Skocz do zawartości
seagate7200

Problem z Dual Channel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem sobie na allegro 2 identyczne kości KINGSTON, a dokładnie:

 

KVR 400x64C3A/1GB

 

ale mam teraz problem bo nie działają mi one w dual channel ;(

 

teraz moje pytanie... dlaczego?

dodam, że moja płyta główna to: MICRO-STAR INTERNATIONAL, MS-7125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak obsadzam banki różnego koloru... to mi nie chce przejść nawet przez BIOSA... zaraz po włączeniu komputera płyta główna daje długi powtarzalny piszczący dzwięk i [gluteus maximus]... cały czas czarny ekran i cały czas piszczy płyta główna... i nie przechodzi dalej... ;(

 

jak obsadzam 2 banki zielone to przechodzi normalnie... ale w CPUID pisze, że kości śmigają na SINGLE CHANNEL

a jak obsadzam 2 banki fioletowe to też mi nie przechodzi nawet przez BIOSA ;(

 

 

 

Mam jeszcze kości 512MB ( różnego rodzaju ) i one działaja na fioletowych i zielonych bankach...

nie wiem co dzieje... pomocy !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Dual Channel na tych kościach i na tej płycie powinien działać(choć w tej wielkości te kingstony nie były testowane). Reset ustawień BIOSu może pomóc jeżeli były zmieniane ustawienia odnośnie pamięci i one powodują złe działanie.

 

Podaj też pełny model płyty MS-7125 jest kilka.

 

1. Instrukcje(do Neo4-F) masztutaj

 

2. Może pomóc jeszcze aktualizacja BIOSu, który można pobrać stąd

 

Zastanów się jednak czy zabawa jest warta świeczki, korzyści wydajnościowych z Dual channel raczej i tak nie odczujesz

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jednak czy zabawa jest warta świeczki, korzyści wydajnościowych z Dual channel raczej i tak nie odczujesz

 

dlaczego nie odczuje? cos nie tak z ta plyta? czy ten dual channel to ściema?

 

A tutaj wszystko co wiem o płycie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej za mało informacji o płycie, zajrzyj do obudowy i odczytaj dokładny model(jest pomiędzy gniazdami PCI) albo powiedz przynajmniej, czy jest czarna czy czerwona?

 

Dual channel to przyrost maksymalnie kilkunastu procent wydajności i to w niektórych przypadkach, więc możesz go nawet nie odczuć. Jaki masz procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda przyrost mocy z dual chanel w takim sprzęcie jak dla mnie jest zerowy.

 

owego czasu maiłem Athlona X2 na s.939 i też nie mogłem odpalić 2x1gb Kingstona 400mhz w dual chanel obstawiałem że miałem uwaloną płytę i tak faktycznie było bo u kumpla na DFI nf4 wszystko mu działało.(tj jak przełożyliśmy procek i ram)

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra... czyli co ja powinienem zrobić by komp mi troche szybciej śmigał... bo domniemam że właśnie mam problem z szybkością ramu... bo jak przegladam dużo witryn www i RAM wskoczy mi na ponad 1GB zajętego... to komp zaczyna mi lekko przycinać...

 

dodam że mam akutalnie włożone 3 kości ramu... każda po 1 GB... z czego 2 kości sa PC3200 a jedna PC2700... bo mam jeszcze 3cią kość PC3200 ale 3ech kości 1GB PC3200 moja płyta już nie akceptuje ;(

 

aha mam jeszcze 2x kości 512MB PC3200 ^_^

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyle z szybkością co pojemnością.

 

spróbuj włożyć 2x1gb PC3200 w dualu i do drugiego dołóż 2x512 tez w dualu i ustaw na sztywno 3-3-3-8 timingi ew. dovoltuj troszkę

 

możliwe że jak dajesz 4x1gb z czego jedna kości PC2700 to ona właśnie nie wyrabia na 400mhz. i tu jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyle z szybkością co pojemnością.

 

spróbuj włożyć 2x1gb PC3200 w dualu i do drugiego dołóż 2x512 tez w dualu i ustaw na sztywno 3-3-3-8 timingi ew. dovoltuj troszkę

 

możliwe że jak dajesz 4x1gb z czego jedna kości PC2700 to ona właśnie nie wyrabia na 400mhz. i tu jest problem

 

NIE! to trochę inaczej!

 

DUAL nie działa na 2kościach PC3200.

Może dlatego, że to nie jest KIT? tylko losowo kupione na allegro KINGSTONY KVR400x64C3A?

 

 

 

DODATKOWO czytałem, że to może być wina płyty która nie obsłuży 4kości 1GB 400MHZ... ewentualnie tylko 4kości 1GB 333MHZ... ;/

 

 

 

A tak w ogole moglby mi ktos to przetlumaczyc?

 

Bo czegoś tu nie czaje ;/

 

Dołączona grafika

 

Najpierw piszą, że dual channel pracuje tylko w 3kombinacjach przedstawionych wyżej...

a poźniej by wpierw obsadzać banki zielone przed fioletowymi !?!? ;/

 

i bądź tu kurde człowieku mądry :F :F

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...