Skocz do zawartości
Gigi_Roger

Może coś do podmiany?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

umieszczę Wam zestaw który przygotowałem. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje żeby coś podmienić aby lepiej "grało" ze sobą to chętnie poczytam Wasze propozycje Dołączona grafika

 

Obudowa:

 

AEROCOOL PGS STRIKE-X GT CZARNA

 

Procesor:

 

INTEL CORE I7-3820

 

Niestety procesor nie jest jakiś wypasiony ale to wszystko ze względów finansowych :/

 

Płyta główna:

 

Gigabyte MB Sc LGA2011 G1.Assassin2

 

Czytałem dzisiaj o tej płycie na PurePC i dowiedziałem się że wycofano je ze względu na wybuchający tranzystor :/

 

Dysk:

 

PATRIOT PYRO SE SSD 120 GB (x1)

BARRACUDA 3 TB (x4-5)

 

 

RAM:

 

PATRIOT VIPER II XTREME 8GB 2x4GB 2400MHz CL11

 

Karta graficzna:

 

MSI R7750-PMD1GD5/OC

Edytowane przez Gigi_Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza nie dodałem, mój błąd.

 

Komputer ma być bardzo szybki i wydajny. Będę na nim pracował oraz przechowywał dane. Planuję z biegiem czasu postawić na nim serwer w formie gry internetowej. Ale to póki co bardziej odległe plany.

 

Uargumentujcie mi swoje zdanie, dlaczego twierdzicie że wszystko do zmiany jest?;D

 

Ważne też dla mnie jest aby komputer był maksymalnie cichy. Co do budżetu to nie więcej niż 5 tys. (nie licząc dysków 3TB)

 

ZASILACZ:

 

COOLERMASTER Real PowerPro RS-850 MAX 1000W SILENT

Edytowane przez Gigi_Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim będzie Ci ciężko podmienić w późniejszym terminie procesor wybierając taką podstawkę, poza tym płyty główne są cholernie drogie.

 

Jeśli Ci nie zależy na karcie graficznej to weź tą zintegrowaną w procesorze. Obudowa do wymiany, potrzebujesz takiej co dobrze wycisza. Ram 2400MHz nie daje praktycznie nic do wydajności w przypadku procesorów Intel w porównaniu do 1333MHz.

 

Ile dysków byś nie włożył zasilacz 550-600W spokojnie je wszystkie uciągnie. Żeby potrzebować zasiłki powyżej 600W potrzebowałbyś dwóch GTX680.

 

Poniżej moja propozycja:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyNTjEOwyAM$IvnqCIYCvQPVcYOVQeUMERJkyokqtqqfy8m0CFTBvvM3dnHBx7T2CzdDKcrCK0MFCAMighcEUhNIJkgYKtu8qj4unEsE1MalX376lZA24!!pg$QkW2xDW653Sm1GyyFSIzrmIB6bEJku$xPKKPC81vvT0ypfrmHVEAdL012tlU3OR!okifi3Drfuvo9RKM0B8SgPLveNpfe!uEVaAbfH21yVYs*

Do tego te dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co odnośnie płyty główne to sprawdzałem jakie procesory pod nią pasują, jest ich trochę. Są to dość kosztowne zabawki, ale dlaczego uważasz że trudno będzie je podmienić?

 

Odnośnie zasilacza, sam tak się zastanawiałem czy wsadzić 1 mocniejszy czy 2 słabsze. Muszę się z Tobą zgodzić odnośnie tego zasilacza, to o wiele lepsza propozycja. Co do grafiki to niestety będę zmuszony załadować coś lepszego niż zintegrowana z CPU.

 

Co do obudowy to tak jak napisałem, zależy mi na ciszy jednak również na możliwości rozbudowy chłodzenia komputera. Wydaje mi się że ta która znajduje się w Twojej propozycji nie jest tak wydajna pod względem chłodzenia co ta zaproponowana przeze mnie :P

 

Myślisz że jak do tej obudowy ode mnie załadowałbym wszystkie wiatraki ~19 dB to nic by nie dało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co odnośnie płyty główne to sprawdzałem jakie procesory pod nią pasują, jest ich trochę. Są to dość kosztowne zabawki, ale dlaczego uważasz że trudno będzie je podmienić?

