Skocz do zawartości
livorno

Nowy komputer - wolno działający system ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z nowym komputerem:

Płyta główna: Asus Maximus V Gene (z77)

Procesor: i5-3570k

Ram: 2x8GB DDR3 Patriot

Dysk twardy: WD Green 2TB

Obudowa : SilentiumPC Regnum L50

Zasilacz be quiet! Straight Power CM E9 680W

System: Windows 7 32bit

 

Problem polega na tym, że system strasznie zamula gdy podłączę przenośny dysk twardy (samsung s2 1tb usb 3.0) do portu USB 3.0 (nie ma znaczenia czy to z tyłu na płycie głównej czy z przodu na obudowie). Jak podłączam ten dysk pod usb 2.0 to wszystko działa ok. Nie mam już koncepcji o co może chodzić.

Odnośnie zamulania systemu to napiszę tak: jak uruchomię w tym czasie jakiś program to odpala się 5-10 minut, przeglądarka uruchamia się powoli i nie mogę nic w niej wpisać. Jak wszedłem w panel sterowania to ikonki pojawiły się po 2-3 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy ze strony producenta płyty.

Sterowniki najnowsze ze strony producentów chipsetu.

 

Ram: 2x8GB DDR3 Patriot

(...)

System: Windows 7 32bit

To jakiś żart?

 

Nie masz antywirusa skonfigurowanego na skanowanie wszystkich pamięci wymiennych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę bios. Sterowniki mam oryg. z płyty także powinno to działać bez problemu. Co do Windowsa to mam go tymczasowo dopóki nie kupię wersji 64 bit :)

 

Antywirusa mam kasperskiego. Wpadłem na to, że to on może bałaganić i go wyłączyłem... niestety to nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę wcale nie trzeba ponownie kupować, możesz użyć w ramach tej samej licencji wersji 32, jak i 64bit. Co do problemu z USB - nie ma aby nowszych sterowników w sieci? :)

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Posiadając wersję 32-bitową można przy użyciu tego samego klucza zainstalować wersję 64-bit (na odwrót nie można). Myślę, żeby zacząć od zmiany systemu na wersję 64-bit potem koniecznie service pack 1 do Win 7 wraz ze wszystkimi aktualizacjami no i najnowsze sterowniki sprzętu, głównie chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...