Skocz do zawartości
timmon24

rozłączający się internet (Netia 4mb)

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wrzuciłem do działu pod Windows XP bo uważam że problem może być związany z systemem i jego poprawną konfiguracją.

Posiadam sprzęt z podpisu ,wspomniany system Windows Xp , Dostawca to Netia ,opcja 4mb ,łączę się poprzez kartę sieciową ( z nią nie mam problemów miga zielone światełko podczas rozłącza się internetu ) .

Problem wygląda następująco Internet rozłącza się niespodziewanie po ok pół godz czasem godzinie . Rzadko pomaga opcja wyłącz /włącz kartę sieciową .Często jednak jedyną możliwością by przywrócić działanie internetu jest restart komputera tak jak to teraz zrobiłem .Pewnie podziała mi internet jakiś czas i ponownie się wyłączy.

Z ważnych rzeczy dodam jeszcze że Posiadam wersję trial Kasperskiego 90 dniową baza antywirusów najaktualniejsza .Komputer cały przeskanowany więc kwestia wirusów w 100 % odpada .Programem Tune Up regularnie przeprowadzam konserwację ,skanowanie rejestru w poszukiwaniu błędów

 

Pierwsza myśl moja była że winny operator ale NIE bo jednak po restarcie komputera internet wraca.

 

Gdzieś wyszukałem na google kiedyś że jest jakaś opcja w Windowsie ale nie mogę tego odszukać

 

Aha Brak firewalla ,zapory sieciowej nie używam

 

ktoś może mi pomóc ?

 

 

pozdrawiam i dziękuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zrobiłem teraz screna z adresem ip ,dns i resztą podczas poprawnego podłączania pewnie nie będę musiał długo czekać na rozłączenie to sprawdzę .łączę się poprzez kabel sieciowy który jest podłączony do karty sieciowej .

Wyczytałem na forum o programie Auto connect .Chodzi mi o to że najbardziej wkurzające jest to że muszę resetować komputer :( . Dziwie się że nie pomaga wyłącz /włącz na ust karty sieciowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Netie ? Czy Netie na linii TPSA. Wiem, że ostatnio coś popsuli w centrali Netii i kazali mi zmieniać MTU (na routerze) z automatycznego na chyba 1432. Może najlepiej byłoby zadzwonić na infolinię i się popytać.

 

PS Rzeczywiście trzeba wiedzieć do czego jest podłączony ten kabel do gniazdka/ czy do routera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od strony technicznej jeśli chodzi dostawcę to nie orientuję się usługodawca często się zmieniał u mnie firma bater przeszła na internetię teraz internetia na netie. Może jednak jak podam dane dostawcy to sytuacja się wyjaśni bardziej :) Netia S.A. - wolność wyboru, Tani Internet, Telefon - Netia SA mam opcję 4 mb teraz .

Zrobię tak że jak problem się nie naprawi w międzyczasie będę szukał rozwiązania na internecie to zadzwonię na infolinię techniczną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timmon24 dostaje neta po lanie, z sieci osiedlowej. Internetia/Netia poprzejmowała takie sieci.

 

Proponowałbym wymusić w sterowniku karty sieciowej prędkość 10Mbps. Jeśli switch jest za daleko lub jakość okablowania nie najlepsza, wymuszenie trybu 10Mbps potrafi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus dzięki za sprecyzowanie ,tak zgadza się . W jaki sposób mogę wymusić na sterowniku karty sieciowej 10 mbs ? gdzie w opcjach mógłbyś przybliżyć ? bo nie mogę odszukać .Win Xp oczywiście

 

nie wiem czy to jest to ale po kliknięciu na Połączenie lokalne Szybkość widnieje 100.0 MB,S

 

W tej chwili testuję rozwiązanie które ponoć ma pomóc. Wyszukałem że należy w menadżerze urządzeń w ustawieniach karty sieciowej odznaczyć w zarządzaniu energią opcje " Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii "

Komuś to pomogło wyszukałem na google jak na razie internet chodzi stabilnie godzinę a to juz jest coś ale zobaczę jak długo :)

 

na wszelki jednak wypadek jeśli to zawiedzie możesz mi powiedzieć z tym 10 mb/s jak ustawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikonka połączenia > PPM > Właściwości > Ogólne > Konfiguruj > Zaawansowane > Szybkość i dupleks * > 10Mbps Full duplex.

 

*)Ta opcja może mieć inną nazwę, np Spped ...

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że pomógł mi ten sposób jak na razie " Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii "

 

Mam nadzieje że temat posłuży innym użytkownikom którzy będą mieli podobny problem co ja.

 

Tak jeszcze dla jasności jeśli coś się schrzani sprawdzę jeszcze zaproponowaną metodę przez ciebie .Aha u mnie widnieje to pod nazwą Link Speed /Duplex Mode i mam wartości tylko takie : Auto Mode (ustawione aktualnie ) 10 , 100 Full Mode i Half mode Nie ma określenia prędkości . Rozumie że w razie czego należy wybrać 10 Full Mode ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem dodać że od czasu jak napisałem wcześniejszy post wszystko było OK przy zmianie polegającej na odhaczeniu tej opcji w zarządzaniu energią .Problem się pojawił zastosowałem się do rad Klausa i to samo z tym że teraz internet rozłącza mi się nawet po 5 min .Co ciekawe restart komputera pomaga ale to bez sensu by co 5 min uruchamiać komputer .

Podjąłem działania : Przeskanuje dokładnie Tune Upem w poszukiwaniu błędów itp, Potem AntySpyware (najnowsza aktualizacja ) + Kasperskym (najnowsza aktualizacja ) Jak znajdzie jakieś śmieci powyrzucam uruchomię komputer i zobaczę czy coś to da .

Jeśli nie dzwonię do Netii na infolinię techniczną jak wszystko będzie u nich OK to cóż format ?

Potem brak mi pomysłów może ktoś ma jeszcze jakiś sposób . łączy się ktoś przez sieć osiedlową którą wykupiła Netia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...