Skocz do zawartości
v0lv0

[post #29] PC od zera [600-700 zl]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowilem wymienic poszczegolne czesci i bym chcial zebyscie mi doradzili co do mego wyboru, konkretnie to chcem wymienic karte graficzna, ale z tym wiaze sie tez wymiana procesora i plyty glownej.

 

Wybralem takie sprzety:

 

Procesor - Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-2500k-3-3ghz-lga1155-box-bx80623i52500k-358735)

 

Plyta Glowna - ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 (http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678)

 

Karta Graf. - Gigabyte GeForce GTX560 Ti 1GB (http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx560-ti-1gb-gv-n560ud-1gi-411014) LUB MSI GeForce GTX560 Ti 1GB Twin Frozr II/OC (http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n560gtx-ti-twin-frozr-ii-oc-376240)

 

 

Bym chcial sie dowiedziec ktora z tych dwoch kart jest lepsza i dlaczego, jezeli jest to mozliwe.

 

Prosze bardzo o porady i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę WARTO wstrzymać się z zakupem tydzień lub dwa. Jutro ma być premiera kart AMD HD7850, mają oferować sporo wyższą wydajność niż te gtxy w cenie około 1000zł. Z tych dwóch co podałeś to weź gigabyte'a, bo jest tańszy i równie dobry. Możesz bez trudu go podkręcić. Ten twin frozer podobno potrafi być głośny.

 

Nieoficjalne dane: http://wccftech.com/wp-content/uploads/2012/03/03b_800x600b.jpg

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czas najwyższy się przekonać. Są już pierwsze testy HD7850 i HD7870:

Test Radeon HD 7850 i HD 7870 - Karty graficzne ze średniej półki | PurePC.pl

HD7850 wydajnościowo plasuje się między GTX 560 Ti a GTX 570, niestety cena sugerowana to ok. 950 zł, nieco więcej niż GTX 560 Ti. W zamian dostajesz jednak niższy pobór prądu i lepsze możliwości OC, jeszcze zobaczymy jak ukształtują się ceny, ale najprawdopodobniej warto będzie dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ~430W na 12V. Da sobie rade. Lepiej brać radka - mniejszy pobór. Poczekaj z tydzień i obserwuj ceny. Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił nad 7850. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywisty wybór, więc nikt nie komentuje. Możesz dopłacić do bogatszej płyty głównej, ale o wiele bardziej warto dopłacić do karty graficznej.

 

czyli mam rozumiec ze i5 styknie? :)

 

Jezeli Tak,to mam pytanie co do niego.. Czy da sie go podkrecic na BOX'ie? bo np. w i3 mam na BOX'ie podkrecony z 2,9 do 3,5.. a w tym przypadku jak jest? i do ilu? dodatkowe chlodzenie?

Edytowane przez v0lv0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Pisze do was z takim zapytaniem, bo nie znam sie zbytnio i mam nadzieje ze mi pomozecie.

 

Sprawa wyglada tak ze moj GTS250 poprostu "PADL" nie wiem co mu doleglo. Karte oddalem na gwarancje do komputroniku, tam po 2 tyg mi powiedzieli ze karta padla absolutnie i nie da sie jej zrobic, a ze juz nie produkuja takiej samej , powiedzieli ze prawdopodobnie bedzie wymiana karty w takiej samej cenie co zaplacilem wtedy za karte albo zwrot pieniedzy (570 zl) co do ceny wybralem:

 

1. HIS HD6850 1GB

2. Gigabyte GTX 460 SE 1GB

 

i prosze powiedzcie czym roznia sie te karty, ktora jest wydajniejsza itd

 

Oczywiscie wyslucham propozycji innych karty do 570 zl

 

Bardziej mi zalezy zeby chodzil dobrze BF3 .

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez v0lv0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź gotówkę i kup HD6870 na allegro, nówka Sapphire.

 

 

widze ze do hd6870 musialbym doplacic ok. 50 zl , w sumie oplaca sie .

 

a jezeli powiedza mi ze wymiana? ze mam wybrac u nich towar do 570 zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież już ci zaproponowali zwrot kasy. Zreszta muszą ci oddać, to jest twój wybór.

 

Ale jak coś to lepsza będzie HD6850.

