Skocz do zawartości
ipkiss

Komputer za ok 3300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chce kupić nowy komputer do ok 3300. Sama buda bez dysku twardego (mam Samsunga 250GB). Komp ma służyć do gier - monitor mam FHD 23". Biorę pod uwagę OC ale nie jest to konieczne (nie znam się za bardzo ale z tego co czytałem to nie jest trudne na Intelu). Wolę rozsądny stosunek wydajności do ceni niż parę punktów w jakimś benchmarku za "użą kasę"

Moje wstępne założenia:

- 8GB (może na wyrost ale jak teraz nie kupie to później tymbardziej)

- Obudowa pokroju SilentiumPC Regnum L50 (do 300zł)

- chciałbym aby całość była w miarę cicha

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy zestaw

Dałem tam dysk SSD bo ja bym się na to zdecydował ale jeśli wolisz mocniejszą kartę to rezygnując z SSD powinno wystarczyc na HD7870. Dzięki dyskowi SSD, chłodzeniu Fortis, zasilaczowy BQ i karcie Gigabyte powinno być w miarę cicho ale jeśli jesteś maniakiem ciszy :wink: to trzeba by pomyśleć jeszcze o wyciszonej obudowie np. Define R3 bo przez siatkę w Regnum L50 byćmoże będzie można coś usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konfigurację :)

Z tą ciszą to bym tak nie przesadzał, żadnym maniakiem nie jestem - teraz mam głośnego kompa i dlatego zwracam to uwagę. Obudowę chce jednak do max 300zł. A co się tyczy zasilacza to nie lepszy XFX 550W (w przyszłości mam zamiar zmienić grafikę)?

O dysku SSD myślałem, ale jakoś w dalszej przyszłości (choć to kusząca propozycja)

A grafika nie lepsza od szafirka? A chłodzenie boxowe nie wystarczy do tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie XFX'a słyszy się opinie, że wentylatory potrafią być głośne ale nie wiem ile w tym prawdy. Sam zasilacz powinien być ok.

A w czym Sapphire ma być lepszy? Gigabyte ma wyższe taktowanie i dobre chłodzenie.

Chłodzenie boxowe wystarczy ale może być je słychać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konfigurację :)

Z tą ciszą to bym tak nie przesadzał, żadnym maniakiem nie jestem - teraz mam głośnego kompa i dlatego zwracam to uwagę. Obudowę chce jednak do max 300zł.

 

Do wskazanej kwoty mogę polecić obudowę Corsair Carbide 300R

może nie należy do najcichszych ale jest dobrze wentylowana i wg mnie ładnie wygląda i posiada panel audio/usb 3.0 na przednim panelu, a nie na górze obudowy..

 

pozdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wskazanej kwoty mogę polecić obudowę Corsair Carbide 300R

może nie należy do najcichszych ale jest dobrze wentylowana i wg mnie ładnie wygląda i posiada panel audio/usb 3.0 na przednim panelu, a nie na górze obudowy..

pozdr

 

Przekonałeś mnie :)

 

 

Odnośnie XFX'a słyszy się opinie, że wentylatory potrafią być głośne ale nie wiem ile w tym prawdy. Sam zasilacz powinien być ok.

A w czym Sapphire ma być lepszy? Gigabyte ma wyższe taktowanie i dobre chłodzenie.

Chłodzenie boxowe wystarczy ale może być je słychać.

 

A ten Be Quiet! BN180 nie bedzie za słaby? Co byś polecił mocniejszego?

Sapphire jest chyba trochę tańszy, a tak to nie wiem czym się różnią.

A warto kupować Fortisa (może spartan wystarczy, albo nawet box)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Be Quiet! BN180 nie bedzie za słaby? Co byś polecił mocniejszego?

Sapphire jest chyba trochę tańszy, a tak to nie wiem czym się różnią.

A warto kupować Fortisa (może spartan wystarczy, albo nawet box)?

 

Do tej konfiguracji BN180 będzie wystarczający, jeśli chcesz zapas na jakieś mocniejsze karty w przyszłości to BQ BN181 albo OCZ ZT 550W albo ten XFX - chyba trzeba mieć pecha żeby trafić na głośny egzemplarz.

Podobno chłdzenie tego Gigabyte jest bardzo dobre ale nie mówię, że Sapphire ma złe. Jesli chcesz brac tańszego Sapphire to śmiało, ma niższe taktowanie ale też pewnie będzie się dało go troche podkręcić w razie potrzeby.