Ale dalej nie podałeś sensownego argumentu za tą platformą. S2011 jest zupełnie nieopłacalne. Tak jak poprzednicy radziłbym Ci iść w s1155.

Ew. powiedz co masz na myśli mówiąc "Będę na nim pracował oraz przechowywał dane.". Tym zdaniem nie mówisz właściwie nic.

Poza tym nie lepiej używać jakiegoś porządnego NAS-a do przechowywania danych zamiast komputera na którym pracujesz?

 

Myślisz że jak do tej obudowy ode mnie załadowałbym wszystkie wiatraki ~19 dB to nic by nie dało?

 

Po co Ci wiatraki w obudowie? Miałeś może miałeś na myśli wentylatory? To nie jest to samo i warto znać różnicę...

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afirmatywnie, miałem na myśli wentylatory;)

 

Co do tego czy nie opłaca się bardziej kupić NAS'a to zastanawiałem się nad tym i wydaje mi się że nie jest to opłacalne. Zobacz kolego, taki NAS powiedzmy do rozbudowy 15TB kosztuje dużo więcej niż poskładanie komputera na którym można wykonywać masę innych czynności.

 

 

Jak znajdę chwilkę czasu to odpowiem na resztę zagadnień z wypowiedzi Waszych.

 

-------------

 

Dobra wróciłem do tematu,

 

pytałeś mnie co do argumentów za tą platformą. Wydaje mi się po opiniach że jest dość wydajna i w przyzwoitej cenie. Chyba że masz inną propozycję? Ostatnio zastanawiam się nad MSI. Podobno dobrze znoszą podkręcanie

Edytowane przez Gigi_Roger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajna jest. To czy cena jest przyzwoita, mam inne zdanie.

Gdybyś podał zastosowanie tego komputera maxymalnej wydajności, dyskusja toczyłaby się inaczej.

Platforma którą wybrałeś jest nieproporcjonalnie droga w stosunku do tego co oferuje.

Taka rozrzutność wymaga uzasadnienia lub głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajna jest. To czy cena jest przyzwoita, mam inne zdanie.

Gdybyś podał zastosowanie tego komputera maxymalnej wydajności, dyskusja toczyłaby się inaczej.

Platforma którą wybrałeś jest nieproporcjonalnie droga w stosunku do tego co oferuje.

Taka rozrzutność wymaga uzasadnienia lub głupoty.

 

Muszę powiedzieć że przekonałeś mnie.

Uzasadnienia popierającego ową platformę nie posiadam. W takim razie będę wdzięczny jeśli ktoś pomoże mi poskładać mocny komputer w granicach 4 tys. zł. i tutaj mówię o samej skrzynce.

 

DO CZEGO KOMPUTER POTRZEBNY BĘDZIE?

-> chcę żeby komputer chodził 24 h. Ma służyć mi za serwer na którym będę testował pewną grę internetową. (to w wolnych chwilach moich) Po za tym cały czas ma służyć za serwer do przechowywania danych oraz za komputer do naprawy dysków i odzysku danych. Rzadko będzie wykorzystywany do pracy (Od excela po AutoCad'a).

 

Chciałbym także aby komputer który ewentualnie pomożecie mi poskładać miał możliwość do rozbudowania na przyszłość. Co do obudowy to interesują mnie tylko te przystosowane do chłodzenia cieczą. Chciałbym podkręcić ten komputer na ile to będzie możliwe a co za tym idzie porządne chłodzenie na pewno nie zaszkodzi. Również chciałbym wsadzić tam kilka dysków 3.5 cala. Myślę o 5 BARRACUDACH 3 TB ale na to trzeba jeszcze zarobić Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wodne przy obecnych procesorach SB czy IB, ich możliwościach OC i dostępnych na rynku coolerach też sens ma mocno wątpliwy. Tym bardziej przy grafice HD7750. Gdybyś miał potężną k. graficzną i chciał wodować przede wszystkim kartę a przy okazji CPU, to wtedy chłodzenie wodne rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wodne przy obecnych procesorach SB czy IB, ich możliwościach OC i dostępnych na rynku coolerach też sens ma mocno wątpliwy. Tym bardziej przy grafice HD7750. Gdybyś miał potężną k. graficzną i chciał wodować przede wszystkim kartę a przy okazji CPU, to wtedy chłodzenie wodne rozumiem.

