Skocz do zawartości
TripleX

wysokie fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Czym się różni synchro FSB od asynchro FSB ?? Jak to sprawdzić ??

synchro jest wtedy, jak pamiec jest taktowana 100% bazy fsb - czyli jak masz np. 200MHz i pamiec tez 200MHz

asynchro jest jak pamiec jest taktowana inaczej niz baza fsb - czyli jak masz np. 200MHz a pamiec np. 83% tego, czyli 166MHz

 

przy synchronicznym taktowaniu pamieci do szyny fsb przeplywnosc pamieci jest wieksza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? Moge prosić troche jaśniej ???

Przyklad synchronicznego taktowania pamieci :

procesor idzie 10x166MHz, pamiec tez 166MHz (ustawiona w biosie na 100% - lub niekiedy jest opcja 'synchro')

 

przyklad asynchronicznego :

procesor idzie 8.5x200MHz, pamiec natomiast 166MHz (ustawiona w biosie na 83%)

 

W pierwszym przypadku wydajnosc pamieci bedzie lepsza, calego systemu prawdopodobnie tez, pomimo, ze w drugim procesor jest taktowany 40MHz wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie TwinMOS DDR 512MB/400 PC3200 CL2,5 - 2x256 do Dual DDR  te pamiątki powinny pujść synchro na 200 czy nie

witam te pamiatki ida u mnie synchro na 225 przy napieciu 2,8V jezeli masz na kosciach Mtec to spokojnie powinny pojsc :P :P tylko nie wiem jak to w dualu bedzie smigac bo ja mam jedna kosc :P :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie TwinMOS DDR 512MB/400 PC3200 CL2,5 - 2x256 do Dual DDR  te pamiątki powinny pujść synchro na 200 czy nie

witam te pamiatki ida u mnie synchro na 225 przy napieciu 2,8V jezeli masz na kosciach Mtec to spokojnie powinny pojsc :P :P tylko nie wiem jak to w dualu bedzie smigac bo ja mam jedna kosc :P :P

 

pozdr :P

W dualu to inna bajka :( U mnie przy napieciu dla pamieci 2,8V i dla NB 1,7V szly synchro w Dualu max cos kolo 190 :? W trybie Single smigaja jak w podpisie, wiec Dual mam gleboko w d&^%$ :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilnie mialem pewnego razu

1700+@9,5 X 215 na default vcore. Czyli 1,6V.

 

Ale mi sie troszke plyta grzala, jak sobie zmajstruje jakis wentylek na tego radiatorka, to wtedy moge podbijac i zaczne zwiekszac Vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myślicie lepiej wziąś jedną 512 i pusić jak sie uda na 225 czy 2 w dualu na 190 lub 2 w singiel ? :D bo stanołem przed tym trudnym wyborem

Z tych opcji, to najlepsza chyba bedzie 1x512 na 225 w Singlu, niz na 190 w Dualu :idea:

Teraz biosy plyt sa poprawiane dosc czesto, wiec wzialbym 2x256 i jechal w Singlu na znacznie wyzszym FSB, a ewentualnie w chwilach nudy probowalbym zobaczyc ile da sie wyciagnac w Dualu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie obojetnie czy single czy dual,fsb240 zawsze chodzi  :D aktualnie nawet fsb244,a powyzej juz cos niezabardzo chce.

No, ale na twojej plycie to sie da w takie rzeczy bawic, szczegolnie jak sie ma takie pamieci :wink:

A ten twoj Dual przy FSB=240 (244) jest "prime stable" :?: Jakie masz timingi i jakie transfery chocby w Sandrze :?:

 

Update: czemu tak slabo tego procka krecisz :?: FSB jak najbardziej OK, ale mnoznik w gore :!: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie obojetnie czy single czy dual,fsb240 zawsze chodzi  :D aktualnie nawet fsb244,a powyzej juz cos niezabardzo chce.

No, ale na twojej plycie to sie da w takie rzeczy bawic, szczegolnie jak sie ma takie pamieci :wink:

A ten twoj Dual przy FSB=240 (244) jest "prime stable" :?: Jakie masz timingi i jakie transfery chocby w Sandrze :?:

 

Update: czemu tak slabo tego procka krecisz :?: FSB jak najbardziej OK, ale mnoznik w gore :!: :twisted:

 

Co do procka to niestety to jest bardzo goowniany egzemplaz i dalej niz 2.15GHz mu sie niechce brykac :x ,po wakacjach bedzie Barton2800+.

