Skocz do zawartości
Ghazi

Przyśpieszanie nagrywarki

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo ostatnio słyszałem o wymianie BIOSU nagrywarki na jakiś z szybszego modelu. Czy taki numer przejdzie na mojej Traxdacie CDRW 24/10/40 Plus? Jakiś konkretny BIOS i program, którego powinienem użyć? To jest chyba "trochę" niebezpieczne, ale nie nagrywam dużo cd (tak 1-4 tygodniowo), a fajnie by było sobie przyśpieszyć napęd tak do 32/12/48 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji ze jestes cs fighter wiec brat broni to ci odpowiem ;P

 

po co chcesz wymianiac bios nagrywarki ??? :)

 

- poczytaj troszke o nagrywarach , narywary 52 48 i bog wie co jeszcze wymysla sa bezsensem .

 

Szybkosc nagrywania plyt z maksymalna predkoscia zatrzymala sie gdzie miedzy 20x a 24x , plyty na nagrywarkach 52x sa nagrywane tez z predkoscia 24 x najczesciej lub troszke wyzej do 30x przy czym najmniej bledow pojawia sie na plytach zapisywanych wlasnie z predkoscia 24x , nagrywanie szybsze powoduje powstawanie wiekszej ilosci bledow (zwlaszcza widac to na plytach audio ) . a wiec nagrywarki 52x i 48 x osiagaja swoja predkosc maksymalna tylkow porywach i jest to bardzo niedobre dla nagrywanej plyty wiec jest to chwyt reklamowy i tyle , jezeli masz 24x to nic nieoplaca sie wymieniac bo ja chce kupic nagryware i wierz mi ze gdyby jeszcze sprzedawali 24x to wlasnie taka bym kupil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkosc nagrywania plyt z maksymalna predkoscia zatrzymala sie gdzie miedzy 20x a 24x , plyty na nagrywarkach 52x sa nagrywane tez z predkoscia 24 x najczesciej lub troszke wyzej do 30x przy czym najmniej bledow pojawia sie na plytach zapisywanych wlasnie z predkoscia 24x , nagrywanie szybsze powoduje powstawanie wiekszej ilosci bledow (zwlaszcza widac to na plytach audio ) .  a wiec nagrywarki 52x i 48 x osiagaja swoja predkosc maksymalna tylkow porywach i jest to bardzo niedobre dla nagrywanej plyty wiec jest to chwyt reklamowy i tyle , jezeli masz 24x to nic nieoplaca sie wymieniac bo ja chce kupic nagryware i wierz mi ze gdyby jeszcze sprzedawali 24x to wlasnie taka bym kupil :D

No niezupełnie :wink: Jak widać ja machnąłem sobie z 32x10x40 na 40x12x48 - więc zyskałem trochę na prędkościach. Płyty wypalam x40 i to nie w porywach. Zapis pliku 702 MB trwa 3:02 min, wcześniej 3:17 min. Problem w tym, że to nie jest tak, że zawsze się da to zrobić i na każdej nagrywarce. Polecam odwiedzić www.cdrinfo.pl i poszukać na forum lub w dziale modyfikacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z racji ze jestes cs fighter wiec brat broni to ci odpowiem ;P 

 

po co chcesz wymianiac bios nagrywarki ??? :) 

 

- poczytaj troszke o nagrywarach , narywary 52 48 i bog wie co jeszcze wymysla sa bezsensem . 

 

Szybkosc nagrywania plyt z maksymalna predkoscia zatrzymala sie gdzie miedzy 20x a 24x , plyty na nagrywarkach 52x sa nagrywane tez z predkoscia 24 x najczesciej lub troszke wyzej do 30x przy czym najmniej bledow pojawia sie na plytach zapisywanych wlasnie z predkoscia 24x , nagrywanie szybsze powoduje powstawanie wiekszej ilosci bledow (zwlaszcza widac to na plytach audio ) .  a wiec nagrywarki 52x i 48 x osiagaja swoja predkosc maksymalna tylkow porywach i jest to bardzo niedobre dla nagrywanej plyty wiec jest to chwyt reklamowy i tyle , jezeli masz 24x to nic nieoplaca sie wymieniac bo ja chce kupic nagryware i wierz mi ze gdyby jeszcze sprzedawali 24x to wlasnie taka bym kupil :D

