Skocz do zawartości
NewNickPL

Zastaw PC za 3650zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tylko złożyć sam pc, będę głównie na nim grać, oczywiście interesują mnie nowe części, grać będę w FullHD. Mieszkam w Polsce więc tutaj będę kupować PC, nie mam żadnych starych części, sklep w jakim bym chciał kupić to raczej Morele bo jest jak na razie najtaniej.

 

Czy wypadało by coś w tym zestawie zmienić?

 

Obudowa Aerocool PGS STRIKE-X czarna

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K)

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Pamięć Corsair 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, XMS3 Heat Spreader (CMX8GX3M2B1600C9)

Zasilacz OCZ OCZ-ZT550W-EU

Samsung DVD -/+ R/RW 22x SHS-222BB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu ( SHS-222BB/BEBE )

Karta graficzna Sapphire Radeon HD7870 2GB (11199-00-20G)

 

Może kartę graficzną na GTX 570? Z tematów w kartach graficznych wynika że 7870 ma często jakiś problem ze sterownikami, nie mam dobrych wspomnień po radeonach i się zastanawiam. Jakie jest Wasze zdanie?

 

Zestaw będzie kupiony w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujesz podkręcać zestaw? Oczekujesz ciszy? Przede wszystkim zmieniłbym obudowę z tego plastikowego cuda. Ciężko stwierdzić czy często biorąc pod uwagę kilkuset stronicowe tematy o problemach z GTX'ami 400 i 500 ;) Karty segmentu 7800 są na tyle popularne, że taki tematy nie powinny dziwić, większość ludzi kupujących komputery operuje właśnie takim budżetem by kupić ten segment średni. GTX 570 odpuściłbym sobie ze względu na zauważalnie mniejszą wydajność i ogromny w porównaniu do Radeona pobór mocy. Prędzej kupiłbym GTX 670 zamieniając procesor na i5-3450, a płytę na B75 Pro3-M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie by było gdyby był cichy, a podkręcać będę chciał ale to kiedy indziej, jak kupię lepsze chłodzenie na procesor, procka na ten co wymieniłeś nie opłaca się, bo jedyne zmiany są w programach na jego korzyść, a w grach 1 fps za 80zł się nie opłaca. GTX 670 jest droższy o 200zł od 7870 więc tez odpada, bo mam tylko 3600, a co do obudowy, to jaką byś polecał, bo to, że plastik jest bee to mi nie przeszkadza, ładnie wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W morele.net

i5-2500k - 905 zł

i5-3450 - 756 zł

Różnica: 149 zł

 

Jak widać nie 80, a blisko dwa razy więcej + oszczędność na płycie, ale to była propozycja rozsądna przy braku chęci do podkręcania.

 

Ten plastik przyciąga kurz i łapie wszelkie odciski palców. Dodatkowo masa szczelin, które będą się syfić. Nie ma także szans na ciszę przy tak dziurawej obudowie, w środku żałosny cable menagement i brak filtrów. Dołożyłbym do 300R lub L50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, poza brakiem warystora nic. Niedokładnie przeczytałem i myślałem, że chcesz kupić ZS ;) Jednakże i tak proponowałbym rozważyć zakup BN197 ze względu na znacznie wyższą sprawność, lepszą platformę i cichutki wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać podkręcony GTX 670 w naszej konfiguracji testowej pożarł maksymalnie 385W. Tyle tylko, że nasza platforma testowa zawiera podkręconego do 4,2GHz Bloomfielda i7 960, a jaka jest różnica w poborze mocy pomiędzy podkręconym 2500K i 960 możesz sprawdzić tutaj. Zatem możemy liczyć, że Twój zestaw po OC nie pobierze nawet 300W, ew w skrajnych sytuacjach i w wyniku skoku może zdarzyć się trochę więcej, ale zasilacz na 12V ma 456W czyli duży margines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...