Skocz do zawartości
Screenbeat

Upgrade komputera (AMD Phenom & Asus M3N78-EM)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam pewien dylemat związany z modyfikacją komputera. Oto ogólne parametry komputera -> screenSHU - The fastest screen capture ever.

 

 

W zestawach komputerowych 99% to zestawy z płytami głównymi pod Intela, a ja potrzebuję czegoś pod AMD. Procesor i grafikę oczywiście bym zostawił, ale jak widać zarówno RAM jak i dysk zwalniają mocno ten komputer, z tego względu, że płyta główna jest już przestarzała Asus M3N78-EM. Czy macie jakieś propozycje, jak to należałoby najlepiej rozwiązać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu topić pieniędzy w nową płytę pod phenoma. Nie sugeruj się tymi wynikami z windowsa.

 

Kup dysk SSD, np samsung 830 i zobaczysz poprawę responsywności systemu, szybciej będą programy startować itd.

 

Ewentualnie jeżeli brakuje ci wydajności w grach możesz zmienić kartę graficzną, bo radeon serii 5700 to nie jest demon wydajności, mimo, że windows przyznał mu aż 7,4 punkta na 8.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Komputer używany głównie do obsługi bazy danych, która zajmuje ponad 150 gb, więc automatycznie musiałbym kupić ten dysk ssd 256 gb, który kosztuje 1100 zł, co mnie nie urządza. Chciałbym wymienić płytę główną, żeby dorzucić mu trochę ramu, aktualnie mam 4 gb, wymieniłbym na 8 gb z szybszym taktowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić płytę główną, żeby dorzucić mu trochę ramu, aktualnie mam 4 gb, wymieniłbym na 8 gb z szybszym taktowaniem...

 

...i nic by to nie dało. Poprawisz sobie samopoczucie i opróżnisz portfel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Chciałbym kupić ten dysk SSD, ale jest problem , bo z tego co wyczytałe moja płyta obsługuje tylko SATA II. Czy te dyski przystosowane pod SATA III będą na niej chodzić?

 

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/archive/index.php/t-100218.html

 

Tutaj gość pisze , że miał z tym jakiś problem, dlatego pytam.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.

 

 

Czyli tak skrótowo, czy będę mógł na tym dysku SSD postawić system i czy będzie działał od razu po podłączanie, czy będzie wymagało to jakiś ingerencji z mojej strony? Bo z tego co widzę , to faktycznie nie ma specjalnych różnic w szybkośći.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie w biosie opcja "sata mode select" powinna być ustawiona na "ide/sata mode", jeśli nie - trzeba zmienić z ahci na ide i to raczej wszystko. Z tego co ludzie piszą to radzą nie instalować sterowników chipsetu mobo od nvidii tylko pozostać przy microsoftowych.

 

Czyli powinno śmigać bez żadnej ingerencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Potrzebuję waszej pomocy w kwestii zmiany płyty głównej orazu RAM. Póki co wybrałem tą płytę główną : Gigabyte GA-970A-UD3. Macie jakies lepsze propozycje?

 

 

Ram to oczywiscie Goodram DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz CL9.

 

I jeszcze jedno. Właściwie czemu nawet w tych najdroższych zestawach RAM ma taktowanie 1333 mhz, mimo , że na rynku są dostępne 1866mhz?

 

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Screenbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu chcesz wymieniac plyte bez zmiany procesora? Czego oczekujesz, że nagle procesor, pamięc i dysk rozwiną skrzydła? Swoja drogą.... 150 GB Baza danych i Phenom ? To jakiś żart? SSD w jakiejkolwiek bazie da większy wzrost wydajności niż nowa płyta.

 

Jaka to jest konkretnie baza danych?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu? Dysk wtedy rozwinie w pełni skrzydła. Poza tym zmieniłbym wtedy ram z DDR2 na DDR3, co na pewno było korzystne.

Po co miałbym zmieniać procesor, skoro ten jest polecany w wielu zestawach ? Musiałbym przesiąśc sie pewnie z AMD na Intela , a to już za duże koszty. Baza PostgresSQL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze raz specyfikację komputera bo ten img się nie ładuje. Chcesz wymienić praktycznie połowe komputera, nie lepiej sprzedać to co masz póki jeszcze jest wgl. coś warte i przesiąść się na i5 2400/b75/4gb ddr3/ssd ? Gdzie Ty widzisz phenoma polecanego w zestawach, to stara konstrukcja która może byc polecana jako alternatywa przy najtanszych zestawach w przypadku gdy ktos juz posiada jakas plyte na am3+, w innym wypadku lepiej wypada i3/ za podobna kwote lub i5.

 

Podstawowe pytanie: jakim budżetem operujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

To jest jeden z zestawów polecanych w sieci, celowo nie podałem linka.

 

 

Mój aktualny zestaw: http://scr.hu/0egb/fmtm2

 

 

Nie jestem w stanie wydać 700 zł na nowy procesór INTELa, do tego płytę za 300 zł do tego ram za 200 i jeszcze dysk. To wyszło by prawie 2000 zl.

 

 

A tak to kupię Samsunga 830 , do tego płytę i RAM i będzie połowa tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor intela 450zł, plyta 200-250zł (a nawet 150zł), ram 60-120zł. nie musisz kupowac dodatkowego chlodzenia

 

Przycinajac na obudowie i zasilaczu, dokladajac niewiele wiecej mozna wziac najtanszego i5 ktory bedzie wydajniejszy od praktycznie kazdego cpu od amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki za porady. Zobacze co tam polecają na listopad w zestawach i może cos z tego wybiorę :)

 

Problem jest w tym, że z tego co widzę intel bez blokady mnożnika to koszt 900 zł, a ten phenom całkiem dobrze się kreci. Aktualnie mam z 3.4 na 4.0 tylko przy zabawie mnożnikiem, więc zakładam, że jak zmieniłbym płytę i ramy to mógłbym osiągnąć więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie osiągniesz więcej. 95% Phenomow konczy sie w okolicach 4GHz na AC. Gra nie warta swieczki tym bardziej za taka kwote. i3 jest porownywalny z podkreconym phenomem

 

http://www.anandtech...oduct/289?vs=88

 

Dokladajac 200zł z hakiem masz i5

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/363?vs=88

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że z tego co widzę intel bez blokady mnożnika to koszt 900 zł, a ten phenom całkiem dobrze się kreci. Aktualnie mam z 3.4 na 4.0 tylko przy zabawie mnożnikiem, więc zakładam, że jak zmieniłbym płytę i ramy to mógłbym osiągnąć więcej.

 

No nie przesadzaj. Dobrze to kręcił się Duron 1400 - +50%, mój alhlon ze stopki - +50%, PDC E2160 - +66%. Phenom x4 965 robi ledwo + 17% i to nie każdy.

 

i5 też ma odblokowany mnożnik o +4 oczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to już prawie wszystko wiem.

 

Jeszcze jedno pytanie. Przeczytałem, że dysk sata II vs sata 3 ma tylko znaczenie, jeśli chodzi o transfer liniowy. Czy w przypadku korzystania z bazy danych występuje transfer liniowy, w sensie, czy czas dostępu do plików w bazie danych będzie szybszy na sata 3, niż na 2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że miałem na myśli dysk SSD.

 

Jeśli dla szybkości działania bazy danych, nie będzie miało wpływu , czy pracuje na sata II czy 3, to po prostu zostanę przy tym ustawieniu i niczego zmieniał nie będę. Jeżeli jednak ma na naczenie to pewnie zainwestuje w płytę z intelem. Dlatego też, pytam was o opinię.

Edytowane przez Screenbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...