Skocz do zawartości
wojokamil

modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora na modernizację i wymianę komponentów.

 

Do wymiany:

1 Karta graficzna Gainward GeForce GTX 460 768MB

2 Zasilacz SeaSonic S12II-520

3 Procesor Intel Core i5-760 2.8 GHz (BX80605I5760 908720)

4 Płyta główna Asus P7P55D Intel P55 LGA1156

5 SilentiumPC Fortis HE1225

 

wiekszosc komponentow ma gwarancje jeszcze pol roku badz poltora.

liczę 350+250+250+650+100 = +/- 1600 zł

 

+ 1000 zł

 

posiadam do tego:

Pamięć Good Ram DDR3 4 GB (2x2GB)/1333MHz PC3-10600 CL.9

Dysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB

Obudowa Aerocool PGS Vx-E PRO

 

ale myślę, że sprzedaż tego nie ma sensu.

 

planowałbym kupić 7850 + ram 2x4GB + zasilacz ale z testu wynika, ze Seasonic X-Series SS-660 660W glosny, a Thermaltake ToughPower Grand 650W bardziej 'prądożerny'+ procek i płyta... nie mam pojecia czy ivy czy sandy w ogole sie oplaca... czy moze jednak zostawic i5 760?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniasz zasilacz? Do czego używasz komputera?

 

Jak do gier to zostaw tego i5, najlepiej byłoby go podkręcić. Przejścia z i5-760 na i5-2500K prawie nie odczujesz na co dzień.

 

Wymień po prostu kartę graficzną na HD7870 bądź coś lepszego jak funduszę pozwolą. Jak masz kasę do wydania to może zainwestuj w SSD.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] z testu wynika, ze Seasonic X-Series SS-660 660W glosny, a Thermaltake ToughPower Grand 650W bardziej 'prądożerny'+ procek i płyta... nie mam pojecia czy ivy czy sandy w ogole sie oplaca... czy moze jednak zostawic i5 760?

 

Z jakiego testu? W teście PurePC podkreślono, że X-660 to konstrukcja półpasywna, a nawet gdy wentylator się włącza to jest bardzo cichy. Montowane w nim "śmigło" Sanyo Denki to chyba najcichszy montowany w zasilaczu wentylator.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego testu? W teście PurePC podkreślono, że X-660 to konstrukcja półpasywna, a nawet gdy wentylator się włącza to jest bardzo cichy. Montowane w nim "śmigło" Sanyo Denki to chyba najcichszy montowany w zasilaczu wentylator.

 

źle przeczytałem... więcej- lepiej. więc już jasne ;)

 

Po co zmieniasz zasilacz? Do czego używasz komputera?

 

Jak do gier to zostaw tego i5, najlepiej byłoby go podkręcić. Przejścia z i5-760 na i5-2500K prawie nie odczujesz na co dzień.

 

Wymień po prostu kartę graficzną na HD7870 bądź coś lepszego jak funduszę pozwolą. Jak masz kasę do wydania to może zainwestuj w SSD.

 

zasilacz robi burdel przez te kable nieodpinane... oczwiscie sa przwyazane zeby nie lataly, ale jak mozna sie domyslic to nie to samo ;)

 

kompa poza sprawami 'ogolnodomowymi' do gier i obrobki filmow.

 

a co z wentylatorem? bo tego z kolei chcę wymienic z powodu... nie mieszczenia sie w obudowie... dobrze byloby ją w końcu zmaknąć ;)

Edytowane przez wojokamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień obudowę na coś porządnego to zamkniesz bok i ułożysz sensownie kable. Nawet w brutusie 410 za 140zł można wszystkie niepotrzebne kable upchnąć w specjalne miejsce za koszykami na dyski i w ogóle nie przeszkadzają. Ewentualnie możesz zainwestować w coś lepszego, np silentiumpc regnum.

 

Moim zdaniem w tym zestawie do wymiany jest tylko obudowa i karta graficzna, ewentualnie ramy, najlepiej na jedną kość 8GB http://www.morele.net/pamiec-corsair-cmx8gx3m1a1333c9-455810/

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień obudowę na coś porządnego to zamkniesz bok i ułożysz sensownie kable. Nawet w brutusie 410 za 140zł można wszystkie niepotrzebne kable upchnąć w specjalne miejsce za koszykami na dyski i w ogóle nie przeszkadzają. Ewentualnie możesz zainwestować w coś lepszego, np silentiumpc regnum.

 

Moim zdaniem w tym zestawie do wymiany jest tylko obudowa i karta graficzna, ewentualnie ramy, najlepiej na jedną kość 8GB http://www.morele.net/pamiec-corsair-cmx8gx3m1a1333c9-455810/

 

obudowa bardzo przypadła mi do gustu, jest w niej wsztsko co potrzeba. (Na boku jest wentylator, niestety po odmontowaniu go, zostaja 'bolce' i tez niestety zamknac nie idzie...) A uważam, że brak wymiany niektorych kompomentow na tą chwilę bedzie się równał z coraz to większym problemem sprzedaży tego w przyszłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy plastikowy kosmodrom niepozwalający na założenie bocznej ścianki może mieć wszystko co potrzeba, ale jak uważasz. Osobiście więcej sensu widzę w zmianie obudowy niż zasilacza ;) Jeśli czujesz potrzebę zmiany platformy to nie ma przeszkód tylko czy planujesz procesor podkręcić? Obecnego i5 widzę nie ruszyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy plastikowy kosmodrom niepozwalający na założenie bocznej ścianki może mieć wszystko co potrzeba, ale jak uważasz. Osobiście więcej sensu widzę w zmianie obudowy niż zasilacza ;) Jeśli czujesz potrzebę zmiany platformy to nie ma przeszkód tylko czy planujesz procesor podkręcić? Obecnego i5 widzę nie ruszyłeś.

 

wszystko co mi potrzeba. to, ze niektorzy wolą 10kilogramowe wyciszane czarne skrzynki i uwazaja to za cos akurat dla nich to maja prawo tak uwazac. wedle potrzeb.Nie pozwala na zalozenie bocznej scianki z uwagi na wentylator o niemałych rozmiarach ;)

 

nie, chyba ze bedzie to niezbedne do ruszenia powiedzmy hd7870 + w przyszlosci karty dzwiekowej. Poza tym, czy to ivy bridge bedzie/jest oplacalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferuje wydajność wyższą o kilka procent względem Sandy Bridge i ma o kilka procent wyższą cenę ;) Jeśli chcesz dokonać optymalnego wyboru pod kątem opłacalności to kup G540.

 

Jeśli obudowa typu tower jest tak problematyczna przy chłodzonku jakim jest Fortis to znaczy, że jest to obudowa lipna + Twoja wygląda jak plastikowy kosmodrom :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...