Skocz do zawartości
reflexone

Neon Cooler 8 Pro + Phenom 960T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, skorzystam jako nowy użytkownik: Witam Wszystkich!

Otóż złożyłem se sobie nową platformę na Phenomie II 960T. Na razie chula to to na boxowym chłodzeniu, ale po starym Athlonie64 został mi cooler, jak w nazwie, który jak dobrze pamiętam, miał dawać radę Athlonom64 FX. Zastanawia mnie czy da on radę uciągnąć tego Phenoma? Współczesne chłodzenia niezbyt mi się podobają, bo są jakieś dziwolągowate, a do tego już się przyzwyczaiłem. Druga rzecz - koszyk AM3 się nieco różni od koszyka s.754/939 - te ostatnie miały miejsce na zatrzask blokujący, który jest częścią dźwigienki w chłodzeniu. Da radę zapiąć to na AM3, nie wiem jednak na ile stabilne to jest - po zauważeniu różnicy w postaci tego knyfu, wolałem nie eksperymentować na nowych, nie odpalanych jescze bebechach; w związku z tym rodzi się moje pytanie: czy zapięcie [dźwigienka] też sie coś zmieniła? Mi się wydaje, że nie i spokojnie można ten bajer zignorować - jak uważacie?

Pytam, bo może ktoś już kombinował w taki sposób, aby stare chłodzenie zapiąć na nowym koszyku.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I To są właśnie przykłady tych dziwolągów, których nie lubię. Nie ma niczego godnego polecenia, co przypominało by, najzwyklejsze chłodzenie boxowe - czyli niewystające kilometr od płyty i nie zasłaniające jej całej ustrojstwo? Co to za porąbana moda się teraz zrobiła...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie moda tylko te małe radiatorki rodem z chipsetów nie są wystarczające do schładzania mocnych CPU. Tak samo było z prockami A64 x2 czy core2duo, które grzały się z tymi małymi radiatorkami niemiłosiernie mimo, że wielkiego apetytu na prąd nie miały. nie wspominajac ze taki tower z wentyle na 800rpm schladza lepiej niz maly radiatorek z wentylem puszczonym na 5000rpm i halasujacym jak odrzutowiec. 

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus: no niestety, właśnie mam ten aluminiowy kloc i w zasadzie nie tyle mi to [wieżowe chłodzonka] przeszkadza, co mi się nie podoba.

@kaijitsu: Pamiętam 90W proce ze zwykłym chłodzeniem.

 

Ale ok, przyznaję, po tych paru latach nieco się na rynku zmieniło. Takie jeszcze pytanko: ten box z ciepłowodami jest nieco lepszy czy też marnie wypada?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...