Skocz do zawartości
Siemien

Zestaw 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

 

Po prawie 6 latach przyszedł czas aby złożyć nowy zestaw więc mam nadzieje, że pomożecie jak ostatnim razem.

 

Zestaw ma kosztować w granicach 2500zł.

USB 3.0 na froncie i na tyle.

SATA 3 co najmniej 2 sztuki (w przyszłości dysk SSD na magazyn).

Nie będę podkręcał.

Przeznaczenie: Diablo 3 i Wiedźmin 2 (1920x1080). Myślę, że nic bardziej wymagającego nie będę robił.

Zestaw ma być przyszłościowy ponieważ kolejna wymiana po kolejnych 5 latach.

Napęd optyczny i dysk twardy zostają ze starego zestawu.

 

Moja propozycja to: Zestaw.

 

Opinie i sugestie zmian w zestawie mile widziane.

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw w porządku, to i komentować się nikomu nie chce :) Kartę graficzną możesz ewentualnie zmienić na model Gigabyte:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-1100-5000-wer-oc-overclock-gv-r777oc-1gd-456181/

Niewiele droższy od Sapphire, a podkręcony o 100MHz na rdzeniu. Ma też dłuższą, 36-miesięczną gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię w sprawie karty.

Mam jeszcze wątpliwości odnośnie płyty. Ta, którą wybrałem posiada 3 złącza SATA 3, ale tylko jedno jest na kontrolerze intela natomiast pozostałe 2 na kontrolerze ASMedia. Jak już wcześniej wspominałem na pewno w przyszłości dokupię duży dysk SSD na magazyn danych i w związku z tym mam pytanie czy kontroler ASMedia jest równie wydajny jak intel. Jeśli nie jest to jaką ewentualnie płytę za rozsądną cenę mogę wybrać, która będzie miała 2 porty SATA 3 obsługiwane przez intela no i oczywiście tak jak obecna USB 3.0 front i tył ?

 

Może coś na H77 np: Ta ?

Edytowane przez Siemien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym mam pytanie czy kontroler ASMedia jest równie wydajny jak intel.

 

Chyba jest trochę słabszy, ale wielkich różnic być nie powinno. Najlepiej poczytaj forum, gdzieś chyba było o tym pisane, a nie pamiętam szczegółów.

Co do płyty - powinna być dobra, ale zwróć uwagę, że ma tylko 2 sloty na RAM, często najtańsze płyty na B75 oferują 4 sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...