Skocz do zawartości
klinsmann

zestaw komputerowy pod prace dyplomowa

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

potrzebuje zakupić komputer do wykonania pracy dyplomowej na programie do symulowania sieci telefoni komórkowej (network simulator 3), prace wykonuje pod systemem Fedora, ktory to jest postawiony wirtualnie za pomocą programu VMware

 

obecnie pracuje na Core 2 Duo + 6gb ramu i trochę wolno zaczyna się robić przez ten wirtualny system, dlatego planuje zakup nowego sprzętu.

 

przewidziany budżet to 3000-4000 zł (teoretycznie im mniej tym lepiej), sklep: morele.net

 

przewiduję OC za pomocą auto_OC (może nie od razu, jak juz jest to trzeba to wykorzystać :) )

 

nie planuję zakupić:

  • systemu operacyjnego
  • myszki oraz klawiatury
  • monitora
  • tradycyjnego HDD

w ramach zakupu sprzętu priorytetem jest wirtualny system operacyjny 80% przez najblizsze 8 miesięcy, pozatym gram w Football Manager 2012, PES 2012, Fifa 12, Heroes 3 oraz Counter Strike. Na potrzebę tych gier wystarcza mi GF 8800GT, w kartę póki co nie zamierzam inwestować, żeby skupić się na pracy dyplomowej...

 

1) procesor:

#1 i5 2500k http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-2500k-3-3ghz-lga1155-box-bx80623i52500k-358735/ 820 zł

#2 i7 2600k: http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-2700k-3-5-ghz-box-lga1155-64bit-95w-bx80623i72700k-426402/ 1269 zł

 

śledząc ostatnie wątki dla gier zdecydowanie rekomenduje się i5, jak będzie w przypadku uruchamiania wirtualnej maszyny ? 8 wątków i7 będzie pomocne ? warto tutaj dopłacić 400zł czy mija się to z celem?

 

 

2) cooler

tutaj nie mam propozycji, nie doczytałem, dlatego poprosił bym o poradę co należy wybrać, boxowe chłodzenie CPU nie są zazwyczaj zbyt wydajne, co opłaca się kupić ? w granicach ok. 150-200zł ?

 

3) płyta główna:

#1 asus p8z68v-lx http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8z68-v-lx-intel-z68-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-411706/ 379zł

 

#2 asus maximus iv gene-z/gen3 http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-maximus-iv-gene-z-gen3-442440/ 750zł

 

#3 asus p8z68 deluxe gen3 http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8z68-deluxe-gen3-429594/ 960zł

 

czy bedą różnice np. w OC między pozycjami #1, #2, #3 ? jest praktyczne sens dopłacania z #1 do #2 lub #3 ? jakie to będzie miało praktyczną korzyść ?

 

4) pamięć RAM

#1 corsair xms3 4x4GB 2x http://www.morele.net/pamiec-corsair-xms3-8gb-1600mhz-ddr3-9-9-9-2-with-classic-heat-spreader-for-core-cmx8gx3m2a1600c9-352261/ 2x 170zł

 

#2 corsair vengeance 4x4GB http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-2x4gb-dimm-1600mhz-ddr3-cl9-xmp-non-ecc-with-heatsink-blue-cmz8gx3m2a1600c9b-382281/ 2x 174 zł

 

#3 Geil 2x8GB lub 4x8GB http://www.morele.net/pamiec-geil-goc316gb1333c9dc-433150/

 

po lekturze forum poczytałem, aby pamięci były zasilane 1,5V i są... jak ma się sprawa z wysokością radiatorów? #1 będzie mniej konfliktowe z coolerem ?

 

5) napęd optyczny

#1 lite-on http://www.morele.net/lite-on-ihas124-19-244977/ 66zł

 

6) dysk SSD

 

#1 Samsung 430 64GB http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-mz-7pc064d-eu-427809/ 429 zł

 

#2 alternatywa? sporo na tym forum pozytywnych rzeczy wyczytałem o Samsungu.

