Skocz do zawartości
dzemix

zmiana procesora

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w najblizszym czasie mam zamiar zmienic procesor na mojej plycie głównej i moje pytanie brzmi czy procesor mi wgl zadziala i jesli mi zadziala to czy mi ta plyta wytrzyma

 

 

moja aktualna zestaw to

 

plyta-gigabyte ga m52l s3p

procek- amd athlon 7750

ram 2x2gb ddr2 800mhz

grafika geforce 9500 gt

psu logic 400W

 

1. chcial bym zmienic procesor na amd phenom II 945 jest on na podstawce am3 lecz moja plyta po update biosu powinna pociagnac ten procek lecz wymagany jest bios f5

2. na stronie producenta pisze ze bios f5 pojdzie mi tylko na plycie ver.1.2 a ja mam 1.0 lecz tu http://forum.dobreprogramy.pl/gigabyte-m52l-s3p-update-biosu-obsluga-phenoma-955-t440950.html pisze ze mu sie udalo zrobic update biosu do f5 na 1.0 nie wiem co o tym myslec uda mi sie to czy nie ?

3. zamierzam równiez wymienic zasilacz na xfx 550W

4.czy plyta główna wytrzyma obciazenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu jeżeli chodzi o obsługę,ale problemem pozostaje sekcja zasilania tej płyty i jej śmieszny chipset,powiem tak możesz spróbować wsadzić ten procesor do tego dać porządny nawiew na sekcję zasilania i powinno to działać,w razie czego można obniżyć taktowanie proca,o OC można zapomnieć,chodź i tak wzrost wydajności będzie ogromny.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z twojego ssa wynika ze jednak musze miec bios f4 nie f5 nawet sie nie przyjrzalem na tej plycie nie mam zamiaru robic oc ale maksymalnie za rok mam zamiar zmienic tą plyte na cos mocniejszego gdzie bym dal rade zrobic oc czy to mi pyknie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na stronie producenta pisze ze f5 jest dla rewizji 1.2 a ja mam 1.0 nie wiem co o tym myslec wlasnie ale czytalem ze bios f5 dziala lecz pokazuje blednie chipset

 

 

moje ostatnie pytanie czy HT ma wplyw na wydajnosc procesora poniewaz na stronie pisze ze jesli wgram procesor am3 na tą plyte to HT mi spadnie z 3.0 do 1.0

 

 

udalo mi sie wgrac bios f4 jednak bez problemów, system po wgraniu biosu nie chcial sie uruchomic wczoraj ale dzis mi normalnie sie uruchomil

Edytowane przez dzemix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...