Skocz do zawartości
Mr. Alien

Komputer do ok. 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rzadko pisuje na jakichkolwiek forach (mam nadzieje że niczego nie robię źle :rolleyes:), bo zwykle wszystko udaje mi się znaleźć, ale tu sprawa jest bardziej personalna.

Rozchodzi się o samą jednostkę centralną w cenie do około 2000 zł przeznaczoną do codziennego użytku (internet, filmy etc.) z naciskiem na gry i grafikę rastrową, wektorową oraz sporadycznie edycja wideo i VFX (Premiere Pro, After Effects etc.).

 

Na podstawie "Zestawy Komputerowe na Maj 2012r." oraz wątków na forum utworzyłem taką konfiguracje:

 

Procesor: Intel Core i3-2120

 

Płyta główna: Gigabyte H61MA-D3V / MSI B75MA-P45

 

Karta graficzna: XFX HD6870 Dual Heatpipe 1GB

 

Pamięć: Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9

 

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM

 

Zasilacz: OCZ ZS 550W

 

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

 

W sumie: 2079,15 zł/ 2036,15 zł

 

No i pytanka:

 

Na jednym z wątków przeczytałem, że chipsety H61 nie obsługują natywnie SATA III więc nie warto pakować SSD. Przyszłościowo myślałem dokupić takiego twardziela więc mam tu wahania między płytami głównymi, którą i czy w ogóle dobrze wybrałem?

 

Zastanawiałem się też nad kupnem części w pobliskim komputerowym, jedynie nie wiem na ile to będzie opłacalne, więc jeśli coś co zaoferujecie nie ma na morele.net to może tam dadzą rade zamówić. // Zorientowałem się i nie jest to prawdopodobnie opłacalne więc można ominąć.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :smile2:

Edytowane przez Mr. Alien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z wątków przeczytałem, że chipsety H61 nie obsługują natywnie SATA III więc nie warto pakować SSD. Przyszłościowo myślałem dokupić takiego twardziela więc mam tu wahania między płytami głównymi, którą i czy w ogóle dobrze wybrałem?

 

Źle chyba zrozumiałeś. Odwrotnie. Nie warto kupować płyty bez sata III jeśli masz zamiar kupować SSD.

SSD warto wpakować nawet do płyty z sata 1. Potęga SSD tkwi w czasie dostępu a nie w transferach liniowych (te drugie też już przeganiają talerzowe).

SSD to nie twardziel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle chyba zrozumiałeś. Odwrotnie. Nie warto kupować płyty bez sata III jeśli masz zamiar kupować SSD.

SSD warto wpakować nawet do płyty z sata 1. Potęga SSD tkwi w czasie dostępu a nie w transferach liniowych (te drugie też już przeganiają talerzowe).

 

Kilka razy przeczytałem i udało mi się zrozumieć :)

Prosił bym konkretnie jak z tymi chipsetami. Czy będzie jakaś różnica między H61 a B75 (czy jakimś innym) gdy dorzuce np. SSD Crucial M4 64GB?

 

SSD to nie twardziel ;)

 

Zanotowano, dzięki.

 

 

A, i rozumiem że zestawienie jest OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym płytę MSI i obudowę Brutus 430, umożliwiłoby to wyprowadzenie usb3.0 na przód. Reszta jest ok.

W codziennym użytkowaniu nie odczujesz różnicy pomiędzy płytami wymienionymi w pierwszym poscie (jeśli chodzi i kontroler sata, brak usb3.0 będzie bardziej uciążliwy z czasem).

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...