Skocz do zawartości
Vatone

Komputer widzi partycję, ale nie może jej otworzyć.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam 2 dyski. Jeden działa bez zarzutu (2 partycje- system i pliki), na drugim mam dwie partycje dwie z plikami. I właśnie one się nie otwierają! Są widoczne w Moim Komputerze, ale po najechaniu nie ma informacji o ilości miejsca ani systemie plików.

Gdy próbuję je otworzyć, na kilkadziesiąt sekund eksplorator się przycina, następnie jest informacja, że dysk nie jest sformatowany.

Jedynie Ontrack widział, że jest na nich 150GB miejsca w systemie NTFS, ale przy próbie odsyskania czegokolwiek wyskakiwały błędy.

Raczej wykluczam winę kabla, bo wtedy chyba cały dysk by padł, prawda? Chociaż, gdy zamieniłem wtyczki kabli obu dysków, komputer nie chciał się uruchomić (brak BOOTMGR). Zamieniłem miejscami kable w slotach na płycie głównej (czyli dyski są podłączone innymi kablami) i komp chodzi, ale dalej nie uruchamia tych dwóch patrycji.

 

Config:

Seagate 320GB (ten działa OK)

WDC 150GB (zepsuty)

Płyta gł. ASUS P5VDC-X

Celeron d351 3.2GHz

2GB RAM, grafika GeForce 8600GT+

 

Jakieś propozycje?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Vatone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odzyskać partycje- niestety nic się nie zmienia. Przy próbie skopiowania plików jest błąd, chociaż pliki są wyświetlane poprawnie.. Może pozmieniać typy partycji? Tylko nie wiem, czy na Logical, Extented?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz lepiej jak narodził się ten problem. Ot tak sobie? Poza tym...

Raczej wykluczam winę kabla, bo wtedy chyba cały dysk by padł, prawda? Chociaż, gdy zamieniłem wtyczki kabli obu dysków, komputer nie chciał się uruchomić (brak BOOTMGR).

 

... z tego właśnie wynika, że jednak coś może być z kablem. Jeśli zamieniłeś kable sata dysków, to "wadliwy" kabel przypadł dyskowi z systemem i ten nie chciał się odpalić. Jeśli jest tak jak zrozumiałem, to logiczne, że kabel jest niesprawny. Polecam, nawet na wszelki wypadek, wymienić kabelek. Z drugiej strony smart by zanotował błędy komunikacji...

No i nie, dysk by nie padł przy wadliwym kablu. No chyba, że byłby konkretnie nagryziony przez jakiegoś gryzonia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zaczął? No, nie wiem.. nie używałem zbyt często tego dysku, po prostu przestał się uruchamiać nawet nie wiem dokładnie kiedy.

No dobra, a to nie jest czasem tak że dysk z systemem musi być podpięty pod konkretny slot? Czy bios zawsze znajdzie bootowalny dysk? OK, jutro sprawdzę te kable, kupię nowy i zobaczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski mogą być w byle jakie sloty wpięte, a to z którego na się włączać system ustawiasz w biosie.

 

Jak kupiłeś nowe kable i jest to samo, to nie znaczy zaraz, że to nie od kabla. Jak na wadliwym już to "się stało", to na nowym nie zacznie nagle frykać jak gdyby nigdy nic, bo tablice partycji (najprawdopodobniej) już się uszkodziły przez wadliwy kabel. Teraz na nowym kablu sata spróbuj coś zdziałać może wyżej wymienionym programem. Jak nic nie da, to raczej będziesz musiał próbować odzyskiwać dane jakimś innym softem.

 

Ja też miałem identyczną sytuację kiedyś daaawno, lecz problem sam spowodowałem. Podczas pracy dysku ruszyłem kabelek sata, a że nie miały żadnych zatrzasków to poszła iskra :D i partycje na tym dysku również nie dały się już otworzyć. Z pomocą przyszedł mi programik zwany "getdataback for ntfs", który pięknie bez problemów odzyskał mi dane z tych partycji, a było ich ładnych kilkadziesiąt gigabajtów. Możesz spróbować, jednak zaznaczam, że skoro z mojego dysku wszystko odczytał, to nie musi z Twojego. Robiłem to dawno, i widzę, że już o wiele nowszych wersji tego programu wyszło. Ale spróbować nie zaszkodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, od razu śmierdziało kablem po tym zdaniu:

Raczej wykluczam winę kabla, bo wtedy chyba cały dysk by padł, prawda? Chociaż, gdy zamieniłem wtyczki kabli obu dysków, komputer nie chciał się uruchomić (brak BOOTMGR).

 

Pzdr. Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...