 

 

7 )GPU

na chwilę obecną zitegrowana karta z procka HD3000 lub 8800GT, którą mogę wykorzystać

 

 

8) zasilacz

 

#1 Tacens VALEO III 600W MODULARNY (80+ BRONZE) http://www.morele.net/zasilacz-tacens-valeo-iii-600w-modularny-80-bronze-325382/ 323 zł

 

#2 XFX Core 550W 120mm 80+ http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ 255zł

 

jakaś alternatywa? w zestawach komputerowych polecana jest seria BeQuiet? Czy to godne polecenia? mając na uwadze w chwili obecnej pracę na GPU zintegorwanym w procesorze lub 8800GT jakiej mocy zasilacz należy dobrać? Wolałbym mieć zapas na mocy ze względu na to, że jak się obronię chce zakupić kartę graficzną i nadrobić trochę tytułów(jak np. BF3 i to co wyjdzie przez najbliższe 8 miesiecy)

 

9) obudowa

nie znam się za bardzo, im więcej czytam tym mniej wiem, moje oczekiwania/wymagania co obudowy:

- min. 3 wentylatora

- filtry przeciw kurzowe

- przestronność, w standardowym MIDI-ATX, który teraz mam ciężko jest poupychać cokolwiek... powinno być dużo miejsca w środku

 

 

w jaki sposób można zapewnić sobię bezpłatne złożenie części i wysyłkę podając hasło Purepc? na etapie składania zamówienia ?

Edytowane przez klinsmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem

2. Do OC czy tylko dla ciszy?

3. Boję się zapytać czemu są tam 3 Asusy.. Pierwszy nie ma nawet chłodzonej sekcji, drugi jest w dechę, ale po co płacić za to, że upchano highend w formacie mATX skoro i tak chcesz dużą obudowę, a trzecia płyta ma idiotyczną cenę. Chcesz tanio pokręcić - P67 Pro3; chcesz mieć możliwość zrobienia CF/SLI - Z68 Extreme3 Gen3

4. Goodram 1333 CL9 1.5V i dobre, bo Polskie, a cena jakieś 140-150 zł. Ew są nawet taniej, ale chyba tylko Patrioty (dziwne marki z brakiem info o gwarancji pomijamy).

5. Byle nie S223C - odradzam, bo mam xD

6. 430? Myśl lepiej nad Samsungiem 830, a Crucialem M4, bo chyba trochę czasu przespałeś :P

7. Ok

8. 400W na 12V to dla LGA1155 i najwydajniejszych kart w zupełności wystarczająca wartość. Pytanie ile chcesz zapłacić lub zainwestować. Można kupić XFX Core 450W, można Thoughpower XT 575W czy M12II-520 dla modularnego okablowania, a można także be quiet! np. Straight Power lub Efficient Power BN187

9. Budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Do OC czy tylko dla ciszy?

 

w chwili obecnej bardziej w kontekście ciszy, patrząc na przyszłość OC, żeby trochę więcej wycisnąć niż fabryka dała.

 

3. Boję się zapytać czemu są tam 3 Asusy.. Pierwszy nie ma nawet chłodzonej sekcji, drugi jest w dechę, ale po co płacić za to, że upchano highend w formacie mATX skoro i tak chcesz dużą obudowę, a trzecia płyta ma idiotyczną cenę. Chcesz tanio pokręcić - P67 Pro3; chcesz mieć możliwość zrobienia CF/SLI - Z68 Extreme3 Gen3

 

masz na myśli tę płytę ? http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z68-extreme3-gen3-414468

 

a ew. ten Asus ? http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8z68-v-pro-gen3-429595 ma chłodzoną sekcję, o której wspominasz? co jest powodem twojej bojaźni wobec asusa ? :)

 

jeszcze za czasów Pentium4 miałem dwie płyty Asusa, obie się spaliły...(wtedy jeszcze nawet nie wiedziałem co to jest OC). obecnie używam asus p5w dh deluxe i jestem z tego zadowolony... płaciłem za nią ok. 750zł, rozumiem, że odpowiednim na Z68 kosztuje dziś 950zł - trochę sporo

 

 

4. Goodram 1333 CL9 1.5V i dobre, bo Polskie, a cena jakieś 140-150 zł. Ew są nawet taniej, ale chyba tylko Patrioty (dziwne marki z brakiem info o gwarancji pomijamy).

