Skocz do zawartości
Gość marantz5003

Spalona karta sieciowa po burzy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

Witam. Znajomemu po przejściu burzy prawdopodobnie spaliła się zintegrowana karta sieciowa. Płyta główna to Asrock P67 PRO3. Komputer nie widzi żadnych urządzeń sieciowych, a w manager urządzęń wydnieją trzy znaki zapytania pomimo tego, że sterowniki są zainstalowane. Kupiłem zwykłą kartę sieciową na PCI lecz po jej włożeniu i podłączeniu do niej przwodu interntetowego jej również nie widzi. Może zrobiłem coś źle? Dołączony screen przedstawia moją sprawną bezprzewodową sieć, natomias u niego są tylko te dwie kreski i puste białe pole. Co robić?post-174386-0-10186000-1342428505_thumb.jpg

Dorzucam kilka fotek przedstawiających problem:

 

post-174386-0-55374600-1342442867_thumb.jpg

post-174386-0-81015500-1342442878_thumb.jpg

post-174386-0-27332500-1342442889_thumb.jpg

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Tak bo podłączałem laptopa tym samym kablem i wszystko było ok...

Czy jak wymienię płytę główną na identyczny model to muszę na nowo instalować Windowsa?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Dobra panowie sytuacja wyszła śmieszna bo wcale płyta główna nie była spalona, a.... komputer był lekko zainfekowany wirusami, które zatrzymału usługę jakąś tam... tak jak widać na screenie. Po wymianie płyty głównej na nową problem dalej występował dokładnie wszystko tak samo. Więc pomyślałem że to wcale nie była spalona karta sieciowa na płycie tylko ta usługa. Zainstalowałem na nowo system i wszystko wróciło do normy. Teraz posiadam dwie w pełni sprawne płyty główne AsRcock p67 pro 3... Ktoś chętny na jedną? Bo do skelpu oddać już jej nie mogę bo siedzi w komputerze...

post-174386-0-28343600-1343049062_thumb.jpg

przenoszę do działu giełda...

Teraz wiecie dla czego również zewnętrzna karta siecieowa na PCIe nie działała? Wystarczył format i wszystko wróciło do normy.. :P

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...