Skocz do zawartości
Gość elemento

GPU wspomagające CPU ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elemento

Witam !

Z góry przepraszam jeżeli piszę w złym miejscu.

Ale posiadam PowerColor Radeon HD6850 i mam pytanie (szczerze mówiąc to trochę głupie), a mianowicie:

Czy jest możliwość aby karta graficzna nadrobiła "braki" CPU ?

Mam słaby zestaw:

 

Gigabyte GA-M56S-S3

AMD athlon 64 x2 5000+ 2.6GHz

PowerColor Radeon HD6850

GoodRam 4GB 800MHz

HuntKey 600W

LG W2242S

 

Z chęcią bym pograł w GTA4, ale - tak co by moje oczy się nie "denerwowały" tj. w miarę dobra ilość FPS przy w miarę dobrym wyglądzie :)

Mam monitor LG W2242S 22 cale więc niska rozdziałka zbytnio nie wchodzi w grę (1680x1050)

Zmiana ustawień graficznych wiele nie dawała - karta dobrze się spisywała (wiele FPS na zmniejszeniu ustawień nie zyskałem), ale CPU nie wyrabiał, stąd moje "dziwne" pytanie.

Czy jest możliwość aby karta graficzna nadrobiła "braki" CPU ?

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach nic nie zrobisz, cpu potrzebne. Jest możliwe przerzucenie pracy na gpu w przypadku np. konwersji wideo, ale tutaj wymagana byłaby karta Nvidii wspierająca technologię CUDA, chociaż AMD ponoć opracowało coś podobnego, jednak jest znacznie mniej popularne.

Jedyne co możesz zrobić, to podkręcić procka ile się da, ale w GTA4 nie licz na jakiś znaczący wzrost wydajności. Mimo, że ta gra ma już prawie 4 lata, to potrzebny jej jest jakiś współczesny procek do komfortowej gry. Ja z 5-cioma rdzeniami od AMD po 3,7ghz (OC) mam spadki nie raz do 20fps na takiej samej grafice ;>

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych szans , najlepiej wymienić tego X2 na jakiegoś Quada .

 

Ew. zrobić OC ale w GTA4 to nie wiele pomoże , gra jest fatalnie zoptymalizowana - sensownie zaczyna działać na Quadach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...