 

nie będzie różnicy między pamiątkami 1333mhz a 1600mhz ? Z goodramem, mam podopne złe wspomnienia jak z ASrockiem... najpierw kość w laptopie[DDR], a potem w PC[DDR2] dlatego pomyślałem o Corsair, mam już kilka lat zasilacz i daje rade :)

 

 

 

 

 

5. Byle nie S223C - odradzam, bo mam xD

 

ok, thx

 

6. 430? Myśl lepiej nad Samsungiem 830, a Crucialem M4, bo chyba trochę czasu przespałeś :P

 

nawet wkleiłem 830 ;) ale ze mnie gapa

 

8. 400W na 12V to dla LGA1155 i najwydajniejszych kart w zupełności wystarczająca wartość. Pytanie ile chcesz zapłacić lub zainwestować. Można kupić XFX Core 450W, można Thoughpower XT 575W czy M12II-520 dla modularnego okablowania, a można także be quiet! np. Straight Power lub Efficient Power BN187

 

budżet na zasilacz to około 250-300zł, zależałoby mi na modularnym okablowaniu oraz tym, że jak za kilka miesięcy kupię grafikę to nie bede musiał drugi raz zasilacza kupować... Tacens, który podałem jest ok ? ma większą moc niż Seasonic, którego podałeś a mam wtedy większy zapas mocy(na grafikę oraz OC)

 

9. Budżet?

 

chciałbym się zmieścić w 200zł w obudowie, jednak zdaje sobie sprawę, że to małorealne, max 350zł, całość tak jak wcześniej pisałem to 3000-4000 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Zajrzyj do polecanych zestawów i zobacz np na Enermaxa albo na PCLab gdzie jest wielki test czy tam dantejski.. Ewentualnie kup w jakimś sklepie (np. proline) Cogage Arrow i po problemie :P Potem możesz sobie tylko kupić dwa wentylatory i bawić się w max OC

3. Nie mam awersji, a jedynie ciekawi mnie Twoje uwielbienie zasugerowane mi przez podanie trzech płyt jednej marki :P Chociaż... Asus na P67 przez kilka miesięcy nie potrafił wydać BIOSu, który naprawiłby multibooty, błędy OC (nawet przy pierwszym uruchomieniu PC xD) i tym podobnych. Przypadki były losowe i nawet nie wiem czy coś z tym zrobili. W dodatku mało przyjemne ceny mają. MSI nie mają offsetu (czy Z68 coś dostały?), a Gigabyte tanie - brzydkie, ładne - drogie :E EVGA podobnie. Swoją drogą ogromna większość użytkowników nie wykorzystuje nawet 5% możliwości i opcji płyty zatem pozwolę sobie przypuszczać, że kupując wersję LX miałbyś podobne odczucia co do Deluxe :P

4. Nie będzie, bo Sandy Bridge jest to obojętne, a w 99% przypadków i tak działają kości jako 1333 i dopiero w trybie OC możesz ustawiać nominalne takty producenta. To bierz cuś innego pod kątem dobrej gwarancji, bo ceny podobne (choć zawsze warto wspierać rodzimą branże IT, bo wielka to ona nie jest). Radiatory to taka śmieszna sprawa, bo bywa, że overclockerzy je z niektórych pamięci ściągają także to sugeruje jak są "pomocne". Będą czy nie - bez różnicy, byle nie były wysokie