Coś się chyba pomyliło ?:) Fakt, że nagrywarki nie jadą od poczatku płyty z pełną prędkością. Np. taka 52 przy technologi PCAV od początku płyty kątowo zwiększa swoją prędkość by na końcu uzyskać 52x (jeżeli oczywiście systemy nagrywarki nie wykryją że płyta nie nadaje się do tego). Więc średnia wychodzi (nie chce strzelać ;-) ) coś około 40x. Przy ngarywarkach o prędkości 24x większość producentów używała technologi Z-CLV. Czyli nagrywarka pali płytę strefami. Najpierw jedzie (w moim przypadku) 16x (coś do 5 minuty chyba) później 20x (coś do około 10), by zwiększyść do prędkośći 24x którą pali do końca. Więc jak widzisz nagrywarki 24x według twojego rozumowania też są "chwytem marketingowym" ;-).

 

P.S. Co do tych wartośći 5,10 minut nie jestem pewien więc proszę o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ńo generalnie sa chwytem marketingowym i te i te z tym ze namniej bledow w zapisie pojawia sie przy predkosci 24x , wiec niema sensu zmieniac biosa na nowszy zeby otrzymac smieszny wynik 15 sekund szybciej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie moja nagrywara trzyma 24x prawie cały czas (4min - 1cd). Gdyby zmodyfikować tak, żeby trzymała te 32... :D. A co do błędów - mój (DVD - Pionieer) i tak nie czyta prawie żadnej nagranej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podkrecona nagrywarke i to o 100%!!

a zmnieniłem bios bo nic nie miałem do stracenia psuła prawie kazdą plytke (dobrze chodzila przy 1X) teraz czsami zrypie jakąs plytkie ale tylko noname jakies lepsze ez bledow nagrywa 8X

przrobiłem jakis rok temu a nagrałem w tym czasie niewiele bo cos okolo 50 płytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie o/c nagrywarek nie ma sensu (no chyba ze w takim przypadku jaki mial MK kiedy nie mial nic do stracenia ) po jaka cholere przyspieszac nagryware :? do niedawna miale 16x samsunga i bylem happy no ale ze mial konflikt z moim mobo bylem zmuszony do wymiany i co lipa na samsungu mialem o wiele mniej bledow niz teraz fakt faktem ze teraz wypalam predkosciami 32/40/48 a przedtem okolo x12 no ale... a czy ja bede mial 48 czy 52 nie robi mi to roznicy czy cd bedzie sie smarzyc 3.00 min czy 2.50 min moja rada jesli dobrze ci wypala to lepiej nie kombinuj bo niejeden juz przekombinowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ńo generalnie sa chwytem marketingowym i te i te z tym ze namniej bledow w zapisie pojawia sie przy  predkosci 24x , wiec niema sensu zmieniac biosa na nowszy zeby otrzymac smieszny wynik 15 sekund szybciej ...

Ok, z tym się zgodze, że im szybcje nagrywasz płytkę tym więcej ma ona błędów. Ale sory, wątpie czy rozpoznasz (bo ja nie) na typowym sprzęcie Hi-Fi płytkę nagrywaną 8x od powiedzmy 32x :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze powiem tyle jezeli chcesz experymentalnei pioniersko dochodzic do tego czy dana nagrywarke da sie "podkrecic" musisz zaatakowac www.cdrinfo.pl tam poczytac info o nagrywarkach , poszukac czy np nagrywarka byla tez markowana przez innego producenta popaterzec na to jak wyglada nagrywarka (i modele o stopien wyzsze tego producenta jak i jego oem-y) (wyglad samego panelu to nie wszystko) i pokombinowac ... . Ja u siebie mialem 0- pionierska metode w o/c nagrywarki znalazlem info ze moze zostac podkrecona przez zaladowanie nowego firmware-u i jechane jestem zadowolony nagrywarka wczesniej miala parametry 6x4x32x --> 8x8x32x co najsmieszniejsze poprawnie nagrywa CD-RW HS ;-O o ile mozna nazwac poprawnym nagrywanie kazdego rw z 1-2 bledami (wczesniej tez wypalala rw z bledami) ... no coz nagrywarka swoje wypalila i dalej wypala .. wiec jestem zadowolony ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wypalam w zaresie 8x-16x a mam 48.

