Skocz do zawartości
Carson

Krater

Rekomendowane odpowiedzi

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=YndD6o2el2I http-~~-//www.youtube.com/watch?v=5j80wDdaMQs&feature=relmfu

 

Krater to ukazana w rzucie izometrycznym gra RPG stworzona przez studio Fatshark, czyli twórców takich tytułów jak Lead and Gold: Gangs of the Wild West czy Bionic Commando: Rearmed 2. Jej akcja rozgrywa się w zniszczonym mieście położonym wewnątrz tytułowego krateru powstałego w wyniku wojny. Gracz obejmuje kontrolę nad drużyną trzech najemników i postanawia zagłębić się na samo dno krateru, gdzie odkryto tzw. Dziurę, stanowiącą przejście do nienaruszonego przez apokalipsę kompleksu. Okazuje się, że zawiera on wiele cennych przedmiotów.

 

Na początku przygody określamy cechy żołnierzy, przydzielamy ich do jednej z czterech podstawowych klas oraz decydujemy o rasie do której należą. Walka rozgrywa się w czasie rzeczywistym. Zespół najemników możemy poprowadzić samodzielnie lub skorzystać z trybu kooperacji i wykonać zadania wspólnie ze znajomymi.

 

Dużą rolę w trakcie zabawy odgrywa system rozwoju bohaterów, dzięki któremu gracz może swobodnie dysponować zdobytym przez nich doświadczeniem, uczyć ich wybranych umiejętności i dostosować do swoich preferencji. Korespondujący z nim system craftingu pozwala z kolei na dowolne ulepszanie posiadanych broni i przedmiotów.

 

Twórcy skupili się także na elemencie eksploracji. Drużyna najemników przemierza szereg urozmaiconych lokacji – jaskiń, tunelów, starych instalacji wojskowych itd. Oprócz głównego wątku kampanii, gra Krater pozwala graczom na wykonanie licznych misji pobocznych. Celem twórców było zapewnienie wielu godzin dobrej zabawy nawet po obejrzeniu zwieńczenia fabuły.

 

Wejście do niektórych obszarów wiąże się z bardzo dużym ryzykiem – członkowie naszego zespołu mogą odnieść trwałe rany lub nawet zginąć. Znajdziemy w nich jednak wiele nagród rekompensujących poniesione straty, w postaci np. potężnego wyposażenia. Tylko od decyzji gracza zależy, czy odważy się zagłębić w te niebezpieczne rejony, czy jednak skupi się na dotarciu do końca historii w jednym kawałku.

 

Gra Krater przypomina pod względem graficznym produkcje pokroju Jagged Alliance Online. Pole walki ukazano w rzucie izometrycznym. Dominują głównie lokacje zniszczone przez wojnę, a także skalne tereny leju powstałego w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego o ogromnej sile.

Tworcy nie ukrywaja ze nawiazuja mocno do rpg wszechczasow jakim jest fallout. Ja obejrzalem troche materialow na yt i jak dla mnie BOMBA! :gitarzysta: Testowal ktos?

 

ps. Poziom artystyczny jest piekny, tryb dnia i nocy rowniez.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dzięki za info o kluczach! Zasysam.

 

Czekam na tą grę jakiś czas, wiedziałem o becie, ale nie o kluczach. Nie chciałem też pre-orderować w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Odpaliłem tą betę, i za wiele nie pograłem.

 

Po pierwsze, chodzi absolutnie tragicznie. Mam kilkanaście FPS w 720p. Lagi w sterowaniu są przez to masakryczne.

 

 

A druga jeszcze istotniejsza rzecz - gra ma typowo pecetowy interfejs, przez co nie widzę kompletnie nic. Wszystko jest tak małe, że muszę się pochylać żeby ledwo coś odczytać. Gram oczywiscie na telewizorze, a mam tylko 26" oddalony o jakieś 1.80 m.

 

Dodatkowo gra nie umie zapamietać rozdziałki. Po każdym restarcie jest inna niż wybrana, mimo iż na liście ona dalej widnieje. To samo po alt-tabie.

 

Nie wiem kto tą grę pisał, ale na tworzeniu gier sie chyba zbytnio nie zna.

 

PC to faktycznie potrafi być porażka. Na konsoli bym ściągnął, odpalił, cieszył się płynnością, i wszystko widział z normalnym interfejsem.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to trochę pojechałeś po bandzie, to jest beta, ma prawo posiadać błędy w większej lub mniejszej ilości, ale obwinianie PC za to, że gra jest ujowo zrobiona, a w tym przypadku, że beta ma błędy to już naprawdę poniżej poziomu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A wiesz że gra wychodzi za dwa dni? Na pewno baaardzo dużo sie w tym czasie zmieni, z interfejsem i optymalizacją na czele.

 

Gra miała regularne updejty, więc ciekawe że czegoś tak prostego jak zapamiętanie rozdziałki nie dało się wprowadzić.

 

Jak dla mnie właśnie tak wygląda pecetoza. Nic dziwnego że tyle developerów olewa tą platforme skupiając się na konsolach.

 

A co do interfejsu, to taki problem zrobić jakieś skalowanie? Tyle ludzi ma w tych czasach kompa podłączonego do TV, i dawanie interfejsu przy którym trzeba siedzieć 50 cm od ekranu to idiotyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC to faktycznie potrafi być porażka. Na konsoli bym ściągnął, odpalił, cieszył się płynnością, i wszystko widział z normalnym interfejsem.

 

[OT]

To jest forum PC'towe więc po co trollujesz i prowokujesz? Często widzę w twoich postach docinki na tą platformę, często bardzo przesadzone. Jeśli tak bardzo przeszkadza Ci granie na PC to graj na konsoli i udzielaj się na forach konsolowych, a nie tutaj. Czy PC'towcy wchodzą na fora konsolowe żeby żalić się na konsole?

[/OT]

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bo mnie wkurza jak jest PC-exclusive który jest tak olany i niedopracowany. Tak jak wy narzekacie na konsolowe porty, tak ja narzekam na ex-y które potrafią być jeszcze gorsze.

 

 

A na konsolowym forum siedze. Tutaj jestem z sentymentu, bo byłem typowym pecetowcem do 2009 roku. Dlatego skoro od portów oczekuje się dobrego wykonania, to chyba tym bardziej powinno się tego oczekiwać od gry pecetowej.

 

A to przecież kolejny ex który pozostawia wiele do życzenia. Civilization V chodzi beznadziejnie, jak i cała masa różnych symulacji o grafice na poziomie poprzedniej generacji. Gry AAA jak Wiedźmin czy Diabolo potrafią pokazać poziom, ale reszta to przeważnie kpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że gra wychodzi za 2 dni to nie wiedziałem.

 

Co do narzekania to narzekaj sobie do woli ale na grę i twórców a nie pisz głupich postów z których wynika, że całe zło to PC i gdyby gra wyszła na konsole to na pewno była by genialna, bo to tak jak by na konsole nikt nie mógł odwalić maniany.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...