Co do sandry to jej wyniki mozna o kant dooopy roztrzas bo jest bardzo zalezna od taktowania procesora.Jedyny programik ktory wiarygodnie odzwierciedla przepustowosc pamieci to Aida32 - tam mam transferki na poziomie 3480/1270.Timingi 7-3-3-2.5 Vmem2.8V.Prime "Stable".

 

Jakis czas temu zalozylem oddzielne tematy o moim FSB240 i TwinMOS'ach ,tam sa fotki ,zrzuty z WCPUID ,testy,CCR'y,CPU Stability Test itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dualu to inna bajka  :(  U mnie przy napieciu dla pamieci 2,8V i dla NB 1,7V szly synchro w Dualu max cos kolo 190  :?  W trybie Single smigaja jak w podpisie, wiec Dual mam gleboko w d&^%$  :wink:

Miałem te pamiątki (TwinMos na Mteck DDR333)i powiem tak REWELACJA !

Max odpaliłem je na 225MHz w dualu synchro ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox 8KHA+(VIA KT266A); XP1700 0310; Codegen 300W :( Nanya PC2400 512MB:

asynchro 195

 

Epox 8RDA3+; XP1700 0310; Chieftec 420W :) HyperX3500 2x256MB:

asynchro - nie próbowałem ;)

synchro dual channel 190

synchro single channel 230

 

 

 

10.5x225 Vcore 1.75V; Vdd 2.0V; Vmem 2.9V 2-2-2-5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dualu to inna bajka  :(  U mnie przy napieciu dla pamieci 2,8V i dla NB 1,7V szly synchro w Dualu max cos kolo 190  :?  W trybie Single smigaja jak w podpisie, wiec Dual mam gleboko w d&^%$  :wink:

Miałem te pamiątki (TwinMos na Mteck DDR333)i powiem tak REWELACJA !

Max odpaliłem je na 225MHz w dualu synchro ...

A ile dajesz napiecie na NB :?: To jest tez niezly ogranicznik - u mnie tylko do 1,7V, ale po nie do konca udanym vdd modzie na 8RDA na obecnym Abicie juz nie bede go robil :idea: :wink:

Ja mam DDR400, ale widac ze co partia pamieci, to inne ich zachowanie :? Ty widac masz szczescie...

 

Update: zapomnialem napisac, ze testy Duala robilem na biosie starszym niz 14, a ten naprawial "kilka" rzeczy. Moze jak dostane druga kostke, to sie jeszcze pobawie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dualu to inna bajka  :(  U mnie przy napieciu dla pamieci 2,8V i dla NB 1,7V szly synchro w Dualu max cos kolo 190  :?  W trybie Single smigaja jak w podpisie, wiec Dual mam gleboko w d&^%$  :wink:

Miałem te pamiątki (TwinMos na Mteck DDR333)i powiem tak REWELACJA !

Max odpaliłem je na 225MHz w dualu synchro ...

A ile dajesz napiecie na NB :?: To jest tez niezly ogranicznik - u mnie tylko do 1,7V, ale po nie do konca udanym vdd modzie na 8RDA na obecnym Abicie juz nie bede go robil :idea: :wink:

Ja mam DDR400, ale widac ze co partia pamieci, to inne ich zachowanie :? Ty widac masz szczescie...

 

Update: zapomnialem napisac, ze testy Duala robilem na biosie starszym niz 14, a ten naprawial "kilka" rzeczy. Moze jak dostane druga kostke, to sie jeszcze pobawie :twisted:

No mój Abicik poleciał do serwisu - przed Vdd modem chciałem zmierzyć napiątko mostka - łapka mi się omsknęła i pstryk mobo umarło ... Na Vdd dawałem 1,7V (chociaż 200 spokojnie na 1,5V robiło...)

TwinMos na Mteck DDR333 są cool - nie brać na Elixirach (znajomy sprzedawca całą partię tego chłamu oddał do hurtowni ...)

Na pamiątkach TwinMosa też są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni synchro FSB od asynchro FSB ?? Jak to sprawdzić ??

synchro to 1:1 (stosunek częstotliwości magistrali do pamięci RAM),

tryb synchro jest wydajniejszy od asynchro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asynchro 219, synchro 205, Vmem 2,7V, 2-3-3-6 - to niestety max stabilne na tej płycie. Może gdybym miał rev. 2.0....( pracuje nad zamianką, zobaczymy czy wypali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...