Przynajmniej wiem ze plyty sa OK.

 

Wypalalem raz w Nero z predkoscia 48x. Wszystko bylo OK, bufor non stop pod 100% i na koniec gdy spadl - zapalila sie pomaranczowa lampka - system ochrony zapisu. Nagrywanie zakonczylo sie powodzeniem.

Wrzucilem plytke dp CD-ROMu i przelecialem ja CheckDiskiem (taki maly programik do sprawdzania poprawnosci odczytu danych) i okazalo sie ze na 93 procencie jest blad odczytu "system nie moze czytac z okreslonego urzadzenia" i plytka poszla w kosz.

 

24x powinno w zupelnosci wystarczyc. Nie ma co sie lasic na wiecej. 6 minut czy 4 to w sumie zadna roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wypalam w zaresie 8x-16x a mam 48.

Przynajmniej wiem ze plyty sa OK.

 

Wypalalem raz w Nero z predkoscia 48x. Wszystko bylo OK, bufor non stop pod 100% i na koniec gdy spadl - zapalila sie pomaranczowa lampka - system ochrony zapisu. Nagrywanie zakonczylo sie powodzeniem.

Wrzucilem plytke dp CD-ROMu i przelecialem ja CheckDiskiem (taki maly programik do sprawdzania poprawnosci odczytu danych) i okazalo sie ze na 93 procencie jest blad odczytu "system nie moze czytac z okreslonego urzadzenia" i plytka poszla w kosz.

 

24x powinno w zupelnosci wystarczyc. Nie ma co sie lasic na wiecej. 6 minut czy 4 to w sumie zadna roznica.

dokladnie chociaz nie wiem czemu rzadko schodze ponizej 32x :lol: :? mimo tego ze pare plytek juz mi padlo to nadal wypalam z takimi predkosciami ahhhh... ten ciagly pospiech i brak czasu ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba źle widzę 8O "Twoje Centrum Overclockingu" i prawie same wypowiedzi - po co Ci te kilka sekund - a to ludzie co zabiliby za kilka pkt. w 3d mark 8O Jak coś można robić szybciej za friko - to się to robi. Po co podkręcać A1700XP+ ? jeszcze się mu coś stanie. Ludzie przecież takie rzeczu robi sam producent. Myślicie, że kolejne modele to nowe urządzenia? Nagrywarki podkręca się wtedy zwłaszcza gdy kolejne modele różnią się od siebie tylko firmware. W moim przypadku LiteON od modelu x24 do x40(S) zmieniał tylko firmware i nic więcej, tak samo inne firmy. Teac po rozkręceniu ma np na laminacie napis z modelu x32 a jest sprzedawany jako x40 - nawet tego się im niechciało zmienić. Co do tych rzekomych błędów - to zwykła propaganda. Mój kumpel nagrywa CD x2 - nie idzie mu w odtwarzachu CD żadne audio jeśli nie zmieni nagrywania do x1 - ja palę x32 i wszystko śmiga w tym odtwarzaczu aż miło. Jak wielokrotnie to podkreślano nagrywarki najlepiej wypalają w połowie prędkości maksymalnej. PS x24, x48, x52 - to nie chwyt marketingowy - nikt nie twierdzi, że płytka nagra się od początku do końca z tą prędkością. Pamiętajcie, że te oznaczenia to x24MAX, x48MAX, x52MAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba źle widzę  8O "Twoje Centrum Overclockingu" i prawie same wypowiedzi - po co Ci te kilka sekund - a to ludzie co zabiliby za kilka pkt. w 3d mark  8O Jak coś można robić szybciej za friko - to się to robi. Po co podkręcać A1700XP+ ? jeszcze się mu coś stanie. Ludzie przecież takie rzeczu robi sam producent. Myślicie, że kolejne modele to nowe urządzenia? Nagrywarki podkręca się wtedy zwłaszcza gdy kolejne modele różnią się od siebie tylko firmware. W moim przypadku LiteON od modelu x24 do x40(S) zmieniał tylko firmware i nic więcej, tak samo inne firmy. Teac po rozkręceniu ma np na laminacie napis z modelu x32 a jest sprzedawany jako x40 - nawet tego się im niechciało zmienić. Co do tych rzekomych błędów - to zwykła propaganda. Mój kumpel nagrywa CD x2 - nie idzie mu w odtwarzachu CD żadne audio jeśli nie zmieni nagrywania do x1 - ja palę x32 i wszystko śmiga w tym odtwarzaczu aż miło. Jak wielokrotnie to podkreślano nagrywarki najlepiej wypalają w połowie prędkości maksymalnej. PS x24, x48, x52 - to nie chwyt marketingowy - nikt nie twierdzi, że płytka nagra się od początku do końca z tą prędkością. Pamiętajcie, że te oznaczenia to x24MAX, x48MAX, x52MAX.