8. Oj nie. Tacens Valeo III 600W ma na linii 12V (tym zasilany jest procesor i karta i to najważniejszy parametr chyba, że masz ciulowe CPU i GPU, a farmę dysków) oszałamiające 432W. Core 450W ma 408, więc widzisz jak nie należy sugerować się magiczną liczbą W w nazwie. Xt 575W jest modularny i ma 576W na 12V (dobre xD), ale cichy to on nie jest. Pytanie czy modularne okablowanie jest warte dokładania lub kupna słabszej jednostki w określonym budżecie. Kable można ładnie spiąć opaską zaciskową i położyć na dole, ale co kto lubi. W każdym razie np. taki be quiet! ma odpinane kable, cichy wentylator i 480W tej potrzebnej nam mocy ;) Przy czym przypomnę, że obecnie najwydajniejsza jednoprocesorowa karta jaką jest HD 7970 w parze z i7 SB zadowoli się markowym 400W

9. Ciężkie zadanie. Spójrz na Core 3000, Shinobi, Z9 Plus, Pilum 400, Midgard II i Regnum L50. Ewentualnie rezygnując z przepłacania za Asusa możnaby się pokusić o big towera typu Switch 810 czy Xigmatek Elysium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw komputerowy na luty 2011za 4.000,- bez karty i HDD,tylko wymień chłodzenie na ThermalTake HR-02 Macho,Zasilacz SeaSonic M12II-620.Dołóż do SSD 128GB.Obudowa SilentiumPC Pilum,w SilentiumPC Gladius 800 trzeba się napocić,ale można ładnie kabelki poukładać,SilentiumPC Regnum 50 była jakaś wadliwa seria,dobrze sprawdzić jak sklep uznaje roszczenia klienta.W komputroniku jest za 325,- a w razie czego w jeden dzień na nową wymieniają.Taką opcję polecam,jeśli masz blisko Komputronik w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie be quiet! nie jest specjalnie wydajne, ale ciche i ładne :P W każdym razie pamiętajmy, że do tych procesorów od dobre chłodzenie za 100-150 zł to już rozwiązanie gwarantujące komfort także wyżej nie ma co specjalnie grzebać tak jak ostatnio ktoś chciał NH-D14 to 2500K hugo wie po co. Ale Yasya z tego co pamiętam była gorsza od Mugena 2 także ją bym sobie odpuścił zwłaszcza w takiej cenie..

 

Zmień płytę na P67 Pro3 - przynajmniej ma chłodzoną sekcję zasilania, a nie ten kastrat Asusa LX. Ewentualnie inne "nie-kastraty" (np. nie LX, nie Pro, nie C, nie SE itp) nawet od Asusa (nie mam uprzedzeń :P poza sytuacjami gdzie płacisz hugo wie za co jak wyżej w LX). Jest np Z68 Pro3 Gen3 choć i to ciut biedna płyta, ale do dokładania do Extreme3 Gen3 namawiać nie będę.

 

Seasonic drogi jakiś. Tak w ogóle to wiesz, że w tych zasilaczach i tak użyjesz prawie wszystkich kabli poza dwoma SATA/Molex? Modularne okablowanie fajna rzecz, ale a) w konfiguracjach gdzie zbędne jest sporo wiązek b) kable i tak się ciulowo układa, więc dla modderów - oddać do oplatania i bajka.

 

Ciężko. Popatrz na Carbide 500R, Xigmatek Pantheon, CM 690 II Adv czy drożej Define XL, Bitfenix Colossus itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za kolejne uwagi

 

 

Chłodzenie be quiet! nie jest specjalnie wydajne, ale ciche i ładne :P W każdym razie pamiętajmy, że do tych procesorów od dobre chłodzenie za 100-150 zł to już rozwiązanie gwarantujące komfort także wyżej nie ma co specjalnie grzebać tak jak ostatnio ktoś chciał NH-D14 to 2500K hugo wie po co. Ale Yasya z tego co pamiętam była gorsza od Mugena 2 także ją bym sobie odpuścił zwłaszcza w takiej cenie..

 

czyli najbardziej opłacalne jest jak rozumiem: Enermax ETS-T40-TB http://www.morele.net/enermax-ets-t40-tb-420125 ?

