Skocz do zawartości
Haniel

sieciówka lub win7 nie łączy bezprzewodowo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o pomoc.

 

Mam windows 7 orginalnego, nową kartę sieciową pod usb 2.0

 

Bardzo żadko w centrum udostępniania widnieje moja sieć, a gdy już jest i próbuję się połączyć nie udaje się to, pisze że nie można połączyć lub błędny klucz.

Klucz jest na 100% poprawny, karta również sprawna, gdyż miałem inną, występował ten sam problem i zamieniłem w sklepie szybko na jeszcze lepszą.

 

Ogólnie chodzi o to, że system razem z kartą bardzo żadko wykrywa moją sieć a jak już, to nie można się połączyć.

 

Niestety, gdy podłączam kartę zawsze na stałe widzi tylko jedną sieć sąsiada, gdy na 2 laptopach widzi więcej sieci.

 

Sterowniki do karty reinstalowałem, jednak i tak były orginalne z płyty.

 

Router od upc, jest tuż obok za ścianą w drugim pokoju, ale i tak to nie powinno mieć wpływu, gdyż mój pc widzi zaledwie jedną sieć

 

karta to natec 802.IIN

 

 

A TERAZ..... RATUNKUUUU !!! :)

Edytowane przez Haniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakich zabezpieczeń korzysta twoja sieć bezprzewodowa? Nie masz przypadkiem włączonego filtrowania MAC?

W ustawieniach karty powinna być opcja jakie standardy powinna obsługiwać karta, domyślnie zapewne ustawiona na auto, spróbuj ustawić na 802.11g(chyba, że router obsługuje inną)

 

Spróbuj też dla testów przenieść router jak najbliżej komputera i zobacz czy wtedy się połączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtrowanie sprawdzasz w ustawieniach sieci wifi w panelu konfiguracyjnym routera Menu Advanced>>Wireless Settings>>Setup Access List i sprawdź czy przy "Turn access control on" nie ma zaznaczenia.

 

Z tego co wiem to w tym routerze nie można np. zwiększyć siły sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...