tak tylko gdy padnie ci podkrecony 1700+ to oddasz go na gware a gdy padnie ci "podkrecona" nagrywara gdy na "pudelku" :) :D pisze 48x a firmware jest np.: 52x to co z nia zrobisz :? nie wiem jak tobie ale mnie nie usmiecha sie wywalac 200 pln za okno a zreszta cd-rw nie porownywalbym do procka np.: ja mam cd-rw dla wlasnego uzytku raczej rzadko cos smarze wiec naprawde nie zalezy mi na tym czy bede wypalal jak juz wczeniej powiedzialem 2.50 min czy 3.00 min. Poza tym o/c procka daje ci wzrost wydajnosci calego sprzetu a nie tylko danej dziedziny wiec o/c cdrw a proca czy pamieci to dwie rozne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko gdy padnie ci podkrecony 1700+ to oddasz go na gware a gdy padnie ci "podkrecona" nagrywara gdy na "pudelku" :) :D pisze 48x a firmware jest np.: 52x to co z nia zrobisz :? nie wiem jak tobie ale mnie nie usmiecha sie wywalac 200 pln za okno a zreszta cd-rw nie porownywalbym do procka np.: ja mam cd-rw dla wlasnego uzytku raczej rzadko cos smarze wiec naprawde nie zalezy mi na tym czy bede wypalal jak juz wczeniej powiedzialem 2.50 min czy 3.00 min. Poza tym o/c procka daje ci wzrost wydajnosci calego sprzetu a nie tylko danej dziedziny wiec o/c cdrw a proca czy pamieci to dwie rozne sprawy.

No przeważnie jak proc jest dead (spalony) to z reklamacją są niezłe schody. I co powiesz na wszelkie mody, szlifowanie układów, łączenie mostków, itp. Co do firmware - to zwykle można ją przeflashować spowrotem, a jak w ogóle nie rusza to raczej rzadko który serwis sprawdza firmware.

PS. Poza tym chodzi o zasadę - jak gość chce coś o/c to powiedz mu jak to zrobić, a nie mów mu, że to bez sensu. Ja tam jadę na podkręconej ponad rok i jest spox :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko gdy padnie ci podkrecony 1700+ to oddasz go na gware a gdy padnie ci "podkrecona" nagrywara gdy na "pudelku" :) :D pisze 48x a firmware jest np.: 52x to co z nia zrobisz :? nie wiem jak tobie ale mnie nie usmiecha sie wywalac 200 pln za okno a zreszta cd-rw nie porownywalbym do procka np.: ja mam cd-rw dla wlasnego uzytku raczej rzadko cos smarze wiec naprawde nie zalezy mi na tym czy bede wypalal jak juz wczeniej powiedzialem 2.50 min czy 3.00 min. Poza tym o/c procka daje ci wzrost wydajnosci calego sprzetu a nie tylko danej dziedziny wiec o/c cdrw a proca czy pamieci to dwie rozne sprawy.