 

Czyli mam rozumieć że proponujesz raczej porządny cooler? A co myślisz o temacie który nie dawno był na stronie głównej PurePC, mianowicie http://www.purepc.pl/chlodzenie/arctic_accelero_hybrid_znamy_cene_i_wydajnosc_nowego_cooler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko napisano w newsie i komentarzach. 180$ to zdecydowanie za drogo. Na samą kartę zdecydowanie za drogo.

Grafikę którą planujesz (HD7750), można pewnie dostać w wersji pasywnej, założyć wentylator 120mm i o niej zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko napisano w newsie i komentarzach. 180$ to zdecydowanie za drogo. Na samą kartę zdecydowanie za drogo.

Grafikę którą planujesz (HD7750), można pewnie dostać w wersji pasywnej, założyć wentylator 120mm i o niej zapomnieć.

 

W porządku. A wracając do konfiguracji komputera to co proponujesz?

 

Tam w ostatnim poście nie napisałem że chciałbym aby komputer pracował możliwie najciszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO CZEGO KOMPUTER POTRZEBNY BĘDZIE?

-> chcę żeby komputer chodził 24 h. Ma służyć mi za serwer na którym będę testował pewną grę internetową. (to w wolnych chwilach moich) Po za tym cały czas ma służyć za serwer do przechowywania danych oraz za komputer do naprawy dysków i odzysku danych. Rzadko będzie wykorzystywany do pracy (Od excela po AutoCad'a).

 

Chciałbym także aby komputer który ewentualnie pomożecie mi poskładać miał możliwość do rozbudowania na przyszłość. Co do obudowy to interesują mnie tylko te przystosowane do chłodzenia cieczą. Chciałbym podkręcić ten komputer na ile to będzie możliwe a co za tym idzie porządne chłodzenie na pewno nie zaszkodzi. Również chciałbym wsadzić tam kilka dysków 3.5 cala. Myślę o 5 BARRACUDACH 3 TB ale na to trzeba jeszcze zarobić Dołączona grafika

 

"Magazyn danych" na core i7... Oc... Woda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym kompie będziesz grać? W co? W jakiej rozdzielczości? Od odpowiedzi na te pytania zależy, czy jest sens pakować zewnętrzną k. graficzną i jeśli tak to jaką.

 

Nie będę grał, minął mi już ten okres gier. Jeśli chodzi o właściwości graficzne to tak jak powiedziałem, bardziej chodzi o projektowanie w 3D. Ale to jeszcze nie teraz, obecnie zajmuję się czym innym i przez najbliższe pół roku nic się raczej nie zmieni, także zmiana grafiki na mocniejszą odłożę trochę w czasie. Jeśli chodzi o rozdzielczość monitorów to 2x po 27 cali (1980x1080).

 

"Magazyn danych" na core i7... Oc... Woda...

 

Nie bardzo rozumiem o co chciałeś napisać.

Jeśli chodzi Ci o moc przeliczeniową komputera to doczytaj posty wyżej, to nie tylko ma być storage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Rzadko będzie wykorzystywany do pracy (Od excela po AutoCad'a)."

 

No bo przeciez nie chodzi o naprawe dyskow czy odzyskiwanie danych (tutaj to akurat procek sie raczej nudzi)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Rzadko będzie wykorzystywany do pracy (Od excela po AutoCad'a)."

...

 

No bo przeciez nie chodzi o naprawe dyskow czy odzyskiwanie danych (tutaj to akurat procek sie raczej nudzi)

 

Bardzo fajny film. W takim razie spróbuje poskładać coś bardziej sensownego i napisać o tym dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...