 

dużo zyskam dokładając do Be Quiet ? Scythe odpada definitywnie

 

Zmień płytę na P67 Pro3 - przynajmniej ma chłodzoną sekcję zasilania, a nie ten kastrat Asusa LX. Ewentualnie inne "nie-kastraty" (np. nie LX, nie Pro, nie C, nie SE itp) nawet od Asusa (nie mam uprzedzeń :P poza sytuacjami gdzie płacisz hugo wie za co jak wyżej w LX). Jest np Z68 Pro3 Gen3 choć i to ciut biedna płyta, ale do dokładania do Extreme3 Gen3 namawiać nie będę.

 

jaka jest zasadnicza różnica miedzy P67 a Z68 ? koleszka z pracy nabył w listopadzie tego kastrata i i5-2500k na boxowym chłodzeniu chodzi na 4,5Ghz, tylko wentylator mocno syczy :) co jest korzyścią z posiadania chłodzonej sekcji zasilania ?

 

czy pisząc o Z68 Pro3 Gen3 oraz Extreme3 Gen3, masz na myśli płyty AS Rocka ?

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z68-pro3-gen3-426111/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z68-extreme3-gen3-414468/

 

czy w nich też tak jak w Asus można podkrecić procka z poziomu windowsa ? czy trzeba sie grzebać w bios ?

 

Seasonic drogi jakiś. Tak w ogóle to wiesz, że w tych zasilaczach i tak użyjesz prawie wszystkich kabli poza dwoma SATA/Molex? Modularne okablowanie fajna rzecz, ale a) w konfiguracjach gdzie zbędne jest sporo wiązek b) kable i tak się ciulowo układa, więc dla modderów - oddać do oplatania i bajka.

 

ten zasilacz XFX Core 550W będzie dobry ? nie jest modularny, tak jak piszesz może faktycznie nie jest to konieczne

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

 

Ciężko. Popatrz na Carbide 500R, Xigmatek Pantheon, CM 690 II Adv czy drożej Define XL, Bitfenix Colossus itp

 

jedynie CM 690 znalazłem w morele.net, w czym ta buda jest lepsza od regnum L50 ? osobiście nie widzę różćniy... nie ma USB 3.0 na frontpanelu, a to minus...

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-regnum-l50-pure-black-2xusb3-0-atx-ssd-ready-2x120mm-140-mm-bez-zasilacza-426471/

 

czy sklep proline.pl jest godny polecenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie CM 690 znalazłem w morele.net, w czym ta buda jest lepsza od regnum L50 ? osobiście nie widzę różćniy... nie ma USB 3.0 na frontpanelu, a to minus...

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-regnum-l50-pure-black-2xusb3-0-atx-ssd-ready-2x120mm-140-mm-bez-zasilacza-426471/

 

Asus P8Z68-V LX nie posiada złącza usb3.0 do frontpanelu i to też jest minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P8Z68-V LX nie posiada złącza usb3.0 do frontpanelu i to też jest minus.

 

P8Z68-V LE już ma, +120zł, trochę dużo, ale jeden problem z głowy na to wychodzi...

 

czy jeżeli obudowa ma USB3.0 na fp, a podłączy się to do płyty jako USB2.0 - będzie to kompatybilne w trybie 2.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, bo źle napisałem ;) be queit! w powszechnej opinii nie jest tak wydajny jak można by oczekiwać za tę kwotę, ale to nie znaczy, że jest słaby bądź nie wart swojej ceny - zależy co kto sobie ceni, a tutaj jest fajny wentylator i wygląd. Najlepiej to i tak pewnie jak zwykle HR-02 normalny lub w edycji Macho albo Cogage Arrow. Zależy czy chcesz się rozdrabniać na dwa sklepy (akurat chłodzenie można na luzie kupić gdzie indziej, to jak pokrowce w aucie - zmieniasz jak chcesz bez większych problemów) i czy zależy Ci na tym by się jakoś prezentowało lub wpisywało w ogólnie przyjętą koncepcję wyglądu PC. Jak widzisz estetyzacja elektroniki jest już na bardzo wysokim poziomie.