No przeważnie jak proc jest dead (spalony) to z reklamacją są niezłe schody. I co powiesz na wszelkie mody, szlifowanie układów, łączenie mostków, itp. Co do firmware - to zwykle można ją przeflashować spowrotem, a jak w ogóle nie rusza to raczej rzadko który serwis sprawdza firmware.

PS. Poza tym chodzi o zasadę - jak gość chce coś o/c to powiedz mu jak to zrobić, a nie mów mu, że to bez sensu. Ja tam jadę na podkręconej ponad rok i jest spox :twisted:

a moge wiedziec po co to teraz komu :? dawniej tak bylo teraz juz tego nie ma mobo daja wiele mozliwosci pieciobitowe mnozniki, wysokie vcore, locked pci bus przez co mozna jezdzic na very high fsb nie mousisz nic modowac nie chodzilo mi o takie prce bo wtedy to na 99% gwarancji ci nie uznają to tak samo jakbys stlukl szkielko w zegarku i odniosl na reklamacje :? no ale OK moze masz i racje ze powinienem byl odp na zadane pytanie.

 

Wracajac do tematu jesli chcesz przyspieszyc cd-rw wystarczy jak juz to moi koledzy nadmienili wgrac odpowiedni firmware z predkoscia ktora ci interesuje (tylko bez przesady ;) :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu jesli chcesz przyspieszyc cd-rw wystarczy jak juz to moi koledzy nadmienili wgrac odpowiedni firmware z predkoscia ktora ci interesuje (tylko bez przesady ;) :D)

To bardzo ważne słowa :!:

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba źle widzę  8O "Twoje Centrum Overclockingu" i prawie same wypowiedzi - po co Ci te kilka sekund - a to ludzie co zabiliby za kilka pkt. w 3d mark  8O Jak coś można robić szybciej za friko - to się to robi. Po co podkręcać A1700XP+ ? jeszcze się mu coś stanie. Ludzie przecież takie rzeczu robi sam producent. Myślicie, że kolejne modele to nowe urządzenia? Nagrywarki podkręca się wtedy zwłaszcza gdy kolejne modele różnią się od siebie tylko firmware. W moim przypadku LiteON od modelu x24 do x40(S) zmieniał tylko firmware i nic więcej, tak samo inne firmy. Teac po rozkręceniu ma np na laminacie napis z modelu x32 a jest sprzedawany jako x40 - nawet tego się im niechciało zmienić. Co do tych rzekomych błędów - to zwykła propaganda. Mój kumpel nagrywa CD x2 - nie idzie mu w odtwarzachu CD żadne audio jeśli nie zmieni nagrywania do x1 - ja palę x32 i wszystko śmiga w tym odtwarzaczu aż miło. Jak wielokrotnie to podkreślano nagrywarki najlepiej wypalają w połowie prędkości maksymalnej. PS x24, x48, x52 - to nie chwyt marketingowy - nikt nie twierdzi, że płytka nagra się od początku do końca z tą prędkością. Pamiętajcie, że te oznaczenia to x24MAX, x48MAX, x52MAX.

