Skocz do zawartości
patrickq

Komputer od zera do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję jakiś zestaw do 5000 zł. Głównie do gier.

 

Od razu zaznaczam co musi się w takim zestawie znajdować. Oczywiście Win 7 64 PL, monitor 22` 23` z matrycą IPS, klawiatura Sidewinder X4 oraz obudowa Silentium PC Regnum L50. Te elementy muszą być zachowane. Potrzebuję także głośników (nie jestem wymagający), głównie i tak będę grał na słuchawkach. Myszkę posiadam. Mile widziany SSD na system.

 

Co polecacie ? Najwięcej zakupów robiłem w sklepie esc.pl i chętnie tam też bym się zaopatrzył w nowy komputer. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej zakupów robiłem w sklepie esc.pl i chętnie tam też bym się zaopatrzył w nowy komputer. Pzdr

 

 

esc.pl to teraz średnio opłacalny sklep bardziej polecam morele.net , wystarczy spojrzeć na różnice w cenie HD7950:

 

 

www.esc.pl - Gigabyte Radeon HD7950 3GB DDR5 /384bit/ DVI/HDMI/2xDP [GV-R795WF3-3GD] / 1859 zł

 

 

www.morele.net - Gigabyte HD7950 3GB DDR5 /384bit GV-R795WF3-3GD / 1675 zł

 

 

składając kompa w http://www.morele.net/info/netpunkt będziesz mógł wpakować takiego HD7950 i zmieścisz się w budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No karta graficzna to troszkę nawet za mocna :) Aż takim maniakiem to nie jestem :) Myślę, że możnaby dać jakąś słabszą a wpakować dysk SSD. Powiedzmy, że PC ma być wszechstronny z lekkim naciskiem na gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj tydzień, dwa na HD7850 / HD7870 - zmieścisz się w budżecie razem z dyskiem SSD. Weź samsunga 830

 

Ationx zostawił ci 500zł na monitor. Za tyle to zapomnij o IPS. Polecam ten model: Monitor Dell 23" LED U2312HM - Monitory LED - Sklep internetowy Agito.pl

 

Na morelach też jest tylko ponad 100 drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na nowych kartach graficznych. Czy zestaw poniżej daje radę ? Z tego wynika, że spokojnie mieszcze się z 5000 zł i to na esc.pl. Na morelach pewnie będzie jeszcze taniej.

-----------------------------------------

 

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

810 zł

 

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

369 zł

 

Pamięć RAM: Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 XMS3

179 zł

 

Dysk twardy: Samsung SSD830 64GB (520MB/160MB/s)

415 zł

 

Drugi dysk twardy: Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

379 zł

 

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 560 Ti UltraDurable 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

835 zł

 

Głośniki: Creative Labs Inspire A60 (2.0)

69 zł

 

Nagrywarka DVD: Samsung SH-222AB SATA (black)

90 zł

 

Klawiatura: Microsoft SideWinder X4 Keyboard Gaming

179 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Regnum L50 Pure Black (b/z)

299 zł

 

Zasilacz: OCZ ZS 650W 80+ 135mm

269 zł

 

Monitor: LG IPS226V-PN (IPS , 16:9, 5ms, DVI, HDMI, LED)

599 zł

 

System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

349 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że planujesz grać w rodzielczości FULL HD np. w takim BF3 i innych najnowszych/nadchodzących produkcjach ?

 

No na pewno. Chyba sprzęt za 5k umożliwi to. Tak się zastanawiam czy nie zrezygnować z tego SSD, monitora IPS aby zaoszczędzić na lepszą kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie się zastanawiam czy jednak zainwestować w lepszą kartę graficzną czy może stworzyć słabszą konfigurację kosztem PS3. Wtedy mógłbym sprzedać konsolę i zakupić wypasiony komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta decyzja należy tylko do Ciebie. Ja bym zainwestował w PC, a konsolę sprzedał. Dobrze rozbudowny PC posłuży ci przez wielelat z możliwością modernizacji. Co do dysku to zostawiłbym ten SSD. Poczujesz znaczny przyrost mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...