 

 

W ogóle to zazdroszcze, wypas jak karta graficzna pada na gwarancji ;) Dostajesz nową, dużo szybszą i gwarancja leci od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe , no mam nadzieje ze wszystko pojdzie po mojej mysli.. Bo z tego co powiedziales to brac kase, doplacic te 50 zl i gitara, zostanie mi tylko wymienic procka na 4-rdzeniowego i plyte glowna.. no ale jak mi powiedza w komputroniku ,a roznie to z nimi bywa ze wystrzela mi z wymiana tylko u nich karty jakies , w sumie niewiem co to za roznica dla nich czy kase oddadza czy wydadza na mnie to wezme tego radka. Szczerze mowiac nigdy w swoim zyciu nie mialem Radeona tylko same GF .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest XFX, na agito jest za 670 z battlefieldem 3 w zestawie.

 

battlefield 3 mam :) chyba skusze sie na tego XFX, bo widze ze w moim miescie wlasnie sprzedaja ja, wiec bede mial gwarancje wszystko na miejscu. 500W zasilacz pociagnie to wszystko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KC

Art. 581. § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył

uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo

dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji

biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub

zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy,

przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.

§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w

ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z

gwarancji nie mógł z niej korzystać.

 

 

edit: Zgłębiłem trochę temat i okazuje się że: jeżeli nie ma karty gwarancyjnej (a zwykle nie ma) to nie ma gwarancji. Wtedy reklamuje się z tytułu niezgodności towaru z umową. Gwarancja przedłuża się po wymianie, tylko w przypadku zakupu na firmę. ALE: korzystając z niezgodności towaru z umową i 2 letniej odpowiedzialności sprzedawcy za towar odpowiedzialność sprzedawcy się przedłuża o kolejne 2 lata.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na GTS250 dostalem gwarancje na 3 lata. Cholera jeszcze czekac na telefon od Komputronika co oni tam wykombinowali, tak by czlowiek wiedzial na czym stoji.. to radzisz doplacic te 80 i miec tego XFX? bo do Sapphire musialbym 50 doplacic wiec roznica tych 30 zl to banal.. tak mysle lepiej doplacic te 80 niz bulic z wlasnej kasy 650 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile sapphire jest głośna pod obciążeniem. Generalnie nie powinna być najgorzej, ale ciszy się nie spodziewaj. Ja mam dokładnie tego XFX i w idle nie słychać go wcale, a pod obciążeniem tak średnio. Ale można mu skręcić wiatraki do 35-40% i wtedy słychać go minimalnie i nie przegrzewa się.

 

Jest jeszce opcja gigabyte, który ma 3 lata gwary, cena podobna do XFX.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Radeon HD 6870 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX (2216037439) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. o tej mowisz? Ciekawe czy ten gigabyte by mi wlazl do obudowy , bo na obrazku wydaje sie "byczy" . No i z tego co widze ma 915 Mhz Taktowania Rdzenia, a XFX 900 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie spokojnie możesz podciągnąć na XFX w sterownikach. Ten gigabyte ma 29cm, zmierz czy ci się zmieści.

 

Jak kupisz karty u nich na stronie internetowej to dostaniesz klucz do tego battlefielda, który możesz opchnąć za 50zł.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej jakos przechylam sie do tego XFX bo moge go kupic w sklepie u siebie w miescie i jak cos nie tak bedzie to na miejscu mam jak na gwarancje powiesc, a tak bede musial wysylac im na moj koszt i wogole..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

Poproszono mnie o skrecenie samej stacji do 600-700 zl , potrzebuje Plyty glownej , Procka , Ramu , Zasilacza i ewentualnie jak wystarczy kasy to i karta graficzna. Dysk jest i Naped . Czesci nowe lub uzywane moga byc .

 

Oprucz neta i ogladania filmow , komputer ma sluzyc do grania w Counter-Strike Source najbardziej.

 

Prosze o porady :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez v0lv0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-400s8-oem-397276/ lub http://www.morele.net/zasilacz-fortron-fsp400-60apn-85-oem-285639/

Celeron g530

Gigabyte GA-H61M-D2-B3

4GB goodram

 

I jakaś karta graficzna z allegro, trzeba polować na HD4850 do 150zł

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...