no to tak troszke jestes w bledzie bo to ze przy wiekszej predkosci jest wiecej bledow to wcale niejest pic na wode , poczytaj troche wieesz wogole co tojest krzywa korekcji bledow ???? . Dlaczego wypowiadasz sie ogolnikowo o sprawie o ktorej masz malo pojeecia ?? - jak cos da sie przyspieszyc za friko to to sie robi - bzdura proca mozesz podkrecic bo jezeli zapewnisz mu odpowiednie chlodzenie to wszystko powinno mykac chociaz i tak skrocisz jego zywotnosc napewno o troche (jakis maly okres ale zawsze) natomiast zurzywanie sie lasera przy szybszych przegrywarkach jest znaczne - jak myslisz czemu na allegro wiara niekupuje uzywanych CD-RW ani CD ??? ani DVD ??? a kupuja proce nawet przekrecone a moze dlatego ze uzywana nagrywara jest juz wyjechana i nic z nia raczej niezrobisz a wymiana lasera to koszt nierzadko polowy albo 3/4 wartosci calej nagrywary . Pozatym na nagrywakrach masz czesto opisane do ilu tysiecy plyt w przyblizeniu mozesz wypalic a na procach niemasz ilosci godzin pracy po ktorych proc sie zjebie - mylisz swie rozne sprawy . W nagrywarkach podkrecenie moze bardzije zaszkodzic niz pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym na nagrywakrach masz czesto opisane  do ilu tysiecy plyt w przyblizeniu mozesz wypalic a na procach niemasz ilosci godzin pracy po ktorych proc sie zjebie - mylisz swie rozne sprawy  . W nagrywarkach podkrecenie moze bardzije zaszkodzic niz pomoc ...

To że na procesorach nie ma takiej informacji - oznacza, że nigdy on się nie zużyje ? Jak napisałem moja nagrywara ma już 1,5 roku z czego rok jako @40. Wypaliła może coś w okolicy 1000 CD - więc jeśli ktoś nagrywa jedną CD tygodniowo to daje mu to 1000 tygodni itd. W żadnym miejscu nie twierdzę, że przez o/c nagrywarka będzie pracować dłużej czy nawet tyle samo - to oczywiste, że będzie krótsza żywotność. Tyle, że dla mnie 2-3 lata pracy takiego napędu jak CD, DVD, CDRW to i tak dobrze.

Każdy kto zabiera się za O/C musi zakładać jakie konsekwencje się z tym wiążą - a są to przede wszystkim: krótsza żywotność, możliwość uszkodzenia, utrata gwarancji itd. Kto się boi w tym zakresie ryzykować niech sobie o/c daruje i idzie do sklepu kupić sobie np. Lite-On'a 40125S, który został fabrycznie o/c przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym na nagrywakrach masz czesto opisane  do ilu tysiecy plyt w przyblizeniu mozesz wypalic a na procach niemasz ilosci godzin pracy po ktorych proc sie zjebie - mylisz swie rozne sprawy  . W nagrywarkach podkrecenie moze bardzije zaszkodzic niz pomoc ...

To że na procesorach nie ma takiej informacji - oznacza, że nigdy on się nie zużyje ? Jak napisałem moja nagrywara ma już 1,5 roku z czego rok jako @40. Wypaliła może coś w okolicy 1000 CD - więc jeśli ktoś nagrywa jedną CD tygodniowo to daje mu to 1000 tygodni itd. W żadnym miejscu nie twierdzę, że przez o/c nagrywarka będzie pracować dłużej czy nawet tyle samo - to oczywiste, że będzie krótsza żywotność. Tyle, że dla mnie 2-3 lata pracy takiego napędu jak CD, DVD, CDRW to i tak dobrze.

Każdy kto zabiera się za O/C musi zakładać jakie konsekwencje się z tym wiążą - a są to przede wszystkim: krótsza żywotność, możliwość uszkodzenia, utrata gwarancji itd. Kto się boi w tym zakresie ryzykować niech sobie o/c daruje i idzie do sklepu kupić sobie np. Lite-On'a 40125S, który został fabrycznie o/c przez producenta.

 

To sie zgadzam tyle ze trzeba sie zastanowic przed O/C ile sie ryzykuje i ile mozna zyskac bo dla mnie nawet 20 sekund krocej to smieszny wynik jezeli ma mi nagryawrka pasc owiele szybciej albo mam stracic gwarancje - jezeli efekt ma byc znaczacy to oplaca sie ryzykowac - a w tym przypadku to troche tak jak przekrecic procka o 100 mhz co jes praktycznie niezauwazalne przez uzytkownika przy prockach powyzej 1 ghz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...