Skocz do zawartości
Ubalito

Problem z wentylacją od karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Ostatnimi czasy bardzo głośno chodził mi wentylator od karty graficznej po czym padł już na amen. W związku z tym nie ma ktoś przypadkiem sprawnej wentylacji od Karty graficznej Nvidia GeForce GTS 250 512 mb lub wie może ktoś czy mogę gdzieś znaleźć zamiennik tego wentylatora?

Proszę o szybką pomoc lub radę co mam zrobić, bo szkoda mi pieniędzy na kupno nowej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc możesz albo zmienić całe chłodzenie albo wykręć sam wentylator (bez radiatora) i jak się da zdejmij ten plastyk z góry. Później przyczep jakiś wentylator 92 albo 120 mm na trytytki i będzie śmigało oczywiście wentylator podłącz do zasilania ;)

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a jeżeli chciałbym wymienić całe chłodzenie to gdzie takie owe znajdę i jakie by były tego koszty?

Chodziłem po całym mieście i nigdzie tego nie mają, na necie tak samo tego nie mogę znaleźć.

 

A teraz druga opcja, taki wentylator 92 albo 120 mm znajdę praktycznie w każdym sklepie? I co to są te trytytki :P?

I gdybym już miał cały ten sprzęt do wymiany z drugiej opcji, to mam odkręcic ten plastik z góry co jest od radiatora tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wykręcasz wentylator i ten plastyk, który zasłania radiator. Co do trytytek to używanie google.pl nie boli :razz: - to inaczej opaski elektryczne, zipy itd.

 

Dołączona grafika

 

Przypinasz takimi opaskami wentylator do karty graficznej tak żeby dmuchał na radiator i podłączasz go do zasilania. Oczywiście, po takiej akcji monituj temperaturę w idle i pod obciążeniem żeby mieć pewność, że nic się nie dzieje.

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam lecieć do sklepu po ten wentylator 120 mm, kupić te trytytki, ściągnąć obudowę z radiatora, położyć wentylator tak na powyższym zdjęciu co zamieścił Prolog i przypiąć go do radiatora czy wokół karty graficznej i po krzyku?

 

I później mam monitorować temperaturę karty graficznej w idle czyli to jest jakiś program od kontroli temperatury karty graficznej tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na odwrót? Na każdym wentylatorze masz narysowane strzałki pokazujące kierunek obrotu łopatek i kierunek przepływu powietrza. Kładziesz go tak żeby kierunek był DO radiatora (czyli żeby na niego dmuchał), przypinasz opaskami i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...