Nawet box wystarczy. Jeśli się wahasz to nie kupuj na razie żadnego dodatkowego i zobacz jak box da sobie radę, w razie zbyt dużej głośności zawsze można później dokupić i zmienić. Na Spartanie temperatury będą trochę wyższe niż na Fortisie (tu są wykresy - PCFoster.pl :: Twoja strefa high-endu | Testy | Recenzje | Porównania) ale do niekręconego procesora Spartan Ci w zupełności wystarczy jeśli nie chcesz dopłacać do Fortisa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, wstępnie złożyłem coś takiego:

Zastanawiam się czy do komfortowego grania potrzebny jest aż 7870, dysk SSD łatwiej dokupić niż zmienić kartę graficzną a ich ceny powinny wciąż spadać

 

SilentiumPC Fortis HE1225 (LGA 775/ 1155/ 1156/ 1366 oraz AMD 754/ 939/ 940/ AM2/ AM2+/ AM3/ AM3+/ FM1)

Pamięć Good Ram GR1333D364L9/8GDC

LG SuperMulti SATA DVD+/-R24x,DVD+RW8x,DVD+R DL 16x,SecurDisc,bare bulk(czarny

Płyta główna MSI B75A-G43

Procesor Intel Core i5-3450, 3.10GHz, 6MB, LGA1155, 22mm, 77W, BOX (BX80637I53450)

Obudowa Corsair CC-9011014-WW+CC-8930061

Zasilacz OCZ OCZ-ZT550W-EU

Karta graficzna Sapphire Radeon HD7870 2GB (11199-00-20G)

 

Edit:

I jeszcze pytanie odnośnie zasilacza BQ BN180. A jeśli bym chciał za jakiś czas wrzucić mocniejszą kartę graficzną to wytrzyma? Obecnie mam modecoma mc500 i dziwnie schodzić w dół z mocą

Edytowane przez ipkiss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, wstępnie złożyłem coś takiego:

Zastanawiam się czy do komfortowego grania potrzebny jest aż 7870, dysk SSD łatwiej dokupić niż zmienić kartę graficzną a ich ceny powinny wciąż spadać

 

Moim zdaniem normalnemu człowiekowi w tej chwili wystarczy HD7850.

 

I jeszcze pytanie odnośnie zasilacza BQ BN180. A jeśli bym chciał za jakiś czas wrzucić mocniejszą kartę graficzną to wytrzyma? Obecnie mam modecoma mc500 i dziwnie schodzić w dół z mocą

 

To zależy jaką kartę. Ktoś pisał tu na forum, że ma podkręconego i5-2500K + GTX670 i zasila to Taganem 400W. Schodzenie w dół z mocą nie jest dziwne, dziwne jest niedostosowanie mocy zasilacza do potrzeb swojej konfiguracji. Nie wiem co miałeś wcześniej ale i5 Ivy Bridge i HD7850 jedzą mało i nie potrzebują specjalnie mocnych zasilaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem normalnemu człowiekowi w tej chwili wystarczy HD7850.

 

(...)

To zależy jaką kartę. Ktoś pisał tu na forum, że ma podkręconego i5-2500K + GTX670 i zasila to Taganem 400W. Schodzenie w dół z mocą nie jest dziwne, dziwne jest niedostosowanie mocy zasilacza do potrzeb swojej konfiguracji. Nie wiem co miałeś wcześniej ale i5 Ivy Bridge i HD7850 jedzą mało i nie potrzebują specjalnie mocnych zasilaczy.

 

Dzięki, zostaje przy 7850 (może się skusze na tego Gigabyte, oraz BQ BN180... no i kusi mnie to SSD:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał tu na forum, że ma podkręconego i5-2500K + GTX670 i zasila to Taganem 400W

Hehe, to ja :) Benchmarkowałem sobie 2500K z GTX670 na Tagan U33-II 400W. Tego 2500K podkręciłem do 4,99GHz i dalej nie było problemu. Nie wiem jak na dłuższą metę, ale w tym przypadku spokojnie wystarczało (a zestawu nie oszczędzałem).

 

Ludzie generalnie mają błędne mniemanie, że karta graficzna + procesor z wyższej półki to od razu musi się równać super mocny zasilacz. A nieprawda. Przecież cały zestaw i7-2600K z GTX580 pobiera ok. 450W pod obciążeniem. Jeśli sprawność dobrego zasilacza to ok. 85% to do takiego setupu wystarcza 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...