Skocz do zawartości
timmon24

System Windows XP

Rekomendowane odpowiedzi

może ktoś mi powiedzieć jak uaktywnić taką zakładkę ? Mój problem sprzętowy przeszedł teraz pod dział związany z Windowsem XP. Znalazłem na internecie sposób by rozwiązać mój problem z niewyłączającym się komputerem i innym użytkownikom pomógł ten sposób

 

 

 

Cytat z internetu :

 

Mnie nie chodziło o zakładkę "Zaawansowane" tylko o "Zaawansowane zarządzanie energią", często nie ma jej domyślnie w opcjach zasilania i trzeba ją ręcznie doinstalować. Otwórz Panel Sterowania -> Dodaj sprzęt -> Dalej -> zaznacz "Tak, urządzenie zostało już podłączone" -> Dalej -> z listy wybierz "Dodaj nowe urządzenie sprzętowe" -> Dalej -> zaznacz "Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy (zaawansowane)" -> Dalej -> z listy wybierz "Obsługa NT Apm/Legacy" -> 3 x Dalej -> Zakończ. Teraz trzeba będzie jeszcze zmienić jedną opcje w Biosie: otwórz menu "Power Management" -> zmień na Enable opcje Advanced Power Management (tutaj może być różnie w zależności wersji biosu) lub ACPI/IPCA

 

zrobiłem dokładnie tak jak ktoś pisał ale w opcjach Zasilania zakładka nieaktywna .Liczę że może lepsi znawcy xp mi coś doradzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie nagrzebałeś coś w POWER MANAGMENT w biosie? Próbowałeś zrobić clear cmos, aby przywrócić ustawienia domyślne biosu?

Wrzuć ewentualnie zdjęcie z biosu z tej zakładki.

 

XP rozumiem,że to pełny WIN XP HOME lub PRO. Żadne cudo Windows MX czy jakie tam były?

 

Zdjęcie biosu jest czytelne w rozmiarze 800x600pix, nie musi mieć 15Meagapix.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w POWER MANAGMENT nic nie grzebałem bios do defaultowych ustawień wiele razy resetowałem nawet stawiałem na czysty dysk cały system mowa o Win XP Pro.Jeśli znajdę to zakładkę Zaawansowane zarządzanie energią to coś czuję ze problem rozwiążę tylko nie wiem jak ją uaktywnić w menu Zasilania .

clear cmos również robiłem przywrócenie ustawień fabrycznych nie poskutkowało

 

 

Zdecydowałem zacząć działać w sprawie nie wyłączającego się komputera ponieważ parę dni temu dopiero co nabyłem fortrona 350 w .Problem pojawił się po zmianie około półtora roku temu zasilacza z Chiefteca 360w (uległ awarii trafiłem na wyjątkowo pechowy egzemplarz nie dość że nie pociągnął nawet 2 lat to 3 razy w naprawie był) zmieniłem na Codogena 300 w .I tak od około półtora roku komputer mi się nie wyłącza .Myślałem że zmiana zasilacza na fortrona coś zmieni ale nic .Wcześniej wyłączałem komputer na listwie teraz na zasilaczu .

Aha zarówno Codogen jak i fortron bez problemowo działał na innych komputerach znajomych .Tylko ja mam problem z nie wyłączanim się komputera natomiast System win xp wylacza sie jak nalezy

 

Wie ktoś jak można uruchomić to " Zaawansowane zarządzanie energią " no chyba tylko to mi pozostało

 

 

Jeśli jednak ma pomóc wrzucenie zdjęć z biosu to OK zrobię to jeszcze dziś

Edytowane przez timmon24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie uważnie CPU Critical Temperature dałem na 70 C .( przy takiej temperaturze komputer ma się wyłączyć ) .Od chwili jak mam nowy zasilacz Fortron 350 w temperatura spadła o jakieś 5 C do tego używam jeszcze świetny program do obniżania temperatury przy tym bez obciążenia temperatury na speed fanie i w biosie pokazują się w granicach 45 CPU płyta główna 38 dysk twardy 28 C . Przy obciążeniu mam ok 50 C płyta 40 dysk 32,

Do tego radiator na procesorze wentylator i wnętrze obudowy było czyszczone od kurzu .

 

Ale myślę że ta temperatura nie ma związku z NIE WYŁĄCZANIEM SIĘ KOMPUTERA .Czy w biosie mam coś zle ustawione zwiazku z wylaczaniem sie komputera , watpie ?

 

parametry kompa w podpisie

Edytowane przez timmon24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z wyłączaniem się Windowsa .Daje start wyłącz wyłącz i system bez problemu się wyłączy ale Komputer nie i tak już mam od 2 lat

 

wcześniej na listwie musiałem wyłączać teraz wyłączam na przycisku z tyłu Fortrona ON / OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...