 

Korzyścią z posiadania chłodzonej sekcji zasilania jest fakt posiadania chłodzonej sekcji zasilania. To loteria, ale radiator na sekcji wydłuża jej żywotność nawet bez podkręcania i zmiany napięć także akurat nad tym warto zawsze pomyśleć. Co do wyprowadzenia USB 3.0 to rzeczywiście jest to dość kosztowne jeśli komuś nie chce się sięgać na tył obudowy :P Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy ma się pendriva lub dysk zdolny wykorzystać ten standard lub czy zamierza się wejść w posiadania takowego oraz zadać sobie kolejne pytanie co zrzucam i ile mam na to czasu, że chcę dopłacić. ASRocki od Extreme4 mają wyjście i nawet panel na front w zestawie.

 

Będzie ok, ale możesz też kupić Pure Power L8 CM 530W BN181 - ma wentylator Silent Wings (jak ten na coolerze be quiet!), nie jest specjalnie drogi i zawsze te 2-3 kable zbędne mniej w obudowie. Recenzja tutaj

 

Podałem tzw. luźne propozycje. Pomyśl też nad Corsairami recenzowanymi tutaj. Fajne skrzynki, ale jak widzę L50 za 299 zł to myślę, że ciężko będą miały :P Poza tym SilentiumPC to rodzima marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, bo źle napisałem ;) be queit! w powszechnej opinii nie jest tak wydajny jak można by oczekiwać za tę kwotę, ale to nie znaczy, że jest słaby bądź nie wart swojej ceny - zależy co kto sobie ceni, a tutaj jest fajny wentylator i wygląd. Najlepiej to i tak pewnie jak zwykle HR-02 normalny lub w edycji Macho albo Cogage Arrow. Zależy czy chcesz się rozdrabniać na dwa sklepy (akurat chłodzenie można na luzie kupić gdzie indziej, to jak pokrowce w aucie - zmieniasz jak chcesz bez większych problemów) i czy zależy Ci na tym by się jakoś prezentowało lub wpisywało w ogólnie przyjętą koncepcję wyglądu PC. Jak widzisz estetyzacja elektroniki jest już na bardzo wysokim poziomie.

 

w związku z tym, że nie ma HR-02 w morelach, to poki co z niego zrezygnuje, jak box nie bedzie mi odpowiadal to zakupie HR-02

 

 

Korzyścią z posiadania chłodzonej sekcji zasilania jest fakt posiadania chłodzonej sekcji zasilania. To loteria, ale radiator na sekcji wydłuża jej żywotność nawet bez podkręcania i zmiany napięć także akurat nad tym warto zawsze pomyśleć. Co do wyprowadzenia USB 3.0 to rzeczywiście jest to dość kosztowne jeśli komuś nie chce się sięgać na tył obudowy :P Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy ma się pendriva lub dysk zdolny wykorzystać ten standard lub czy zamierza się wejść w posiadania takowego oraz zadać sobie kolejne pytanie co zrzucam i ile mam na to czasu, że chcę dopłacić. ASRocki od Extreme4 mają wyjście i nawet panel na front w zestawie.

 

zaleta posiadania mercedesa jest fakt posiadania mercedesa ;) chyba zaczynam rozumieć przesłanie, w związku z cenami Z68 zastawiam sie nad P67 - zmusi mnie to koniecznie do przelozenia grafiki juz teraz, ale sporo moge zaoszczedzic...

co do USB3.0 faktycznie jest to chyba kosztowne. jednak biorac pod uwage kwestie chlodzonej sekcji zasilania oraz usb 3.0 jaka bedzie najtansza plyta Asusa pod chipset z68 i p67 ? dysku na usb3.0 w tej chwili nie posiadam, i raczej w najbliszej przyszlosci ze wzgledu na ceny dyskow napewno nie kupie... moze zostane przy moim kastracie ?

