bo jeśli nie to może warto pomyśleć nad tańszą płytą i i5 2400

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...