 

 

Będzie ok, ale możesz też kupić Pure Power L8 CM 530W BN181 - ma wentylator Silent Wings (jak ten na coolerze be quiet!), nie jest specjalnie drogi i zawsze te 2-3 kable zbędne mniej w obudowie. Recenzja tutaj

 

zostane przy XFX 550W, tego zasilacza co podałeś nie mają w morelach w tej chwili...

 

 

Podałem tzw. luźne propozycje. Pomyśl też nad Corsairami recenzowanymi tutaj. Fajne skrzynki, ale jak widzę L50 za 299 zł to myślę, że ciężko będą miały :P Poza tym SilentiumPC to rodzima marka.

 

oglądałem parę/parenaście dni temu ten artykuł, obudowy faktycznie są kozackie, jednak kwestia USB 3.0 oraz opinii na temat L50, tutaj rodzima marka skutecznie sie przebiła

 

 

 

w chwili obecnej sumarycznie prezentuje się to tak:

procek 890 i5 2500k

cooler 0 brak

mobo 367 asus z68 v-lx

ram 330 corsair xms3 4x4gb

GPU 0 integra

obudowa 299 regnum L50

zasilacz 258 XFX Core 550W

naped 66 liteon

ssd 429 samsung 830 64gb

suma: 2639

 

budżet rewelacyjnie niski, nie spodziewalem się... pozostaje kwestia nieszczesnej plyty glownej oraz USB 3.0 ... ile trzeba pocisnac za plytke z USB 3.0 na fp oraz z ta chlodzona sekcja ?

 

ktoryś z tych asusów ma tą chłodzoną sekcję ?

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8z68-v-le-intel-z68-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-409074

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8z68-v-pro-gen3-429595

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8z68-deluxe-401945

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8z68-deluxe-gen3-429594

 

czym się różni deluxe od deluxe gen3 ? co to za oznaczenie "gen3" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) cooler

tutaj nie mam propozycji, nie doczytałem, dlatego poprosił bym o poradę co należy wybrać, boxowe chłodzenie CPU nie są zazwyczaj zbyt wydajne, co opłaca się kupić ? w granicach ok. 150-200zł ?

Bardzo ciekawy jest np. Thermalright HR-02 Macho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rada - jeśli chcesz kupić dobrą i porządną płytę główną, to przestań myśleć tylko i wyłącznie nad produktami Asusa. Przywiązanie użytkownika do jakiejś konkretnej marki nigdy nie jest dobre, płacisz za logo, a nie za rzeczywistą jakość czy tam niezawodność, jak to reklamuje swoje produkty Asus. Chyba, że zależy Ci właśnie na tym logo...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką ma wziąć lepszą od ASrock P67 Pro3 B3?Wiem,że ma dobrą sekcję zasilania i średnie filtrowanie.Ma dobry stosunek :lol: ,ale co ,jak ktoś chce coś lepszego i nie płacić za markę,ale dostać faktycznie lepszy produkt z lepszymi parametrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rada - jeśli chcesz kupić dobrą i porządną płytę główną, to przestań myśleć tylko i wyłącznie nad produktami Asusa. Przywiązanie użytkownika do jakiejś konkretnej marki nigdy nie jest dobre, płacisz za logo, a nie za rzeczywistą jakość czy tam niezawodność, jak to reklamuje swoje produkty Asus. Chyba, że zależy Ci właśnie na tym logo...

 

co konkretnie proponujesz ? do tej pory mam same pozytywne relacje z Asusem, czego o ASRocku np. powiedzieć nie mogę, ASRock mocno podciągnął jakość swoich produktów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock robi teraz bardzo dobre płyty, było to już wiele razy omawiane na forum. Nie wiem co Ci konkretnie polecić, gdyż jak widzę, w temacie przewijają się płyty w cenach od ~370 do prawie 1000 zł, a to bardzo duża rozbieżność cenowa. Pozostaje też kwestia chipsetu (Z68 jeśli potrzebujesz integry, P67 do samego podkręcania). Asus P8Z68-V LX jest słabą płytą, ma niechłodzoną sekcję zasilania, a drugi slot PCI-E robi praktycznie za ozdobę, jeśli myślisz o SLI / Crossfire. Na Z68 masz w tej cenie lepszego AsRocka Z68 PRO3 Gen3. Z P67 - AsRock P67 PRO3 B3. Dalej wybór masz już spory, od AsRocka Z68 Extreme3 Gen3 przez Asusa P8Z68-V PRO/GEN3 do Asusa P8Z68 Deluxe/GEN3. Okrojone Asusy raczej odpadają.

 

Poza tym - jeśli poważnie myślisz o OC procesora, to odradzam wszelkie autopodkręcacze z poziomu Windowsa czy magiczne przyciski na płytach. Taktowanie podniesie się niewiele, a Ty niedługo potem będziesz miał problemy ze stabilnością, przez co będziesz zmuszony zresetować BIOS zworką i zniechęcisz się tylko do podkręcania. Jak OC, to tylko z BIOSu. Obecne UEFI są bardzo proste w obsłudze, nawet słabo doświadczona osoba powinna sobie dać z tym radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock robi teraz bardzo dobre płyty, było to już wiele razy omawiane na forum. Nie wiem co Ci konkretnie polecić, gdyż jak widzę, w temacie przewijają się płyty w cenach od ~370 do prawie 1000 zł, a to bardzo duża rozbieżność cenowa. Pozostaje też kwestia chipsetu (Z68 jeśli potrzebujesz integry, P67 do samego podkręcania). Asus P8Z68-V LX jest słabą płytą, ma niechłodzoną sekcję zasilania, a drugi slot PCI-E robi praktycznie za ozdobę, jeśli myślisz o SLI / Crossfire. Na Z68 masz w tej cenie lepszego AsRocka Z68 PRO3 Gen3. Z P67 - AsRock P67 PRO3 B3. Dalej wybór masz już spory, od AsRocka Z68 Extreme3 Gen3 przez Asusa P8Z68-V PRO/GEN3 do Asusa P8Z68 Deluxe/GEN3. Okrojone Asusy raczej odpadają.

 

Poza tym - jeśli poważnie myślisz o OC procesora, to odradzam wszelkie autopodkręcacze z poziomu Windowsa czy magiczne przyciski na płytach. Taktowanie podniesie się niewiele, a Ty niedługo potem będziesz miał problemy ze stabilnością, przez co będziesz zmuszony zresetować BIOS zworką i zniechęcisz się tylko do podkręcania. Jak OC, to tylko z BIOSu. Obecne UEFI są bardzo proste w obsłudze, nawet słabo doświadczona osoba powinna sobie dać z tym radę.

 

finalnie jeżeli chodzi o mobasa poruszamy sie w budzecie ok. 400zł

 

proponujesz:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z68-pro3-gen3-426111/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z68-extreme3-gen3-414468

 

będzie między tymi płytami różnica w kwestii chłodzenia sekcji zasilania, jakiś wpływ na OC? Ekstremalnym OC nigdy raczej zajmować się nie bedę zamierzał, ale jak można spokojnie z procka 3,3 wyciągnąć 4,5 to jest to warte uwagi, dlatego uznałem, że okrojony Asus spokojnie spełni moje oczekiwania...

 

jak w UEFI wygląda reset do ustawień "fabrycznych", zworka na płycie czy jest jakiś jednoklikowy przycisk ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troszkę doświadczenia z VMware.

 

Od prawie 2 lat używam VMware ESX 4 z vCenter Server Enterprise Plus. Nie wiem ile maszyn wirtualnych planujesz uruchomić i jak abędzie specyfika ich pracy, ale HT w tym środowsiku sprawdza się dobrze. Wszystkie moje fizyczne hosty posiadają Xeony z HT. Maszynki VM śmigaja aż miło, na prawdę trudno tak obciążyć procka by umierał. Zdecydowanie szybciej brakuje pamięci. Jeżlei myślisz poważnie o VM i procesoże o 8 wątkach to brałbym minimum 16GB ram.

 

Jednym słowem - TAK, warto dopłacić 400zł do 8 wątków dla VMware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...